”Yunan burnu nedir, tedavisi mümkün müdür?”

Yunan burnu nedir? Greek burnu dediğimiz şey mi aslında?

Doğru, evet. Bizim tıp kitaplarında da Greek Nose olarak geçiyor. Peki, Yunan burnu ne demek. Aslında bakarsanız bu ırksal bir şey değil. Bu durum tamamen yunan mitolojisinden kalan heykellerdeki bir kusurdan kaynaklanıyor. Bu ne, alın ile burnun dümdüz inmesinden kaynaklanan bir durum. Bazı insanlarda, özellikle kadınlarda bu çıkıntı daha erkeksi bir görüntüye yol açıyor.

Erkeklerde ise bu durum daha sinirli olduğundan daha agrasif bir durum ifade ediyor. Estetik burun ameliyatlarında biz burnu planlarken bir sınır bölge belirlemek durumundayız. Alnımızın bittiği ve burnumuzun başladığı bir nokta olmalı.

Yunan burnunda bu tamamen dümdüz geliyor. Ve bu burun ameliyatının sonucunu çok önemli bir şekilde etkiliyor. Peki nedir bizim literatüre kattığımız bilimsel fayda. Bu konuda yapılan çalışmalar bu kemiğin aşağıya doğru indirilmesiyle ilgili çok yeterli değildi.

Dolayısıyla Türkiye’de çok fazla Yunan burnu tipinde kadın ve erkekler olduğu için biz bu konudaki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve bu bölgeden sadece kemik dokunun değil kas dokusunun ve bir miktar yumuşak dokunun da çıkartılması gerektiğini, ancak bu güzel burunlara bu şekilde ulaşılabileceği konusunda bir bilimsel çalışma yayınladık.

Rahat nefes alamıyorum, ameliyat olmaktan da çok korkuyorum => https://gurkankayabasoglu.com/burun-ameliyatindan-korkuyorum/

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy verilmedi.)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×
burun-ameliyatindan-korkuyorumideal burun nedir