Sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ‘ameliyatsız burun estetiği’ konusu size neler düşündürüyor?

Düşünsenize hiç ameliyat masasına yatmadan, anestezi almadan, iyileşme süreci olmayan bir burun estetiği gerçekten de mükemmel bir konfor yaşatmaz mıydı?

Sadece 10 dakika süren bir işlemle eğri olan burun kemiğiniz düzeltilse, nefes almanıza engel olan problemler ortadan kalksa, gülümserken Japon Selamı veren burun ucunuz aşırı hareketlenmesi azaltılsa?

Burundaki kıkırdak yoksunluğundan kaynaklanan çökmeler giderilse ve burun çatısı sağlam bir şekilde burun sırtını desteklese?

Burundaki kemer giderilse ve yüz ile çok daha uyumlu ve zarif bir görüntüye sahip olsa?

Üstelik de bunların hepsi ameliyat olmadan hatta hastanede yatmadan sadece 10 dakikalık bir Burun Dolgusu işlemi ile mümkün olsa?

Saydıklarımın hepsinin kulağa çok çekici geldiğinin farkındayım ancak bu yazıyı Burun Dolgusu işlemi hakkında büyük beklenti içinde olan hastaları aydınlatmak için kaleme alıyorum.

Ne yazık ki yukarıda saymış olduğum işlemler hiçbir durum ve koşulda bir burun dolgusu uygulaması ile gerçekleşemez, GERÇEKLEŞTİRİLEMEZ.

Bu nedenle lütfen gerçek dışı tanıtım ve reklamlardan uzak durun.

Peki Burun Dolgusu ile Neler Mümkün?

Uygulanışı hayli pratik ve kolay olan, iyileşme süreci gerektirmeyen dolgu uygulaması burun bölgesine de yıllardır uygulanmakta ve burundaki küçük sorunları gizlemektedir.

Dolgu maddesi uygulandığı yerin hacmini büyütür. İşte bu illüzyon ile burun üzerine minik oyunlar ile kusurları gizlemek mümkündür. Burunda çöküntü oluşan yerler dolgu ile pürüzsüz hale getirilebilir veya milimetrik asimetriler küçük dokunuşlarla gizlenebilir.

Kemerli burun da dolgu uygulaması ile daha az kemerli gibi göstermek mümkündür. Ancak unutmayın, burada yapılan işlem burun kemerini küçültmeyecek, tam tersine kemerin üstündeki ya da altındaki çökük alanları büyüterek (yani kemerli olmayan kısımları da) doldurarak burun sırtını hemzemin bir hale getirmektir.

Çünkü şunu unutmamanız gerekir, dolgu uygulandığı alanı büyütür. Bu nedenle burundaki kemeri gizlemek için yapılan dolgunun burnunuzu bir miktar büyütebileceğini unutmamak gerekir.

‘Ameliyatsız Burun Estetiği’ olarak sıkça basında ve sosyal medyada yer alan ‘Burun Dolgusu’ bu tip küçük dokunuşlar ya da ameliyat sonrası olan küçük sorunlara yapılan rötüşlar için oldukça iyi bir seçenektir.

Ancak burun dolgusu uygulamasının hiçbir durumda nefes kalitenizi arttırmayacağını, eğrilikleri düzeltmeyeceğini ve özellikle de burun ucunu kaldıramayacağını bilmeniz gerekir.

Haydi AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ avantajlarını birlikte inceleyelim. >> gurkankayabasoglu.com/ameliyatsiz-burun-estetigi bağlantısını takip edin.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy verildi, Ortalama: 5,00)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Gürkan Kayabaşoğlu Video

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara