Ameliyatsız yüz germe ultrasound yani ses dalgaları ile uygulandığı bölgede cildin alt tabakalarında oluşturduğu enerji ile yenilenme ve ciltte gerilme sağlar.

Ameliyatsız yüz germe mümkün mü?

Aklınız mini yüz germe hakkında karışmış olabilir, çünkü bu yazdıklarımı kolay kolay duyamaz veya okuyamazsınız. Çünkü güzellik endüstrisi çok büyük bir endüstri olarak sürekli kendini büyütmek ister ve oyuna yeni oyuncular ve ürünler katar. Bilimsel gerçeklerden uzaklaşmayan tüm başarılı cerrah arkadaşlarımdan bu yorumlarıma benzer fikirler alabilirsiniz.

Yüz germe ameliyatınızla ilgili tercihinizi lütfen bu konuda çok deneyimli cerrahlarla görüştükten sonra, kalbinize ve aklınıza en yakın gelen hekimden yana kullanın.

Konu konuyu açıyor ve makalemiz de uzuyor. ‘’Peki hocam ben çok yaşlanmadım, büyük bir ameliyata ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum. Az bir değişim benim için yeterli’’ diye soruyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, evet yaptırmayın. Yaşlılık bulgularınız az ise bu durumda orta yüz germe yaptırabilirsiniz. Mini yüz germe farklı bir işlem, orta yüz germe çok farklı bir işlemdir. Yüzünde aşırı sarkma ve kırışması oluşmamış, boyun hattı kötü durumda olmayan ama gerçekten kalıcı bir gençleşme isteyen biriyseniz sizin için ideali orta yüz germe ameliyatıdır.

Kalıcı sonuç elde etmek istiyorsanız; iple yüz germe, ameliyatsız yüz germe, örümcek tekniği veya Fransız askısı, İtalyan maskesi gibi işlemlerin etkilerinin kalıcı olmayacağını lütfen unutmayın.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarına örnek vermek gerekirse yüz germe için özel olarak geliştirilmiş özel PDO ipleri kullanılarak uygulanan Ultra Matrix Tekniği, Örümcek Ağı tekniği, Altın Üçgen, Ulthera, Scarlet, U-Therapy vb. gibi teknikler ve uygulamalar verilebilir.

Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları ve Dolgu yüz uygulamaları ameliyat olmadan, daha genç görünüm sağlamak için cildin sıkılaştırılmasına ve pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız yüz germe kimler için uygundur?

Güzelleşmek isteyen ve ameliyat korkusu olan yada ameliyat için yeteri kadar vakti olmayan kişiler için çok uygun bir yöntem. Cilt tonu iyi olan, daha ciltte sarkma gelişmemiş ancak cilt altı dokuların sarkması ile yaşlı görünümün ortaya çıkmaya başladığı hastalar bu teknik için en uygun adaylardır. Ameliyatsız yüz germe işlemleri ile henüz ciddi bir operasyona hazır olmayanlar, yaşlanma izlerini ve sarkmaları silebilecektir.

İşlem süresi ne kadardır?

Bu tekniğin en önemli özelliği işlemin öğlen arası bile 10-15 dk gibi kısa bir süre gerçekleştirilerek hemen sonuç alınabilmesidir.

Ameliyatsız yüz germe nasıl uygulanır?

Yüzün sarkan bölgeleri tespit edilir ve sonra, bu teknikte tamamen eriyebilen polidiakson dediğimiz sütür materyalleri yada erimeyen sütürler kullanılarak sarkan bölgelere tekrardan germe yada dolgun görünüm verilir. Eriyen sütür materyallerinin kullanıldığı tekniğe Happy Lift denilirken, erimeyen materyallerin kullanıldığı tekniğe ise Askılama / İple Asma tekniği denir. Ofis ortamında yapılabilen bu prosedürlerin etkisi hemen görülürken, hastanede yatış ya da herhangi bir narkoz almayı gerektirmez.

Şişlik ve morluk oluşur mu?

Diğer ameliyatlarda olan şişlik, morluk, iş gücü kaybına neden olmaması ve herhangi bir iz kalma durumunun söz konusu olmamasıdır. Yalnız seçilmiş hastalara yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe fiyatları, başta işlemin yapılacağı hastaneye bağlı olmak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir. Maliyetlerde en çok etkili olan, kişinin operasyonu hangi hastanede geçirmek istediğidir. Bir operasyonda en önemli husus ameliyat sonucunun hastayı tatmin etmesidir. Maliyetler tabiî ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 Oy verildi, Ortalama: 4,83)
Recent Posts
Showing 2 comments
 • Nurcan
  Cevapla

  İyi akşamlar. 62 yaşındayım ve bu yıl bir takım dokunuşlara yüzümün ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Randevu alabilir miyim lütfen?

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar, Daha canlı genç ve dinamik görünen bir yüz için elbette sizlere yardımcı olabiliriz. Kliniğimiz İstanbul Ataşehir’dedir. Muayene için geldiğiniz zaman çok detaylı bir analiz sonrasında sizlere en doğru işlem ve teknikler için yardımcı olabiliriz. Kliniğimize 0533 015 95 95 numaralı telefondan ulaşarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Gürkan Kayabaşoğlu VideoAmeliyat Sonucu Dudak Isırtıyor

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara