Sinüzit sorununun tedavisi nasıl oluyor? Daha doğrusu birazcık bu rahatsızlıktan bahsedelim, sebepleri nelerdir? sonrasında da tedavi yöntemlerini konuşuruz.

Aslında çok güneşli güzel bir kış haftası geçirdik, normalde çok daha soğuk olması beklenen bir dönemdeyiz. Dolayısıyla sinüzitin de daha fazla olmasını bekliyoruz.

Sinüzitin tedavisini eğer açıklamak gerekirse bu medikal tedavi olması gerekir. Tabi ki sinüzitin tipleri var akut ve kronik olarak ikiye ayırabiliriz. Akut dediğimiz durumda 4 haftadan kısa süren ve de ilaç tedavisi ile yanıt alınabilecek sinüzitlere biz akut deriz. Tabi ki bunun bir KBB uzmanı tarafından tanısının konup uygun tedavisinin verilmesi ile iyileşmesini bekleriz. Ancak her durumda bu böyle olmaz.

Sinüziti kolaylaştıran ya da sıklığını arttıran bir takım anatomik sorunlar olabilir hastada. Ya da alerji gibi kronik, genetik sorunlar olabilir. Bu sorunların altyapısının varlığı bir hekim tarafından saptanırsa ve de sinüziti ilaç tedavisine yanıt vermezse bu durumda biz kronik sinüzit olarak adlandırırız ve tedavisi artık ilaç tedavisinden cerrahi tedavisine kaymıştır. Bu durumda biz uygun hastaların ameliyatını öneririz.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy verilmedi.)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×
sinuzit-tanisi-nasil-konur