YÜZ GERME AMELİYATI İLE DOĞAL GÖRÜNÜM MÜMKÜN MÜDÜR?

Doğru planlanmış bir yüz germe ameliyatı sonrasında yapay bir görünüm zaten olmaz. Hatalı ya da kötü sonuçlarla, rüzgâr tünelinden çıkmış yüzlerle yüz germeyi bağdaştırmamak gerekiyor. Yüz germe, bilinenin aksine en doğal estetik ameliyattır. Çünkü diğer ameliyatlardan farklı olarak sizi değiştirmeyen tek estetik işlemdir. Mesela burun estetiği olursunuz ve burnunuz artık farklı bir burun olur. Ancak yüz germede durum tam tersidir. ‘’Siz’’ değişmezsiniz, bilakis daha genç ‘’siz’’ olursunuz. Bundan 15-20 yıl önce nasıl görünüyorsanız yine öyle görünürsünüz. Yani size, eski ‘’sizi’’ geri verir.

YÜZ GERMENİN ÖNEMİ NEDİR? HAYATINA OLUMLU ETKİSİ VAR MI?

Yüz germe ameliyatı olan hastalar hayata zaten birçok yönüyle sıkı sıkıya bağlanmış insanlar. Geçirdikleri ameliyat sonrasında kendilerini, aslında hissettikleri yaşa geri dönüyorlar, bu durum da onlara daha uzun yaşamak için bir sebep daha veriyor. Ayrıca sosyal ve iş yaşamalarında yenilenen genç yüzleriyle kendilerini çok daha iyi ifade ettiklerini belirtiyorlar.

‘’YÜZ GERME ARTIK DAHA SIK YAPILIYOR. AYNADAKİ YAŞINIZLA RUHUNUZUN YAŞINI EŞİTLEMEK İSTİYORSANIZ BUNUN İÇİN EN ETKİLİ YÖNTEM YÜZ GERME AMELİYATI’’

YÜZ GERME AMELİYATLARINDA BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

Herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı yoktur. Genellikle 45’li yaşlarda yaşlanma etkileri yüzümüzde oluşmaya başladığından daha erken yaşlarda yüz germe ameliyatına pek de ihtiyacımız olmuyor. Üst sınır içinse genel sağlık durumumuz önemli. Genel sağlığınız bir ameliyat geçirmeye uygunsa yaş için bir üst sınır yoktur.

YÜZ GERME AMELİYATLARININ ETKİ SÜRESİ NASILDIR? KALICILIĞI KAÇ YIL SÜRER?

Yüz germe ameliyatları sonrasında genellikle 10-15 yaş daha genç gösterirsiniz. Bu farklılık sizin boyunuz, kilonuz, yüz kemiklerinizin yapısı, cildinizin elastikiyeti gibi faktörlerin durumuna göre değişir. Uygun şekilde yapılmış bir ameliyatın etkisi ise ömür boyu sürer. Diyelim ki 60 yaşında bu ameliyatı geçirdiniz, muhtemelen 45-50 yaşındaki hâliniz gibi görünürsünüz. Ancak yanlış anlaşılmasın, ömrünüz boyunca 45 ya da 50 yaşlarınızdaki gibi göstereceksiniz algısı oluşmasın. Tabi ki yaşlanmanın kaçınılmaz etkileri devam edecektir; ama siz olduğunuz yaşa kıyasla daha genç görüneceksiniz. Yani yaş almaya bu görüntüden itibaren başlarsınız. 70 yaşınıza geldiğinizde de yine 60’lı yaşlarınızda görünürsünüz.

Yüz germe operasyonlarında iyileşme süreci nedir, sonrasında hasta normal yaşantısına ne zaman dönüyor?

Yüz germe, etkisi büyük bir ameliyattır. Hayatınızda kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Ancak bu kadar büyük değişiklik yapan bir ameliyattan sonra da mucizevi bir şekilde bir günde iyileşemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Etkisi uzun sürecek şekilde planlanmış, derin plan yüz germe cerrahisi kısa bir ameliyat değildir. Sonrasında 1-2 hafta şişlikleriniz olacaktır. Hatta birkaç gün morluklarınız olabilir. Normal yaşantınıza genellikle 2-3 hafta sonra dönebilirsiniz.

50-60 yılın yaşlanma etkilerini 20-30 dakikalık işlemlerle silebilmek keşke mümkün olsaydı. Eğer gerçekten etkin ve kalıcı olarak gençleşmek istiyorsanız, bunun için bir iyileşme dönemi fedakârlığı gerektirdiğini kabullenmeniz gerekiyor. Hayatta neyi bu kadar kolay elde ediyorsunuz ki? Lütfen bunu bir düşünün.

‘’KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA ŞART’’

Dünyada 7 milyar insan var ve her birimiz farklı şekilde yaşlanıyoruz. Bu nedenle de ameliyat yapacaksak, her birimiz için özel bir planlama şarttır. Yüz germe ameliyatı farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Tercih edilecek her tekniğin avantaj ve dezavantajları vardır. En iyi yöntem diye kavram yoktur. O hasta için “en iyisi” vardır. Hekimin hastasıyla birlikte bu kararı vermesi gerekir. Dolayısıyla hekimin tüm tekniklere hakim olması çok önemlidir.

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          İstanbul Burun Estetiği

          Messenger

          Ask a Doctor

          WhatsApp

          Şimdi Ara