Gürkan Kayabaşoğlu

Gürkan Kayabaşoğlu, 1979 da Sakarya’da doğdu.

1997-2003 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesinde eğitim aldı.

Kulak Burun Boğaz uzmanlığı eğitimine Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı, ama çoğu uzman adayı için rutin olan bu eğitim,  tahmin ettiğinden çok daha farklı geçti.

Uzmanlık eğitiminin büyük bir kısmını Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Amerika Birleşik Devletlerinde tamamladı.

Bu süreçte Yüz Plastik Cerrahinin Amerika’daki önemli klinikleri ve hocaları ziyaret etti, ameliyatlarına dahil oldu ve hatta onlarla dost oldu.

Amerika’dan döndüğünde ise aklında sadece Yüz Plastik Cerrahisi ile ilgilenmek bu konuda uzmanlaşmak vardı.

2009 yılı Ekim ayında Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı oldu.

2009 yılı Kasım ayında Viyana’da Avrupa Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı sınav komisyonunun düzenlediği Avrupa KBB Board sınavının yazılı olan etabına girdi ve  yüksek puan alan üçüncü Avrupalı KBB uzmanı oldu.

2009-2010 yılında ise Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin düzenlediği ‘’ Yüz Plastik Cerrahisi Üst İhtisas eğitimini ‘’ (Official Fellowship) almak üzere onur bursu alarak Avrupa’ya davet edildi. Bu eğitimi alan ilk Türk hekimi oldu.

‘’Yüz Plastik Cerrahisi’’ üst uzmanlığı eğitiminin ardından, 2010 yılının haziran ayında Amerika’da Washington D.C. kentinde düzenlenen ve Amerikalı meslektaşlarıyla yarışarak girdiği Board sınavında başarılı oldu.

Bu nedenle  ‘’ Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’’ tarafından kendisine Yüz Plastik Cerrahisi Uzmanı diploması verildi. Bu diplomayı alan üçüncü Türk hekimi oldu.

2010-2012 yılları arasında mecburi hizmet görevini yapmak üzere Ünye Devlet Hastanesinde görev yaptı.

2012 yılı ekim ayında Sakarya Üniversitesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı, Ekim 2015 ‘de ise Doçent ünvanını aldı.

Kasım 2015’de Avrupa Birliği Kulak, Burun, Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Dernekleri tarafından düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Baş ve Boyun Cerrahisi Board Sınavının sözlü kısmını başarıyla tamamladı. Avrupa Birliği Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Board Diploması almaya hak kazandı.

Aralık 2015’de akademik görevinden ayrıldı ve özel muayenehanesinde YÜZ CERRAHİSİ alanında hastalarına hizmet vermeye başladı..

2016 yılı Haziran ayında, Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine, bu alanda yapmış olduğu bilimsel çalışmalar, almış olduğu eğitimler, cerrahi tecrübesi neticesinde Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanlığı ” diploması verildi.

 

 • Çoğunluğunda kendisinin isim olduğu, 30 dan fazla Uluslararası, 20 den fazla ulusal bilimsel yayın bulunmaktadır.
 • Ayrıca 7 farklı cerrahi tekniği tarif etmiş ve Dünya tıp literatürüne kazandırmıştır.
 • Nisan 2015’de düzenlenen Türk Rinoloji Kongresi’nde ‘’İnsan ısırığı sonrası parsiyel nazal ve dudak ampütasyonu olan hastanın rekonstrüktif cerrahisi’ adlı bilimsel çalışması ile üçüncülük ödülü almıştır. ‘
 • Kasım 2014’de düzenlenen Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde ‘’ Migren hastalarındaki ozmofobi ile koku duyusu arasındaki ilişkinin araştırılması ‘’ adlı çalışması ile ile Rinoloji dalında bilimsel araştırma üçüncülük ödülü.
 • Kasım 2013’de düzenlenen Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde ‘’ Ezilmiş, morselize edilmiş ve kıyılmış kıkırdak greft canlılıklarının konfokal mikroskop ile karşılaştırılması’’ adlı bilimsel çalışması ile Rinoloji-Allerji/ Fasiyal Plastik Cerrahi/ Uyku Bozuklukları konularında bilimsel araştırma Türkiye ikinciliği ödülü almıştır.
 • Uluslararası ve ulusal 60’dan fazla kongrede davetli konuşmacı olarak görev yapmış ve ülkemizi temsil etmiştir.
 • Uluslararası ve ulusal kongrelerde 80’den fazla bildiri sunmuştur.
 • Yapmış olduğu bilimsel çalışmalara yabancı saygın dergiler tarafından 267 kez atıfta bulunulmuştur.
 • Türk Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği tarafından beş yıldır düzenlenen Yüz Plastik Cerrahisi Okulu’nda eğitmen olarak görev almaktadır.
 • Son beş yıldır düzenli olarak Sapanca’da düzenlenen ve çok yüksek katılımla takip edilen ‘’Burnun estetik buluşmaları’’ kongrelerinin düzenleyicisid

Yurtdışı Eğitimleri:

 1. Mayıs 2014’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Sacramento şehrinde, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof.Dr. Jonathan Sykes’ı 6 hafta süreyle ziyaret etti.
 2. Mayıs 2014’da bir hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Boston Şehrinde, St. Elizabeth’s Medical Center, Tufts University School of Medicine kliniğinde, Prof.Dr. Peter J. Catalano’yu gözlemci hekim olarak ziyaret etti.
 3. Mayıs 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. James Suen ‘ı gözlemci hekim olarak ziyaret etti.
 4. Nisan 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’ta, Prof.Dr. Rollin Daniel’i ziyaret etti.
 5. Şubat 2010-Nisan 2010 tarihleri arasında, İngiltere Londra’da St.Georges University Hospital, Maxillofacial Surgery Departmentında Prof.Dr.Mehmet Manisalı ‘yı 6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 6. Aralık 2009-Şubat 2010 tarihleri arasında, Hollanda Blaricum’da Tergoiizuikenhuizen Hospital, Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr.Hade Vuyk ‘u 6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 7. Kasım 2009 ‘da İtayla Varese’de, University of Varese, Rhinology and Facial Plastic Surgery Department’da Prof.Dr. Pietro Palma’yı bir hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 8. Kasım 2009’da İtayla Varese’de, University of Varese, Beyin Cerrahisi Kliniğinde Prof.Dr. Paolo Castelnuovo’yu bir hafta süreyle ziyaret etti.
 9. Ekim 2009’da Türkiye İzmir’de, Ege Üniversitesi KBB Anabilim dalında, Prof.Dr.Fazıl Apaydın’ı bir ay süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 10. Temmuz 2008’de ABD Boston’da, Medical School of Harvard University, MEEI Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr. Mack Cheney ‘ı 1 ay süreyle ziyaret etti.
 11. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Cleveland Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. James Zinns ‘i 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 12. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Zeeba Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Bahman Guyuron ‘u 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 13. Mayıs 2008’de ABD Dallas’ta, Texas Surgery Center, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Jack Gunter ‘ı 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 14. Mayıs 2008’de ABD New Orleans’ta, Hedgewood Surgery Center’da Prof.Dr. Calvin Johnson ‘u 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 15. Nisan 2008’de ABD Albany’de, Williams Surgery Center’da Prof.Dr. Edwin F.Williams ‘ı 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 16. Nisan 2008’de ABD Seattle’da, Larrabee Surgery Center’da Prof.Dr. Wayne Larrabee ‘i 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 17. Ocak 2008’de ABD Sacramento’da, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof.Dr. Jonathan Sykes’ı 3 ay süreyle ziyaret etti.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (52 Oy verildi, Ortalama: 3,56)

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Ask a Doctor

          WhatsApp

          Şimdi Ara