Gk Tanıyalım

Ameliyat kararı kendinize dair bir iç-yolculuktur,

Bu yolculuğa adım atarken çok iyi düşünmelisiniz.

Gürkan Kayabaşoğlu, hekimliğin bir sanat olduğunu düşünmektedir. Hastalarıyla kurduğu; iletişimiyle, ameliyat öncesi ve sonrasındaki tüm soru ve sorunlarıyla ilgilenmesiyle, ameliyat sonrasında hedeflediği doğal sonuçlarıyla çalışmalarını bir sanatçı yaklaşımıyla, kişiye özel planlanmalarıyla çalışmaktadır.

Gürkan Kayabaşoğlu, almış olduğu tüm eğitimini ve bilimsel çalışmalarını insan vücudunun sadece bir bölgesine yani yüz’e yoğunlaştırmıştır. Sadece yüz bölgesinin ameliyatlarını yapmaktadır. Bu nedenle de Sağlık Bakanlığı Tarafından kendisine ‘’Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi’’ Uzmanlık diploması verilmiştir.

Ameliyat tecrübesi ise bambaşka bir konudur ve diğer el sanatlarında olduğu gibi cerrahi sanatında da önemlidir. Gürkan Kayabaşoğlu cerrahi eğitimini dünyanın önde gelen kliniklerinde, yaşadığı dönemin otörleri olarak kabul edilen yabancı ve Türk hocalarından almıştır.

Gürkan Kayabaşoğlu Türkiye’nin seçilmiş ve kabul edilmiş Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği Resmi Fellow’u (Üst ihtisas eğitimi alan hekim)’dur.

Tıp ve cerrahi alanında sürekli yenilikler oluşmaktadır. Gürkan Kayabaşoğlu da tıptaki gelişmelere katkıda bulunmaktadır. Gürkan Kayabaşoğlu’nun bulduğu-uyguladığı ve tarif ettiği ardından Dünyanın saygın bilimsel dergileri olarak kabul edilen tıp dergilerinde yayınlanmış 6 farklı cerrahi teknik bulunmaktadır. Yapmış olduğu bilimsel çalışmaları ile bir çok Türkiye derecesi ve ödülleri bulunmaktadır.

Kulak Burun Boğaz ve Baş boyun cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra yapmış olduğu bilimsel çalışmaları takdir edilmiş, akademik çalışmalarına üniversitede devam etmiş ve 2015 Ekim ayında Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır.

Estetik Burun ve Yüz cerrahisi konusundaki tüm yenilikleri ve bilimsel yayınları yakından takip eden Gürkan Kayabaşoğlu dünyanın birçok değişik ülkesinde düzenlenen uluslararası kongrelere konferans vermek için her yıl davet almaktadır.

Yüz Plastik Cerrahi Okulu’nda eğitmen hoca olarak görev yapmaktadır. Bu okulda her yıl yapılan başvurular arasından seçilen 10-15 uzman hekime Yüz Plastik Cerrahisi ameliyatları (Yüz Germe, Rinoplasti, Otoplasti, Cilt Tümörleri, Flep ve Greftler, Göz Kapağı Estetiği, Çene Ucu Estetiği) hakkında eğitimler verilmektedir.

Gürkan Kayabaşoğlu’nun Düzeltici (Revizyon) Burun ameliyatları deneyimleri standartların çok üzerindedir. Revizyon burun ameliyatlarında hekimin kaburga ya da kulak kıkırdağı alması gerekebilir ve bu ameliyatlar birincil ameliyattan genellikle daha uzun süren, daha fazla deneyim, planlama gerektiren zor birer operasyonlardır.

Gürkan Kayabaşoğlu Yüz Plastik Cerrahi Derneği’nin bir üyesidir, ayrıca derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır.

“Doğal görünüm” Gürkan Kayabaşoğlu için birincil önceliktir bu nedenle yapmış olduğu tüm estetik ameliyatlarda kişinin yüzüne, genel görünümüne en uygun ve doğal olacak şekilde planlamalar yapar. ‘’Dünya’da 7 milyar insan varsa, 7 milyar farklı burun olmalı’’ prensibini benimsemektedir.

Gürkan Kayabaşoğlu, ‘’Önce sağlık’’ prensibini çok önemsemektedir. Bir hekimin her şeyden önce hastalarının temel sağlığını korumasını öğütleyen Hipokrat yeminine sıkı sıkıya bağlıdır.

Gürkan Kayabaşoğlu ameliyatlar öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasındaki tüm süreçlerde de hastalarının yanında olmaktadır. Tüm hastalarını uzun dönem takip prensibi ile yakından takip etmektedir.

Gürkan Kayabaşoğlu ameliyat için başvuran yeni hastalarının eski hastalarıyla görüşmelerini ve yaşanan tüm süreçleri bir de onlardan dinlemeleri konusunda hastalarını motive etmekte ve bu iletişimi desteklemektedir. Kısacası, Gürkan Kayabaşoğlu bilimseldir, etiktir, önce insan felsefesiyle hekimlik yapan ve işini bir sanat olarak gören Zanaatkardır.

Cerrahi ve tıp bilimlerinde teorik bilgi ve alt yapı çok önemlidir. Gürkan Kayabaşoğlu Türkiye’deki Avrupa Kulak Burun Boğaz ve Yüz Plastik Cerrahisi Board sınavını başarmış bu diplomalara sahip tek hekimdir. Ayrıca Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Uzmanlığı Diplomasını Amerika Birleşik Devletlerinde girdiği sınavla kazanmış Türkiye’deki 3 hekimden biridir.

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×