Biz Sizi Arayalım

Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu

Merak Edilen Sorular

İple yüz germe, ameliyat olmadan yüzünde gençleşmek isteyen hastalar için son yıllarda kullanılmaya başlayan yüz germe ameliyatın alternatif bir estetik işlemdir. Normalde ameliyat sırasında da kullanılan cerrahi özelliklteki ipliklerin, hastayı ameliyathaneye almadan, hiç bir kesi yapmadan, lokal anestezi uygulayarak 20-30 dakika içinde yüz germe sağlanmasıdır.

Evet yanlış duymadınız, aslında biz cerrahlar ameliyatlar sırasında da yüz gerdirmeyi oluşturmak için iplikler kullanmaktayız. Ancak bu işlemde benzer etkiyi ameliyatsız oluşturmaktayız. Bu uygulama için farklı isimler kullanılmaktadır; iple yüz asma, örümcek ağı yüz germe gibi.

Tüm bu uygulamalardaki amaç cildin kollajen üretmesini yani gençleşmesi için gerekli molekülleri üretmesini sağlamaktır. Ayrıca yerçekimine meydan okuyarak, aşağıya doğru sarkan dokular yukarıya taşınır.

İple Yüz Germe işlemi nedir?

Ameliyatsız şekilde yüzünüzdeki sarkan dokuları gergin hale getirmeyi amaçlayan tıbbi bir uygulamadır. İnsan dokusuna uyumlu, gerginliğe dayanıklı olarak özel olarak üretilen iplerin ince bir kılavuz iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesi prensibine dayanan bir uygulamadır.

İple Yüz Germe işlemi avantajları nelerdir?
  • Kısa sürede uygulanır
  • Kolay ve güvenlidir

–  Konforlu ve zararsızdır

–  Cilt içinde Kolajen üretimini ve gençleşmeyi tetikler

–  İnce kırışıklıkları giderir

–  Genel anestezi gerektirmez

–  Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir

–  Gerektiğinde ipler çıkarılabilir ve işlem geri döndürülür.

–  Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması ve normal hayata geri dönmek mümkündür.

İple Yüz Germe işlemini kim yapmalıdır?

Bu işlem mutlaka bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Ancak uyglamayı yapan hekimin yüz cerrahisi üzerinde tecrübeli olması elde edeceğiniz sonucu yani işlemin başarısını artıracaktır.

İple Yüz Germe işlemi Hangi Problemleri Çözer ?

Bu uygulama ile yüzümüzdeki

  • Sarkmalar

Kırışıklıklar hedeflenir.

İple Yüz Germe işlemi yüzde nerelere uygulanır?

Bu ipler sadece yüzde değil boyun ve vücutta da bölgede kullanılmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır.

İple Yüz Germe işlemi her hasta için uygun mudur?

Hayır, her yüz tipine ve yaş grubuna iple yüz germe başarıyla yapılabilir demek yanlış olur.

İple Yüz Germe işlemi için ideal yaş nedir?

Bu işlem için ideal yaş 35-50 denilebilir. Ancak yüzünde çok fazla sarkmaları olmayan, ağır ve yağlı bir yüzü olmayan daha geç yaştaki hastalar da fayda görebilir.

İple Yüz Germe işlemi için ideal hasta kimdir?

İple yüz germe işleminden uzun süreli fayda görebilmek için hastanın yüzünde birbiri üzerine katlanmış cilt fazlalıkları olmamalıdır. Bu durumda hastanın yüzündeki fazlalık oluşturan ciltten kurtulmanın tek yolu vardır, o da yüz germe ameliyatı. Bu nedenle cerrahınızdan yüzünüzü detaylı incelemesi ve size özel ideal işlem hakkında bilgi vermesi konusunda ısrarcı olunuz.

Yüz germe ameliyatı istemiyorum ancak yüzümde çok sarkmış dokular var, ne yapmalıyım?

Öncelikle hasta-hekim ilişkisi ve karşılıklı güven duygusu çok çok önemlidir. Sağlık çalışanlarının güzellik endüstrisinin baskısı nedeniyle, uygun olmayan hastalara fayda vermeyecek işlemleri tavsiye etmesi ya da daha da kötüsü, uygulamasına ne yazık ki üzülerek şahit oluyoruz. Bu nedenle kendiniz için bir iyilik yapın ve işin uzmanına danışın. Bilimsel ve etik kimliğinden hiç bir nedenle ödün vermeyecek bir hekimle görüşün.

İple Yüz Germe işlemi nasıl yapılır ?

İple yüz asma işlemi için öncelikle bu uygulama için uygun hasta seçimi yapılmalıdır. Hastanın yüz özellikleri, yaşlanma derecesi göz önünde bulundurarak her hastaya özel bir gençleştirme reçetesi oluşturulur. Eğer iple yüz germe yapılacaksa, hastanın yaşlanmanın derecesine göre ne kadar ip ile yüzün hangi noktalarından asma i yapılacağı tespit edilir.

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir ve dezenfekte edilir. Daha sonra deri altına yerleştirilen özel kanüller içinden germeyi sağlayacak ipler yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir.

İşlem esnasında acı hissedilir mi ?

İşlem sırasında hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına bölgesel anestezi sağlayan kremler uygulanır.

İple Asma işleminde kullanılan iplerin özelliği nedir ? Ne işe yararlar?

Kullanılan ipler 2 tiptir.

  • Düz ipler
  • Kılçıklı ipler
  • Konili ipler
  • Tırnaklı ipler

Bunlar arasında kılçıklı ipler daha uzun süre yüz germe sağlarlar.

İple Yüz Germe işlemi kimlere uygulanabilir ?

Bu konuda istekli olan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, kullanılan iplere allerjisi olan ve cildinde enfeksiyon bulunan hastalara bu işlem uygulanmamalıdır.

İple Yüz Asma işlemini ne kadar sürede uygulanır?

Bu işlem 20-30 dakika kadar sürebilir. Uygulama sırasında kullanılacak ip sayısı işlemin süresini etkileyebilir. Daha az sarkması olan hastalarda daha az ip kullanılacağı için işlem daha kısa surer.

İple Yüz Asma işlemi sonrasında çalışabilir miyim?

Evet, öğlen yemek arasında bu işlemi yaptırabilir ve öğleden sonra çalışmaya devam edebilirsiniz.

İple Yüz Asma işleminin tek seansta mı yapılır?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilir.

İple Yüz Germe işleminden memnun olmazsam ne olacak?

Evet, yapılan uygulamadan ya da sonucundan herhangi bir sebep ile mutlu olmazsanız, iple yüz germe işleminde yerleştirilen ipler çıkartılabilir.

İple Yüz Asma işlemini etkisini ne zaman görürüm?

İşlem biter bitmez, yüzünüzdeki farklılığı hemen görürsünüz. Ancak Cildin gerçek sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması için bir iki haftayı beklemek gerekecektir. Uygulamanın etkisi ise 2 yıl devam eder.

İple Yüz Asma işlemini etkisi ömür boyu sürer mi?

Ne yazık ki, hayır. Ömür boyu kalıcı bir etki için yüz germe ameliyatı olmalısınız.

İple Yüz Asma işlemininin iyileşme süreci nasıldır?

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Kapatıcı bir makyajla normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu geçici şişlikler bir hafta içinde hafifler.

İple Yüz Asma işlemininin sonrasında nelere dikkat etmem gerekiyor?

Kızarıklığın olduğu ilk bir kaç gün güneşten korunmanızı ayrıca yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmanızı öneririm. Ayrıca işlemden sonraki ilk hafta yüze sıkıca masaj yapmamalısınız ya da çok sıcak su ile duş almamalısınız.

İple Yüz Asma işlemini sonrasında nasıl görüneceğim?

Yüzünüzde ne derece bir gerdirme sağlanabileceği hekiminiz tarafından size uygulama öncesinde gösterilir. Her hastanın bu işlemden elde edeceği kazanç farklıdır.

İple Yüz Asma işlemini doğal görünümümü bozar mı?

Bu işlemde aşırı bir germeye neden olmak neredeyse imkansızdır.

Bu nedenle içiniz rahat olsun. Zaten uygulama sırasında hemen sonuç ortaya çıktığı için, bir elinizdeki ayna ile hekiminizle istediğiniz gerginliği yaratması konusunda konuşabilirsiniz.

İple Yüz Asma işlemi fiyatı nedir ?

Bu işlemde fiyatları değişken olabilmektedir. Bunun nedenleri öncelikle uygulamayı yapan hekimin farklılığı, kullanılan iplerin markası ve kullanılan ip sayısı fiyatları değiştirecektir.

Videolarla İple Yüz Germe 

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

ADRES

 Barbaros Mah, Sütçü Yolu Cd.

No:85A/1

Ataşehir / İstanbul