Yüz germe tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır diyebiliriz. Son yıllarda Türkiye’de daha sık yapılmakla birlikte uzun yıllardır sadece ünlüler tarafından talep edilen bir ameliyat olarak algılanmaktaydı. Günümüz modern yaşamı ve iş hayatı bundan 50 yıl öncesiyle kıyaslandığında çok hızlanmış, insanlar geçmişe oranla daha sosyal bir yaşam içinde yaşar hale gelmiş, çalışma süreleri artmış, stres faktörleri, güneşe maruziyet artmış, organik beslenme azalmış tüm bunların sonucunda insanlar daha erken yaşlanır hale gelmelerinin yanı sıra ortalama insan ömrü de uzadı.

Yüz Germe Doktoru

Yüz Gerdirme (Germe) Ameliyat Süreci

Yüz gerdirme ameliyatı yaptığım bir çok hastada yaşamak daha uzun yaşamak için artan istek, artmış özgüvenin genellikle ortak duygular olduğunu görmekteyim. Tüm bu yaşama dair değişiklikler sonrasında çoğunlukla emeklilik yaşına gelmiş ancak içinde inanılmaz bir gençlik hissi duyan ve bu nedenle daha genç görünmeyi arzu eden yani yıllara yenilmek istemeyen insanlar tarafından yüz germe ameliyatı talep edildi ve popüler hale geldi.

Yüz germe ameliyatı yerçekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını olması gereken pozisyona yani yukarı ve arkaya taşıma işlemidir.

Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem-şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır. 7-10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2-3 hafta daha sürebilir. Yüz estetiği ameliyatı sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır.

Gürkan Kayabaşoğlu Facebook
Gürkan Kayabaşoğlu Instagram
Gürkan Kayabaşoğlu Youtube

Gürkan Kayabaşoğlu Whatsapp

Yüz Germe Nasıl Yapılır

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında, yüz dokusu güçlendirilir, sarkan dokular kaldırılır ve fazla deri çıkartılır. Yüz Germe ameliyatının ayrıntısı çoktur. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilir. Yapılacak bölgelere göre değişmekle birlikte cerrahi operasyon yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

Yüz germe ameliyatı için birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Ameliyat yönteminin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz anatomik yapısının özellikleri gözden geçirilerek yapılır. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar verilir.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatlarında da her hastaya özel ameliyat planlaması yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatlarında kulağınızın önünden başlayıp, kulak arkanıza doğru uzanan kesiler yapılarak yaşlanma derecesine göre değişik kalınlıkta cilt, cilt altı dokular gerilir.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

 • Yüz germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?
  Yüz germe ameliyatından 10 gün önce sigara kullanımı bırakılmalıdır. Ameliyat öncesinde kan sulandıran ilaçlar gibi çeşitli ilaçların alınmaması gerekmektedir. Ameliyat öncesi hastanın kullandığı ilaçlar ve rahatsızlıkları hakkında doktoru bilgilendirmesi gerekmektedir.
 • Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?
  Yüz ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Fakat gençleşme amacıyla yapılan yüz germe sonrasında, cildin doğal yaşlanma süreci devam edeceği için, ameliyatla elde edilen görünüm yıllar geçtikçe yaşlanmaya bağlı olarak değişecektir.
 • Yüz germe sonrası iz kalır mı?
  Kulak önü ve arkası ile saçlı deri gibi bölgelerde kesi yapıldığından çok hafif bir iz oluşabilir. Bu iz 7 gün sonrasında cilt rengini alır ve görünümü zamanla oldukça hafifler.
 • Yüz germe ağrılı bir işlem midir?
  Ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında hafif ağrı ve sızı hissi oluşabilir ancak ilaç kullanımı ile bu his giderilebilir.
 • Yüz germe ameliyatı tekrarlanır mı?
  İlk yüz germe ameliyatının üzerinden 7-10 yıl geçtikten sonra yeniden yüz germe ameliyatı yapılabilir.
 • Yüz germe ameliyatı teknikleri nelerdir?
  Yüz germe ameliyatı, klasik yüz germe ameliyatı ve endoskopik yüz germe ameliyatı olarak iki farklı teknik ile uygulanabilir.
 • Yüz germe gençleşme sağlar mı?
  Yüz germe ameliyatı ile yaklaşık 15 yaş daha genç görünebilirsiniz. Sadece göz altı torbalarının alınması için yapılan bir yüz estetiği işleminde dahi 5 yıl daha genç görünmek mümkün olabilmektedir.
 • Yüz germe ameliyatında herkese aynı işlem mi yapılır?
  Yaşlanma her bireyde farklı özellikler gösterebilir. Her hasta için farklı bir yüz germe estetiği planlaması yapılır. Dolayısıyla farklı girişim kombinasyonları uygulanır.
 • Yüz ameliyatı sonrası gözlük takılır mı?
  Yüz germe ameliyatından sonra yüz şeklinin tamamen elde edilmesi 3 hafta sonrasında gerçekleşmektedir. 3 hafta sonunda gözlük kullanılabilir. Farklı bir yüz estetiği ameliyatı durumunda, iyileşme süreci sonrasında gözlük kullanımında sakınca olmaz.
 • Yüz germe hangi durumlarda yapılır?
  Yüz germe yaşlanma ya da farklı nedenle yüz bölgesinde istenmeyen bir görünüm oluştuğunda yapılabilir. Yüz bölgesindeki konturların düzeltilmesi istendiğinde, yara ya da yanık gibi izlerin oluşması durumunda da yüz estetiği ameliyatından faydalanılabilir.
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Göz etrafında oluşan kırışıklıklar, yanaklardan aşağı çeneye doğru sarkan dokular ve bozulan çene çizgisi yüz germe ameliyatının hedef bölgeleridir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında çok farklı teknikler tariflenmiştir.

Ameliyat öncesindeki hasta görüşmelerinde yapılan analizler sonrasında ameliyatın planlamasını yapıyor ve klasik metodların yanı sıra ileri endoskopik teknolojinin kombine edildiği bir yöntem uyguluyorum.

Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe fiyatı ne kadar nelerle kombine edilerek ameliyatın yapılacağı gibi kriterler ile alakalıdır.

Fiyat tabi ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu ve sizi iyi hissettirecek bir sonuca ulaşmak olmalıdır.

Yüzünüze göre bir ameliyat ve isteklerinizi ortalama bir belirlemesi yapılır. Yapılan bu analiz ile size bir ameliyat fiyatı verebiliriz. Yüz germe ameliyat fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki formu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Gürkan Kayabaşoğlu Fiyat Bilgisi

Yüz Germe Ameliyatında Sıkça Sorulan Sorular

İnsanlar neden yüz germe ameliyat olurlar?

Geçen zamanın kaçınılmaz bir sonucu olan yaşlanma sadece vücudumuzun şeklini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halimiz üzerinde de etkili olur. Kendinizi aynada gördüğünüzden daha genç hissediyorsanız, yüz germe ameliyatı icin ideal bir adaysınız.

Ne Yani?

Herkes yüz germe ameliyatı  olmak durumunda mı? diye düşünebilirsiniz. Öncelikle sizden bu sayfada yazanları sabırla sonuna kadar okumanızı rica ediyorum. Yazının sonunda bu soruyu tekrar sorabilirsiniz.

Yüz germe ameliyatı için ideal yaş kaçtır?

Genel sağlık durumunuz iyi olduğu sürece yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. 45’li yaşlardan sonra yaşlanmanın hızlandığı bilinmektedir, bu nedenle 50’li yaşlar yüz germe ameliyatı için en ideal yaş aralığıdır. Ancak bu noktada bir yorum yapmak istiyorum, yüz germe ameliyatınızı olmak için iyice yaşlanmayı beklememeniz gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü yüz germe ameliyatı kendinize yapacağınız en güzel yatırımlardan biridir. Böyle bir yatırımı da ne kadar erken yaşlılık döneminizde yaparsanız, o kadar uzun süre bunun keyfini sürersiniz.

Yüz germe ameliyatından beklentilerim neler olmalıdır?

Yüz germe ameliyatı sonrasında birçok hasta kendilerini çok daha genç hissettikleri için yaşamak, daha uzun yaşamak ve daha keyifli yaşamak için müthiş bir enerji hissettiklerini, günlük hayatta yeni karşılaştıkları insanlarla, eşleriyle, arkadaşları, dostları ve akrabalarıyla çok daha iyi ilişkiler kurduklarını, kendilerini hem iş hayatlarında hem sosyal yaşamlarında çok daha iyi ifade ettiklerini ve özgüvenlerinin çok arttığını söylemektedir.

Dolayısıyla, yüz germe ameliyatı sadece yüzü değil aynı zamanda hayatı da genç hale getiren bir ameliyattır, diyebiliriz.

Ancak ne yüz germe ameliyatından, ne de diğer estetik ameliyatlardan hayatınızın anlamını ve yaşamınızın yönünü değiştirebilecek ölçüde sihirli bir değnek dokunuşu gibi beklentiler içinde olmamalısınız. Bu şekildeki beklentiler her zaman hüsranla sonuçlanır. Yüz germe ameliyatı size sadece daha genç bir görünüm verecektir.

Bu ameliyatın pozitif sonuçlarına hazırlanmak ve pozitif katkılarını hayatınıza eklemek sizin elinizdedir. Mutluluğun insanın içinden geldiğini dış unsurların mutlu hissetmede sadece yardımcı unsurlar olduğunu hepimiz biliyoruz.

Dolayısıyla yüz germe ameliyatı kendisini olduğundan daha genç hisseden insanların ayna karşısında da genç görünmek için talep ettikleri bir ameliyattır.

Yüz germe ameliyatının iyileşme süreci nasıldır?

Yüz germe ameliyatından sonra hastalarda dren denilen kan toplamasını engelleyen tüpler kullanılır ve bu drenler ameliyatın ikinci gününde alınır. İlk üç gün yüzünüzün etrafında sarılı bir pansuman bulunur.

Ameliyat sonrasındaki ilk 3-4 gün yüzünüzde yoğun şişliklerin oluşabileceği ödem dönemi başlar. Bu dönemi yaklaşık 6-8 gün süren morarma dönemi takip eder ve hafif ağrılarınızın olabileceği morarma dönemi içinde dikişleriniz alınır. Bu dönem kendinizi ameliyat olmuş gibi hissedeceğiniz ve günlük yaşamınızı etkileyebilecek son dönemdir.

Ameliyatın ikinci haftasında ise artık ağrı beklemeyiz. Morarma döneminin ardından biraz daha uzun süren gün ve gün değişiklik gösterebilen hafif şişkin, hafif ödemli bir dönem başlar. Bu dönem günlük hayatınıza geri döndüğünüz ve hafif bir makyajla etrafınızdaki insanların ameliyat olduğunuzu kolayca fark edemeyecekleri bir dönemdir.

Ameliyatın üçüncü haftasından sonra ise şişlikleriniz fark edilmeyecek kadar azalır.

Yüz germe ve boyun germe ameliyatları aynı seansta olabilir mi?

Evet, aynı ameliyatı sırasında yüz ve boyun germe ameliyatları birlikte yapılabilir.

Boyun germe ameliyatının amaçları nelerdir?

Yüzümüzün anatomik özellikleri nedeniyle yaşlanma her bölgeye farklı oranda etki edebilir. Örneğin bazı insanlarda boyun bölgesi yüz bölgesine oranla daha hızlı yaşlanabilir. Çene altına sarkan fazla deriler, çene altında biriken yağ dokuları ve boyunda kalınlaşma, gençliğin ve güzelliğin sembollerinden biri olan gergin çene çizgisinin kaybolmasına neden olabilir.

Boyun germe ameliyatı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi sadece bu bölgede sorunu olan hastalara tek başına da uygulanabilir. Doğru seçilmiş hasta gruplarında ve doğru planlama ile yapılacak boyun germe ameliyatları ile çok yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Yüz germe ve boyun germe ameliyatları aynı seansta olabilir mi?

Evet, aynı ameliyatı sırasında yüz ve boyun germe ameliyatları birlikte yapılabilir.

Boyun germe ameliyatları nasıl yapılır?

Boyun germe ameliyatıları hastaların boynunun özeliklerine göre planlanır, Kimi hastaların boyunlarında sadece yağ fazlalığı bulunurken, kimilerinde  cilt fazlalığı, bazen de her ikisi birlikte bulunabilir. Yağ birikimi ve fazlalığı olan hastalarda yağ dokusunun emilmesi (Liposuction) işlemi yapılır.

Eğer hastada cilt fazlalığı varsa, cildin ve alt katmanlarının da gerilmesi gerekir. Hastaların analizleri sonrasında hastaya özel ameliyat planlamaları doğrultusunda kulak arkasından yapılacak kesilerle boyundaki sarkma yapan dokular olmaları gereken pozisyona getirilerek, tespit edilirler.

Boyun germe ameliyatlarının iyileşme dönemi nasıldır?

Boyun germe ameliyatı sonrasında yaklaşık bir hafta boyunca boynunuza yumuşak ve elastik bir sargı uygulamanız gerekir. Bu süre içinde boyun altınızda şişlik ve hafif morluklar, ağrılar olabilir. Ameliyattan sonraki yedinci gün kulak arkasındaki dikişleriniz alınır ve bir hafta daha, sadece geceleri uyurken boyun sargınızı uygularsınız

Yüz germe ameliyatında hangi yöntemler vardır?

Yazımıza oy verir misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (57 Oy verildi, Ortalama: 3,96)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Showing 22 comments
 • Mira
  Cevapla

  Merhaba yüz gerdirme sonrası hastane de kalmam gerekir mi

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Mira Hanım; detaylı bilgi almak için 0542 522 5454 numarayı arayabilirsiniz.

 • Bilginur
  Cevapla

  Yüz germe fiyatïnı öğrenmek istiyorum

 • Sevim Yıldız
  Cevapla

  Bilgi edinebilirmiyim?

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Sevim Hanım; Asistanlarımla iletişime geçerek ilgilendiğiniz operasyon hakkında detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

 • Fadim benli
  Cevapla

  Merabalar ben 26 yasindayim yuzumde cil oldugu icin onceden yuzume kese yapiodum bu zmanla yuzumde kirisiklik oldu yuzumu gordugum zman canim cok sikilio bununla ilgili beni bilgilendirebilir misiniz bi de rica etcem ortalama fiyat ne olur acaba

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar Fadim Hanım; Detaylı bilgi almak için 0542 522 5454 numarayı arayabilirsiniz. Teşekkürler…

 • Müsebbiye güngör
  Cevapla

  Burnumda sorun var ameliyat olmak istiyorum ama narkoz alınmış ilken yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilirmi ve bu iki işlemim maddi kısmı nedir cevap verebilirmisiniz

 • Betul
  Cevapla

  Ameliyatsız yüz germe için tlfonunuzu yollarmısız

 • Filiz koseoglu
  Cevapla

  Merhaba 45 yaşındayım yüz germe ameliyatına göz kapagi estetiği de dahilmi

  • Cevapla

   Merhaba Filiz hanım, 0542 522 5454 nolu telefonu arayarak asistanlarımdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Tezgül
   Cevapla

   Fiyat ala bilirmiyim 45 yaşındayım…

 • semra
  Cevapla

  62 yaşındayım yüzgerme ameliyatı olabilirmiyim?
  fiat alabilirmiyim !!

  • Cevapla

   Merhaba Semra hanım, 0542 522 5454 nolu telefonu arayarak asistanlarımdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Berrin Dogan
   Cevapla

   Ben Göğüs küçültme sırt ve karın yağlarını aldırmak istiyorum.Ayrica yüzüm aşırı kilolu ve göz kapaklarimi da aldirmak istiyorum.
   Mesela sırt ve karın yağlarını aynı gün aldirabiliyormuyum.İyilesme süreci kaç hafta ve tüm bunların bana maliyeti nedir

 • Seldah
  Cevapla

  Selam yuz germe ameliyatının fiyati hakkinda bilgi rica ediyorum

 • Nimet Baydar
  Cevapla

  Verdiğiniz numarayı aradım açan olmadı ,mesaj yazdım geri dönüş olmadı , başka nasıl iletişime geçebiliriz Gürkan bey ???..Teşekkürler .

  • Evin Gençosmanoğlu
   Cevapla

   Fiyat konusunda nedense çok ketum davranılıyor.
   Her tür yüz için farklı fiyat olmasını doğal karşılıyorum.
   Ancak, minimum/ maksimum bir fiyat aralığı verebilmemiz olanaklıdır diye düşünüyorum.

 • Gūlden
  Cevapla

  Merhaba
  Yūz germe fiyatini ögrenmek istiyorum.

 • Gülsere
  Cevapla

  Komple yüz germe ameliyat ücreti ortalam fiyat bilgisi alabilirmiyim

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×