Tüm okurlarımıza merhaba!

Bahar enerjisinin giderek kendisini gösterdiği şu günlerde, havaların ısınmasıyla birlikte hepimizin motivasyonu arttı. Kliniğim, hastalarım ve dostlarım hepsi baharın gelişiyle bu değişimden şimdiden etkilendiler bile. Bu motivasyon, beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getirdi.

Hepimiz yazı çok yüksek enerji ile karşılamak istiyoruz. Özellikle sıcak havalarda daha duru bir cilt ve daha az makyaj için şimdi harekete geçenler, yazın rahat edecek. Peki baharın en güzel zamanında hangi işlemler yazın sizin daha dinamik ve canlı gösterecek? Yanıtlarını okuyucularım için kaleme aldım.

Btox

Her zaman, her yerde söylüyorum. Mimik kırışıklıklarını durdurmanın en etkili ve güvenli yolu btox’dur. Özellikle yazın güneşten dolayı gözlerimizi kısarak baktığımız için, mimik çizgileri daha kolay yerleşir. Buna önlem olarak bu zamanlarda yaptıracağınız Btox size yazın daha pürüzsüz ve genç bir ifade kazandıracaktır.

Koyu Renk Halkalar için Mezoterapi

Hastalarıma uygulamaktan en çok keyif aldığım uygulamalardan biri de gözaltlarına yaptığım mezoterapi. Bu işlemi yaza hazırlık olarak, koyu renkli gözaltı problemi yaşayan herkese öneriyorum. Bu uygulama gözaltlarının daha canlı görünmesine ve karanlık görüntünün açılmasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla özellikle sıcak havalarda gözaltı kapatıcısı kullanma ihtiyacını azaltıyor.

Gençlik Aşısı

Benim yaza girerken kadınlara her zaman önerim “daha az makyaj, daha duru bir cilt” şeklinde olur. Bu nedenle de baharda cilt kalitesini artıracak uygulamalara önem veriyorum.

Gençlik aşısı belirli aralıklar ile 3 defa uygulanır. İçeriğinde cildin kendi kendini onarması, nem ve esneklik vermesi, sıkılaşması için gerekli etken maddeleri ve cilt için faydalı vitamin ve enzimleri barındırır. Uygulama sonrası savunma mekanizması güçlenir. Cilt daha parlak, yumuşak, nemli ve taze görünür. Bu da yazın fondöten kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Prp

Açılımı Platalet Rich Plazma, yani trombosit yönünden zengin plazma da diyebiliriz. Damar yoluyla aldığımız kanı, özel bir işlemden geçirerek ayrıştırıyoruz ve cilt altına veriyoruz. Bu hiçbir krem ve serumun yapamayacağı kadar etkili, mükemmel bir cilt desteğidir. Eğer akne izlerinizi, cilt yorgunluğunuzu, geniş gözeneklerinizi yaza taşımak istemezseniz, PRP ile onları başarılı bir şekilde tedavi edebiliriz.

Yazın cildinizi makyajın altına hapsederek kusurları gizlemeyin, onları tedavi ederek yok edin. Duru bir cilt ile yazı ferah ve hafif karşılayın.

Dudak Dolgusu

Kadınların moda konusundaki tempolarını takip etmekte zorlansam da, koyu renk rujların kış mevsiminde kaldığını biliyorum. Yazımın başında da belirttiğim gibi; yazın hedef daha az makyaj. Dolgun ve hacimli dudaklara sadece bir parlatıcı ya da koruyucu bir balm bile yeterli olur. Dolgun dudaklara kavuşmak için ihtiyacınız olan ise sadece bir öğle arası kadar zaman. Etkisi anında görülür, kalıcılığı ise ortalama 1 yıldır.

Terleme Btoxu

Aşırı terleme, sahibini çok zor durumda bırakan korkunç bir problemdir. Kişiyi utandırır, sosyal hayatını zorlar hatta psikolojisini bile etkileyebilir. Oysa çözümü çok basit.

Gerekli hijyenik koşullar sağlandığı halde sonuç alınamıyorsa, Btox ile aşırı terleme tedavisi yapılabilir. Burada kullandığımız etken madde, yüz için yaptığımız “estetik btox” tan yaklaşık 2-3 kat fazladır. Koltuk altına, ellere ve ayaklara yapılabilir.

Yukarıda bahar döneminde sizi yaza daha ışıltılı girmenizi sağlayacak önerilerimi sıraladım. Hangisini tercih ederseniz edin, size en çok yakışan şeyin kocaman bir gülümseme olduğunu unutmayın.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy verilmedi.)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Görüşleriniz biz için değerlidir

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al

×
Doktorumuza Sorun

×