Yüz germe ameliyatı tüm estetik ameliyatlar içerisinde hayatınızdaki en büyük değişimi yaratacak ameliyattır. Bu değişime hazırsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Günümüz modern yaşamı ve iş hayatı, 50 yıl öncesine göre çok hızlandı. İnsanlar geçmişe oranla daha sosyalleşti ve ortalama insan ömrü uzadı. Ancak çalışma süreleri, stres faktörleri, güneşin zararlı etkileri arttı, bunun aksine organik beslenme azaldı. Tüm bunların sonucunda ise daha erken yaşlanır hale geldik. Yaşama dair tüm bu değişiklikler sonrasında modern toplumumuzda emeklilik yaşına gelen, ancak içinde halen yoğun şekilde gençlik hissi duyan insanların sayısı da arttı. Çalışmaktan yaşamaya fırsat bulamamak ve daha hızlı yaşlanıyor olmak, hayatın değerini daha iyi anlamamızı sağladı. Sonuç olarak daha genç görünmeyi arzu eden, yani zamana yenilmek istemeyen insanlar, yüz germe ameliyatlarının eskiye oranla daha popüler hale gelmesini sağladı.

Yüz germe ameliyatına karşı artan talep Amerika ve Avrupa toplumlarında son otuz yıldır giderek artarken, ülkemizde uzun yıllardır sadece ünlüler tarafından talep edilen bir ameliyat olarak algılanmaktaydı. Ancak son on yıldır Türkiye’de de bilinmeye ve talep edilmeye başlandı.

Bu sürecin hızlanmasındaki nedenlerden biri de, bilinenin aksine yüz germe ameliyatı sonrasında oldukça doğal görünülebileceğinin anlaşılmasıdır. Aynı sosyolojik süreci burun estetiği ile de yaşamıştık. Yaklaşık 20-30 yıl önce yapılan ve sıkça rastladığımız ‘hokka burunlu’ ve birbirinin aynı görünen burunlar yerini tamamen doğal görünen burunlara bıraktı. Yüz germe ameliyatı sonrasında konuşurken mimiklerini bile kullanamayan insanlar yerine, gayet doğal görünen hatta ameliyat olduğu bile kolay anlaşılamayan hastalar dikkat çekmeye başladı. Her zaman belirttiğim gibi yüz germe ameliyatı olmak demek, ağzınızın açık kalması, rüzgar tüneline girmişçesine yüzünüzün çekilmesi ve gerilmesi demek değildir. Hatta daha iddialı şekilde söyleyebilirim. Bilinenin aksine en doğal estetik ameliyat yüz germe cerrahisidir. Çünkü sizi değiştirmeyen tek estetik ameliyattır. 10-15 yıl önceki görüntünüzü size geri veren bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle yüz germe konusunda uzman ellere yüzünüzü emanet ederseniz alacağınız sonuçlar da son derece tatmin edici ve doğal olacaktır.

Yüz germe ameliyatı için kimler mi başvuruyor? Aynaya baktıklarında, yüzünün kendini hissetttiği yaşla uyumlu olmadığını düşünen ve bu nedenle mutsuz olan hastalarımız bize gelerek daha genç görünmek istediklerini, kısacası yıllara yenilmek istemediklerini belirtiyorlar.

Yüz germe ameliyatı sonrasında birçok hastam kendilerini artık çok daha genç hissettiklerini, daha uzun ve keyifli yaşamak adına müthiş bir enerji duyduklarını, eş-dostları ve akrabalarıyla çok daha iyi ilişkiler kurduklarını, kendilerini çok daha iyi ifade ettiklerini ve özgüvenlerinin arttığını belirtiyorlar. Benim de motivasyon kaynağım bu ifadeler oluyor.

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Burun EstetiğiKaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara