İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır

İple yüz germe, ameliyatı olmadan yüzünde gençleşme isteyen hastalar için son yıllarda kullanılmaya başlayan yüz germe ameliyatına alternatif bir estetik işlemdir.

Normalde ameliyat sırasında da kullanılan cerrahi özellikteki ipliklerin, hastayı ameliyathaneye almadan, hiç bir kesi yapmadan yüz germe sağlanmasıdır.

Evet yanlış duymadınız, aslında biz cerrahlar ameliyatlar sırasında da yüz gerdirmeyi oluşturmak için iplikler kullanmaktayız. Bu uygulama için farklı isimler kullanılmaktadır; iple yüz asma, örümcek ağı yüz germe gibi.

İple Yüz Germe Süreci

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir ve dezenfekte edilir. Daha sonra deri altına yerleştirilen özel kanüller içinden germeyi sağlayacak ipler yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir.

İple yüz germe işlemi, bu işlem için özel olarak tasarlanan ameliyat ipleri ile yapılır. Bu ipler farklı tiplerde tasarlanmıştır. Bunun sebebi ise her ip tipinin farklı derece bir germe ve asma sağlaması içindir. Buna ek olarak iplerin uygulanışı aynı bölge içinde farklı noktalar için başarı elde etmesidir.

İple yapılan yüz gerdirme uygulamalarında eğer cog iplerle askılama yapılmışsa sonuç hemen o anda belli olur. Gerek diğer iplerde gerek de cog iplerle yapılan germe işleminde netice 1 ayda alınmaya başlanır, 3 ayda etki tam olarak görülür.

İple yüz germe nerede yapılır?

Ameliyatsız şekilde yüzünüzdeki sarkan dokuları gergin hale getirmeyi amaçlayan tıbbi bir uygulamadır. İnsan dokusuna uyumlu, gerginliğe dayanıklı olarak özel olarak üretilen iplerin ince bir kılavuz iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesi prensibine dayanan bir uygulamadır.

Bu işlemler sadece ameliyathane ortamında uygulanmalıdır. Asla klinikte ya da muayenehane odalarında yapılmasına rıza göstermeyiniz. Enfeksiyon riski ameliyathane dışında her zaman yüksek oranlardadır.

Kimlere yapılır?

İple yüz germe işlemi için öncelikle bu uygulama için uygun hasta seçimi yapılmalıdır. Hastanın yüz özellikleri, yaşlanma derecesi göz önünde bulundurarak her hastaya özel bir gençleştirme reçetesi oluşturulur. Eğer iple yüz germe yapılacaksa, hastanın yaşlanmanın derecesine göre ne kadar ip ile yüzün hangi noktalarından asma işlemi yapılacağı tespit edilir.

İple yüz germe işleminden uzun süreli fayda görebilmek için hastanın yüzünde birbiri üzerine katlanmış cilt fazlalıkları olmamalıdır. Bu durumda hastanın yüzündeki fazlalık oluşturan ciltten kurtulmanın tek yolu vardır, o da yüz germe ameliyatı. Bu nedenle cerrahınızdan yüzünüzü detaylı incelemesi ve size özel ideal işlem hakkında bilgi vermesi konusunda ısrarcı olunuz.

İple yüz germe kalıcı sonuç verir mi?

Kalıcı sonuç elde etmek istiyorsanız; iple yüz germe, ameliyatsız yüz germe, örümcek tekniği veya Fransız askısı, İtalyan maskesi gibi işlemlerin etkilerinin kalıcı olmayacağını lütfen unutmayın.

İple Yüz Germe İşlemi Hakkında Merak Edilenler

 • İple yüz germe avantajları nelerdir?
  İple yüz germe kısa sürede uygulanır. Kolay ve güvenlidir. Konforlu ve zararsızdır. Cilt içinde kolajen üretimini ve gençleşmeyi tetikler. İnce kırışıklıkları giderir. Genel anestezi gerektirmez. Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir. Gerektiğinde ipler çıkarılabilir ve işlem geri döndürülür. Tedavi sonrasında makyaj uygulaması ve normal hayata geri dönmek mümkündür.
 • İple yüz germe işlemini kimler yapmalıdır?
  Bu işlem mutlaka bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Ancak uygulamayı yapan hekimin yüz cerrahisi üzerinde tecrübeli olması elde edeceğiniz sonucu yani işlemin başarısını artıracaktır.
 • İple yüz germe işleminde acı hissedilir mi?
  İple yüz germe işlemi sırasında hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu nedenle de işlemden önce bölgesel anestezi sağlayan kremler uygulanır.
 • İple yüz germe işlemi kimlere uygulanabilir?
  Bu konuda istekli olan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, kullanılan iplere allerjisi olan ve cildinde enfeksiyon bulunan hastalara bu işlem uygulanmamalıdır.
 • İple yüz germe işlemi için ideal yaş nedir?
  İple yüz germe işlemi için ideal yaş 35-50 denilebilir. Ancak yüzünde çok fazla sarkmaları olmayan, ağır ve yağlı bir yüzü olmayan daha geç yaştaki hastalar da fayda görebilir.
 • İple yüz germe işlemi her hasta için uygun mudur?
  Hayır, her yüz tipine ve yaş grubuna iple yüz germe başarıyla yapılabilir demek yanlış olur.
 • İple yüz germe işlemi sonrasında nasıl görüneceğim?
  Yüzünüzde ne derece bir gerdirme sağlanabileceği hekiminiz tarafından size uygulama öncesinde gösterilir. Her hastanın bu işlemden elde edeceği kazanç farklıdır.

İple Yüz Germe Fiyatları

İple yüz germe fiyatları yapılacak uygulamaya bağlı değişken olabilmektedir. Bunun nedenleri öncelikle uygulamayı yapan hekimin farklılığı, kullanılan iplerin markası ve kullanılan ip sayısı fiyatları değiştirecektir. İple yüz germe fiyatlarından önce hastane ve doktor da çok önemlidir. Maliyetler her zaman ikinci planda düşünülebilir.

Fiyatlar, öncelikle uygulamanın yapılacağı hastaneye ve kişinin sigortasının olup olmamasına, sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir

Gürkan Kayabaşoğlu Fiyat Bilgisi

İple Yüz Germe İşleminde Sıkça Sorulan Sorular

İple Yüz Germe işlemi Hangi Problemleri Çözer ?

Bu uygulama ile yüzümüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklar hedeflenir.

İple Yüz Germe işlemi yüzde nerelere uygulanır?

Bu ipler sadece yüzde değil boyun ve vücutta da bölgede kullanılmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır.

Yüz germe istemiyorum, yüzümde sarkmış dokular var, ne yapmalıyım?

Öncelikle hasta-hekim ilişkisi ve karşılıklı güven duygusu çok çok önemlidir. Sağlık çalışanlarının güzellik endüstrisinin baskısı nedeniyle, uygun olmayan hastalara fayda vermeyecek işlemleri tavsiye etmesi ya da daha da kötüsü, uygulamasına ne yazık ki üzülerek şahit oluyoruz. Bu nedenle kendiniz için bir iyilik yapın ve işin uzmanına danışın. Bilimsel ve etik kimliğinden hiç bir nedenle ödün vermeyecek bir hekimle görüşün.

İple Asma işleminde kullanılan iplerin özelliği nedir ? Ne işe yararlar?

Kullanılan ipler 4 tiptir.

 • Düz ipler
 • Kılçıklı ipler
 • Konili ipler
 • Tırnaklı ipler

Bunlar arasında kılçıklı ipler daha uzun süre yüz germe sağlarlar.

İple Yüz Asma işlemini ne kadar sürede uygulanır?

Bu işlem 20-30 dakika kadar sürebilir. Uygulama sırasında kullanılacak ip sayısı işlemin süresini etkileyebilir. Daha az sarkması olan hastalarda daha az ip kullanılacağı için işlem daha kısa surer.

İple Yüz Asma işlemi sonrasında çalışabilir miyim?

Evet, öğlen yemek arasında bu işlemi yaptırabilir ve öğleden sonra çalışmaya devam edebilirsiniz.

İple Yüz Asma işleminin tek seansta mı yapılır?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilir.

İple Yüz Germe işleminden memnun olmazsam ne olacak?

Evet, yapılan uygulamadan ya da sonucundan herhangi bir sebep ile mutlu olmazsanız, iple yüz germe işleminde yerleştirilen ipler çıkartılabilir.

İple Yüz Asma işlemini etkisini ne zaman görürüm?

İşlem biter bitmez, yüzünüzdeki farklılığı hemen görürsünüz. Ancak Cildin gerçek sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması için bir iki haftayı beklemek gerekecektir. Uygulamanın etkisi ise 2 yıl devam eder.

İple Yüz Asma işlemini etkisi ömür boyu sürer mi?

Ne yazık ki, hayır. Ömür boyu kalıcı bir etki için yüz germe ameliyatı olmalısınız.

İple Yüz Asma işlemininin iyileşme süreci nasıldır?

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Kapatıcı bir makyajla normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu geçici şişlikler bir hafta içinde hafifler.

İple Yüz Asma işlemininin sonrasında nelere dikkat etmem gerekiyor?

Kızarıklığın olduğu ilk bir kaç gün güneşten korunmanızı ayrıca yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmanızı öneririm. Ayrıca işlemden sonraki ilk hafta yüze sıkıca masaj yapmamalısınız ya da çok sıcak su ile duş almamalısınız.

İple Yüz Asma işlemini doğal görünümümü bozar mı?

Bu işlemde aşırı bir germeye neden olmak neredeyse imkansızdır.

Bu nedenle içiniz rahat olsun. Zaten uygulama sırasında hemen sonuç ortaya çıktığı için, bir elinizdeki ayna ile hekiminizle istediğiniz gerginliği yaratması konusunda konuşabilirsiniz.

Yazımıza oy verir misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 Oy verildi, Ortalama: 4,33)

Showing 5 comments
 • Tülay Karatay
  Cevapla

  Merhabalar bana çok yakınsınız iple yüz germe ile ilgileniyorum 36 yaşımdayım fiyat bilgisi alabilirsem sevinirim teşekkürler

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Tülay hanım; detaylı fiyat bilgisi almak için 0542 522 5454 numarayı arayabilirsiniz. Teşekkürler…

 • Berrin
  Cevapla

  İple yüz germene kadar süre kalıcılıgı vardır

 • Mariam
  Cevapla

  Merhaba! Ben göz etrafına yaptırdım ama hec fark yok. Bir kaç haftadan sonra fark olacakmı?

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara