Burnunuz dar ise sorununuz sandığınızdan büyük demektir.

Geçirmiş oldukları burun ameliyatına rağmen halen nefes alamayan hastalarla her gün karşılaşıyorum. Alt yapısında ciddi burun alerjisi bulunan ve buna yönelik ilaç tedavisi almayan hastaları tartışma dışı bırakırsak, burnun anatomik hatalarından kaynaklanan tüm nefes sorunları başarılı bir ameliyatla düzeltilebilir.

Burun Ameliyatları Sonrasında Halen Nefes Alamayan Bir Çok Hasta ile Karşılaşıyoruz.

Estetik Burun Ameliyatı İle Kimsenin Anlamayacağı Doğal Görünümlü Burunlar Yapılabilir.

Başarısızlık durumunda ise ameliyat öncesi planlamanın ve tanının gözden geçirilmesinde fayda vardır. Burun içinde eğrilikler ya da büyüyen burun etleri nefes almanın önündeki tek engeller değildir. Nefes alma sorunu yaşayan hastaların muayenesinde kıkırdak-kemik eğriliği saptanır saptanmaz tek problem bu gibi düşünülürse belki de diğer sorunlar gözden kaçmış olabilir. Çok az bilinen ve tartışılan bir anatomik sorun daha vardır; Dar burunlar.

BURUN AMELİYATININ ESTETİĞİ YA DA FONKSİYONELİ OLMAZ, İÇİ YA DA DIŞI AYRILMAZ. BURUN BİR BÜTÜNDÜR. HER YÖNÜYLE ELE ALINMALIDIR. ÇÜNKÜ BİRİNDEN BİRİ EKSİK KALSA HASTAMIZA MUTLULUK VERMEZ.

Dar burun problemi, genetik nedenlerden kaynaklanabilir. Yani burnumuz doğuştan olması gerekenden daha dar şekilde kemikleşmiş olabilir. Böylece burun içindeki hava kanalı en küçük tıkanmalara bile çok hassas hale gelir. Normal insanların basitçe geçirdiği nezle grip gibi hastalıklar bu hastalar için kabusa dönüşebilir.

DAR BURUN SENDROMU ÇOK YENİ BİR ANTİTE YETERİNCE TARTIŞILMAYA VE ANLAŞILMAYA BAŞLANMADI.

Hatta hayat boyu sanki nezleymiş gibi burnu tıkalı şekilde yaşayabilirler. Bu durum bademcik enfeksiyonları, farenjit ve sinüzit gibi bir çok sağlık sorununa da yol açar.

BURNUNUZUN DAR OLMASI, EĞRİ OLMASINDAN DAHA ÖNEMLİ BİR SORUNDUR.

Ayrıca dar burun sendromu başarısız geçen burun estetiği ameliyatları sırasında burnun kıkırdaklarının gereğinden fazla çıkarılmasından da kaynaklanabilir. Bu nedenle her türlü burun ameliyatı öncesinde detaylı şekilde burun içinin endoskopik olarak muayenesinin yapılması, hatta gerektiği durumlarda tomografi çekilmesi ve hastaların bir burun cerrahı tarafından tedavilerinin planlaması ve ameliyatın başarısı açısından çok önemlidir. Yapılan tüm ön testlerin sonucunda kıkırdak-kemik yapıların anatomik özelliklerinin yanı sıra burun etlerinin boyutları ve daha önemlisi de burundaki darlığın nerede olduğu saptanır ve doğru ameliyat gerçekleştirilebilir.

Nefes Alamayan Burun Dünyanın En Güzel Burnu Olsa Bile Mutlu Etmez.

Dar burun sendromu için yapılacak ameliyat klasik bir burun ameliyatı değildir. Özel bir teknik ve ekipman gerektirir. Hastanın ameliyat sonrasında iyileşme döneminde ise bir farklılık yaratmaz.

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Göz Kapağı EstetiğiBurun Estetiği

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara