Kapalı burun ameliyatı rinoplasti ameliyatının burun deliklerinin içinden yapılan şeklidir.

Estetik burun ameliyatı tekniklerinden olan kapalı rinoplasti, açık rinoplastide olduğu gibi burun delikleri arasındaki bölmenin dış kısmından ters ‘’V’’ şeklinde bir kesi yapılmaz. Kapalı rinoplastide yapılan bütün kesiler burun deliklerinin içinden yapılır. Bu sayede burun ucunda açık rinoplastide olduğu gibi dikiş izi olmaz.

Kapalı burun ameliyatı günümüzde en fazla tercih edilen ameliyat teknikerinden birisidir. Her iki burun deliğinin içinde açılan ufak kesiler ile burundaki sorunlar giderilir. Kapalı burun ameliyatı ile burun derisi ve burun içindeki yumuşak dokuların açılmasına gerek kalmaz. Bu sayede cilt ve yumuşak doku çok daha az hasar görür. Burnun iyileşme süreci hızlanır. Burun ucunda hiçbir şekilde yara izi kalmaz.

Kapalı burun ameliyatı nasıl uygulanır?

kapali-burun-ameliyati-nasil-uygulanir

Kapalı teknik rinoplasti genel ya da lokal anestezi altında ortalama 1,5 saat süren bir operasyon ile gerçekleştirilir. Kullanılacak olan anestezi çeşidine burundaki müdahalenin boyutuna, hastanın genel sağlık durumuna, hastanın ve cerrahın seçimine göre karar verilir. Ancak birçok cerrah genel anestezi kullanmayı tercih eder.

Ameliyatın ardından rahat nefes alma imkanı sunan silikon ateller kullanılır. Burnun üzerine ise koruyucu bant yapıştırılır. Bu bantlar ten rengi de dahil olmak üzere çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. Böylece geleneksel yöntemlerdeki gibi alçı ve tampon kullanımı ortadan kalkmış durumdadır.

Ameliyattan 2 ya da 3 gün sonra ateller çıkarılır. Burun içine atılan dikişler ise kendiliğinden kaynayan dikişler olduğu için alınmasına gerek olmaz.

Kapalı burun ameliyatı ile nefes alma problemi çözülür mü ?

Kapalı burun ameliyatı sırasında nefes almanıza engel olabilecek tüm sorunlar halledilir. Septum deviasyonu, konka hipertrofileri veya kıkırdak yetersizlikleri, kapalı rinoplasti sırasında bir daha tekraralamayacak şekilde düzeltilmelidir.

Kapalı Burun Ameliyatında Uzman Cerrah Seçimi

Kapalı burun ameliyatı her hasta için uygun bir çözüm değildir. Hastanın kapalı burun ameliyatıyla istenen estetik sonuca ulaşıp ulaşamayacağı konusuna karar vermek için mutlaka detaylı bir ön muayene gerekir. Ancak hastaların %80 inin kapalı burun estetiği ne uygun olduğunu söyleyebiliriz. Her hasta kapalı burun estetiği için uygun olamayacağı gibi her estetik cerrah da kapalı burun estetiği konusunda yeterince uzman olmayabilir.

Cerrah seçimi için hemen >> gurkankayabasoglu.com/gurkan-kayabasoglunu-taniyalim bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 Oy verildi, Ortalama: 4,90)
Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Burun Eti AmeliyatıGürkan Kayabaşoğlu Video

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara