Estetik Operasyona karar verme sürecinde hastaların doktor seçimi en çok zorlandığı konulardan biridir. Nihayet uzun zamandır hayalini kurduğunuz burun estetiği için adım atmaya karar verdiniz. Ancak kendinizi güvenle teslim edeceğiniz hekiminiz kim olmalı, buna nasıl karar vereceksiniz?

Burun estetiği doktoru seçiminizde, kulaktan duyumlar üzerinden hareket eden, üçüncü şahısların fazla etkisinde kalmamalısınız. Her hasta aynı hizmeti ve aynı cerrahi tedaviyi almadığı için, herkesin burun estetiği sürecinin birbirinden çok farklı olacak olması kaçınılmazdır.

Bireysel seçimleri, deneyimleri mutlaka dikkate alın. Tanıdık, çevre, eş, dost referansına rağmen hala doğru doktoru bulamadığınızı düşünüyorsanız o halde yapmanız gereken; bilgi ve teknolojinin hemen yani başınızda olduğu internet dünyasını kullanarak doğru adresi bulmanız. Ancak milyonlarca veri arasından sizin için doğruyu seçmek zor görünebilir. Arama motorlarına doğru kelimeleri yazarak yüzlerce site ve doktora ulaşıyor olmak kararsız hastalar için kimi zaman daha da kafa karıştırıcı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatlarında uzmanlaşmış doktorları tercih edin

Burun estetiği için başvuran hastalarda sıklıkla nefes almasına engel olan eğrilik ve deviasyon problemleri de görülmektedir. Başarılı ve ehil ellerde hem fonksiyonel, hem de estetik problemler tek bir operasyonda eş zamanlı olarak çözülebilir.

Eğer estetik ameliyat ile birlikte burnunuzda bulunan fonksiyonel problemlerin (burun tıkanıklığı, nefes alamama, burun kanaması, geniz eti ve bademcik sorunu, sinüzit rahatsızlığı vb.) çözülmesini de istiyorsanız nefes konusunda uzmanlığı olan bir hekim tercih etmelisiniz. Rinoplasti ameliyatlarını hem Kulak Burun Boğaz – Baş ve Boyun Cerrahları, Yüz Cerrahisi Uzmanları hem de Plastik Cerrahlar yapmaktadır.

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun anatomisinin detaylı incelenmesi sonrasında, kişinin beklentileri ve taleplerinin de göz önüne alınarak, yüzlerine olabilecek en uygun şekilde burunlarının yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Burun ameliyatı öncesinde kronik bir rahatsızlığınız yoksa, genel sağlık durumunuz iyiyse ve yaşınız 20-40 aralığındaysa burun estetiği sonrasında 5-6 gün sonrasında çalışmaya devam edebilirsiniz. Sigara içmiyorsanız ve ameliyat sonrası bakımlarınızı aksatmadan uyguladıysanız bunlar da iyileşme sürecinizi olumlu olarak etkileyecek ve süreci hızlandırmaya katkısı olacaktır.

Eğer zaman konusunda aceleniz yoksa burun ameliyatı sonrasında kendinize dinlenmek için 1 hafta zaman ayırmanız doğru olacaktır. Bu bir hafta boyunca burun deliklerinizin içinde hava kanalı olan silikon şerit destekler ve burun üzerinde de ince bir alçı olacaktır. İlk pansumanda alçı ve silikon şeritler alınır. Bunlar alınırken pansuman sırasında ağrı ve acı hissi olmaz.

Burun Estetiği için muayene randevunuza gitmeden önce burnunuzu detaylı şekilde analiz edin ve değişmesini istediğiniz özellikleri belirleyin. Bu değişimler için hekiminizden görüş alın ve mümkünlük durumunu sorgulayın. Hekiminizden bu sorunlara benzer özelliklerdeki hastalarını göstermesini rica edin. Ancak her burnun bir diğerinden farklı olduğunu unutmayın.

Burun ameliyatı sürecinizde doğru ve tam iletişim kurabildiğiniz, bilgilendirmeye önem veren, tecrübe ve mesleki pratiğine güvendiğiniz kaliteden ödün vermeyecek bir hekim ile yola çıkmalısınız.

Bir ameliyatın sadece pozitif yanlarını anlatmak yerine doğru olan gerçekleri tam ve objektif şekilde açıklamak etik olarak uygun olandır.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 Oy verildi, Ortalama: 4,63)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts
Comments
 • sami kurt"
  Cevapla

  burun küçültme ve horlama ameliyatı olmak istiyorum ama korkularım var yardımcı olurmusunuz?

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Kapalı Burun AmeliyatıAmeliyatsız Yüz Germe

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara