En doğal gençleşme yöntemi uygulamalarından biri prp uygulamasıdır. PRP zenginleştirilmiş trombosit plazmasının baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

PRP Nasıl Uygulanır?

Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra içinde özel bir sıvı bulunan küçük tüplerin içine az miktarda kanınızı alır ve santrifüj (yüksek hızda döndürme) işlemi uygular. Bu işlemin sayesinde tüplerin içindeki kan bileşenlerine ayrılır. Bu bileşenlerden trombosit adı verilen özel kısım kandan titizlikle ayrılır. İşte bu yeni elde edilen sıvıya PRP adı verilir.

PRP uygulaması en doğal gençleşme yöntemlerinden biridir. Güneş ışınları, sigara kullanımı, gebelik, stresli yaşam ve beslenme düzeninin dengesizliği gibi birçok etken sebebiyle yıpranan ve yaşlanan cildimize sayesinde kaybettiği yapıların geri kazandırılmasıdır.

PRP Kimlere Uygulanabilir? Kimlere Uygulanmaz?

PRP tedavisi her yaş gurubuna ve cinsiyete uygulanabilen bir tedavidir. Özellikle yazın güneşlenmeyi seven insanların, ciltlerinin yaşlanma etkilerinden korumak ve kurumasını engellemek için kışın PRP yaptırmasını öneririm.

Uygulanmaması gereken kişiler şunlardır ;

  • Hamileler
  • Pıhtılaşma-kanama bozukluğu bulunan
  • Trombosit (platelet) sayı ve fonksiyon bozukluğuna sahip kişiler
  • Kanser hastalarında kullanılmaz.

PRP’nin Cildinize Etkileri Ne Olacak? Neden PRP’ye İhtiyacınız var?

PRP ile cildiniz daha parlak ve canlı görünür. Güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altındaki torbalanmalar ve koyu renk değişikliklerinde azalma olur. Cildinizdeki ince kırışıklıklar azalır. PRP sonrasında etrafınızdan “Çok genç görünüyorsun. Estetik ameliyat mı yaptırdın? Doğruyu söyle” şeklinde bir çok iltifat alabilirsiniz.

PRP’den Sonuç Almak için Kaç Seans Yaptırmalıyım?

Öncelikle bu çok sık sorulan sorunun yanıtını kişiye özel vermek gerekir. PRP’yi hangi amaçla uyguladığımız çok önemlidir. PRP ‘yi mezoterapi ya da dolgu uygulamaları ile kombine uygulandığı durumlarda seans sayısı ve seans aralıkları değişebilir. Ancak genel bir bilgi vermek gerekirse 3 haftalık aralıklarla 3-4 seans uygulamanın ardından 8-10 ay sonra 1-2 seanslık bir kür daha yapıyorum. Böylece etki ciltte uzun süre devam ediyor.

PRP Uygulaması Ne Kadar Sürer?

PRP seanslarının süresi uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre en fazla 30- 40 dakika sürmektedir.

PRP ‘nin Cilt Dışında Uygulama Alanları Var mı?

Evet, saç köklerine de sıklıkla uyguluyoruz. Saç dökülmesini azaltmanın yanı sıra yeni saç oluşmasını da uyarması açısından çok etkili bir tedavidir.

PRP nin Etkisi ve Faydası Ne Kadar Uzun Sürer?

Uygulama sonrasındaki etkiler kişiden kişiye değişebilmekle birlikte 1-2 yıl sürebilir.

Prp hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için hemen >> gurkankayabasoglu.com/prp bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy verildi, Ortalama: 5,00)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×