Burun estetiği, günümüzde hem kadınlar hem de erkeklerden yoğun ilgi görüyor. Rinoplasti adı verilen operasyonlar, burun içi kıkırdak ve kemiklerdeki eğriliklerden kaynaklı solunum sorunlarından, estetik bozukluklara kadar çok fazla sayıda probleme çözüm sunuyor. Elbette bu operasyonlardan en iyi sonucu almak için, işin inceliklerini bilen uzmanlardan profesyonel destek almak gerekiyor.

Peki rinoplasti ameliyatının incelikleri nelerdir? Doktorun akademik başarısı ve deneyimi rinoplasti operasyonları nasıl etkiler? Kulak Burun Boğaz ve Yüz Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, tüm merak edilenler hakkında detaylı değerlendirmelerde bulundu.

Burun Küçültme Ameliyatı Sonrasında Tıkanıklık Görülebiliyor

Burun estetiği, incelikleri bilinerek ve kulak burun boğaz uzmanlığı bulunan kişilerce uygulandığında sağlıklı ve olumlu sonuçlar veriyor. Burun içi detaylı muayenesi olmadan yapılan bazı rinoplasti operasyonları, burnun görünümü düzeltmek isterken,bir takım başka sağlık sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, burun tıkalı olmadığı halde yapılan bazı burun küçültme ameliyatları sonrasında, burun tıkanıklığı oluşabileceğinin altını önemle çiziyor.

Detaylı KBB Muayenesi Sonrasında Yapılan Burun Estetiği Daha Etkili

Rinoplasti, estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmak için olduğu kadar, nefes almak sorunları için de yapılabiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Yüz Plastik Cerrahi Uzmanı Kayabaşoğlu, burun estetiğinden önce yapılacak detaylı bir KBB muayenesinin solunum problemlerini gidermek için önemli olduğuna dikkat çekiyor. Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Burun estetiği öncesinde yapılacak KBB endoskopik muayenesi; burun etleri, varsa alerjik polipler, burun içi kıkırdak ve kemiklerin genel durumu hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Böylece rinoplasti ile güzel bir görünüm kazanılırken, burun sağlığı da göz ardı edilmemiş olacaktır.”

Dünyada 7 Milyar İnsan Varsa, 7 Milyar Farklı Burun Olmalı

Son yıllarda burun estetiğine olan ilginin artışı, operasyonları gerçekleştiren doktorların alanında bilgili ve deneyimli olmasının de önemini gündeme getiriyor. KBB ve Yüz Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, çeşitli ameliyat tekniklerinin, hastaların fizyolojik farklılıkları dolayısıyla kişiye özel olarak uygulanması gerektiğini belirtiyor. “Dünyada 7 milyar insan varsa, 7 milyar farklı burun olmalı” görüşünü savunan Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, rinoplastideki başarının doktorun bilgi ve deneyimiyle doğru orantılı olduğunu da sözlerine ekliyor.

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara