KONUŞURKEN VE GÜLERKEN BURNUNUZ HAREKET Mİ EDİYOR?

Gülümserken aşağı sarkan burunların tedavisi için kullanılan “Japon Selamı” tekniği sayesinde burun estetiğinde Dinamik Rinoplasti dönemi başladı. Artık burun estetiğinde gereğinden fazla hareket etmeyen, doğal burunlar revaçta!

“SİZCE KONUŞURKEN VEYA GÜLERKEN BİR İNSANIN BURNU HAREKET ETMELİ Mİ?”

Yanıt basit olsa da, çok alışık olduğunuz bir soru değil. Tabi ki burnumuz, kol ve bacak gibi hareket etmesi gereken bir organımız değil. Bu nedenle bu sorunun en güzel yanıtı “Burnum maske gibi sabit durmasın ama aşırı da hareket etmesin” olacaktır.

Gülerken Aşağı Sarkan Burunlar

Özellikle Türk kadınlarında çok yaygın olan burun problemlerinden biri, gülümserken ve konuşurken burun ucunun aşağı sarkmasıdır.

Gülümsediğiniz zaman çevrenizdekilerin dikkatini çeken şey burnunuzun ucu değil, gözlerinizin içi olmalı. Tıp literatürüne Doç Dr Gürkan Kayabaşoğlu’nun “Japon Selamı” ismiyle eklediği cerrahi teknikle artık kendi başına buyruk hareket etmeyen ancak fonksiyonlarından ve doğallığından da taviz vermeyen burunlara imza atmak mümkün!

Gülümserken aşağı sarkan hareketli burunlar, Japon Selamı tekniği ile yerini artık “olması gerektiği kadar” hareket eden burunlara bırakıyor.

“Japon Selamı” tekniği nedir?

Yüzümüzün neredeyse her yerinde bulunan mimik kasları aslında burnumuzda da bulunuyor, ancak bunların amacı mimik yapmak değil, derin nefes alma sırasında burun kanatlarını büyütmek, yani sadece ve sadece fonksiyonel amaçlarla orada bulunuyorlar. Ancak bazı insanlarda bu kaslar konuşurken ve gülerken de çalışır ve hareket ederler. Bu teknik yaramazlık yapan bu kasları dize getiriyor. Yani burnumuz olması gerektiği kadar hareket eder duruma geliyor. Fonksiyonel bir kayba yol açmayan bu teknik ile estetik kazanç elde ediliyor.

Peki tekniğin ismi neden “Japon Selamı”? Bildiğiniz gibi Japonlar karşılarındaki insanı selamlamak ve saygılarını göstermek için eğilirler, burnumuz da bu hareketi taklit eder gibi karşımızdaki insanla konuşurken eğilme hareketi yapıyor. Tekniğin adı da buradaki benzerlikten doğdu.

EĞER SİZ KONUŞURKEN İNSANLAR SÜREKLİ SİZİN BURNUNUZA BAKIYORSA, BURADA BİR SORUN VAR DEMEKTİR.

Burun Estetiğinde TEKNOLOJİNİN getirdiği YENİ Konfor! PİEZO

Teknolojinin modern tıbba yaptığı katkılar tartışılmaz, burun estetiğinde ise en büyük yeniliklerden biri Piezo yöntemi.

Piezo Burun Cerrahisi, burun kemiklerini şekillendirmek üzere ultrasonik ses dalgalarının titreşim gücüyle çalışan ve sadece kemikleri hedefleyen bir teknolojidir. Kemikleri adeta kalemle yazı yazar hassasiyetiyle keser ve şekillendirir. Piezo tekniği diğer dokulara; kıkırdak, deri, sinir ve damarlara zarar vermediği için kanamaya da yol açmıyor. Bu yöntem ile gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında, hastalarda morluk ve şişlik problemleri daha önceki dönemlerle kıyaslandığında yok denebilecek kadar az yaşanıyor. Bu nedenle hastalar günlük yaşantılarına daha erken dönebiliyorlar.

Piezo burun estetiği hakkında daha fazla bilgi almak istermisiniz? Hemen >> gurkankayabasoglu.com/piezo-burun-estetigi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Oy verildi, Ortalama: 4,80)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Burun Estetiği Fiyatları

          Messenger

          Ask a Doctor

          WhatsApp

          Şimdi Ara