ПОДТЯЖКА БРОВЕЙ / ПОДТЯЖКА БРОВЕЙ

Операция по подтяжке бровей также может выполняться вместе с операциями, такими как операция на веках, или только по плану. В сочетании с эстетической хирургией век область вокруг глаз, брови и лоб обеспечивают более долгую молодость. В процессе старения эластичность всех тканей на нашем лице снижается, и возникает дряблость. Из-за того, что наш лоб и брови провисают, веки становятся больше. Морщины на лбу могут заставить нас выглядеть нервными, сонными, усталыми или несчастными. Операции по растяжке лба или подтяжке бровей направлены на более бодрый и энергичный вид глаз и лба.

ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ ПОДТЯЖКА БРОВЕЙ

При операции по подтяжке бровей можно применять множество различных методов, но сегодня наиболее популярным методом является эндоскопический метод с помощью маленьких и тонких камер, без разреза и без шрама. При эндоскопической операции по подтяжке бровей можно выполнять небольшие перфорации во внутренних частях кожи головы, практически без кровотечения и шрамов на лбу.

Этот метод предотвращает образование рубцов и обеспечивает меньший отек и более короткий период восстановления. Кроме того, операции по подтяжке бровей могут выполняться со скрытыми разрезами, которые можно делать над бровью, морщинами на лбу и линии роста волос. Эти процедуры обычно выполняются пожилым пациентам с сильным провисанием бровей. На участках разрезов почти не остается рубцов.

ПРОЦЕСС ВОССТАНОВЛЕНИЯ ПОСЛЕ ПОДТЯЖКИ БРОВЕЙ

После операции по подтяжке бровей / растяжке лба на брови и лоб накладывается повязка. В этот период вы можете помочь быстрее уменьшить отек, приложив ко лбу холодный компресс. В послеоперационном периоде может появиться небольшая припухлость лба, но синяки — не частое явление.

Вы можете мыть голову на 3-й день операции. Швы с волос снимут на 7-й день после операции. Пациенты обычно чувствуют себя полностью излеченными благодаря исчезновению опухоли на лбу в конце первой недели после операции. У вас могут возникнуть трудности с временным перемещением бровей и лба после операции, и вы можете почувствовать онемение лба, которое ожидается во время нормального процесса заживления после операции.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

İdeal kaş nasıl olmalı? Kaşlar erkeklerde ve kadınlarda farklı mı olmalı?
Değişen moda akımları ile ideal kaş pozisyonunun, şekli, kalınlığı, sivriliği, yukarı ya da aşağı yönelimi yıllar içinde sürekli değişime uğramıştır. Günümüzde ideal kaş bir çizgi gibi değil yay gibi hafif bir kıvrım gösterir, en yüksek noktası göz bebeğinin dış hizasında , kaşın başlangıcı gözün iç hizasının yaklaşık 1,5 cm üzerinde ve bitiş noktası gözün dış hizasının 2-2,5 cm üzerinde olmalıdır.  Ayrıca ideal kaşın kıvrım yaptığı noktanın başlangıç ve bitiş noktalarının yatay bir çizgi hizasında olması, uzunluğunun ise gözün enlemesine uzunluğu kadar olması beklenmektedir.

Kaşların beklenen bir başka görev daha vardır, kaşların kendi güzelliğini sergilemesinin yanı sıra, gözlerin güzelliğini de ortaya çıkarması önemlidir.

Kaş tasarımı yaptırsam, kaş kaldırma ameliyatına ihtiyacım kalmaz mı?

Kaş tasarımı ile son yıllarda oldukça iyi sonuçlar alınabilmekte, bu konuda çok iyi sonuçlar elde eden merkezler bulunmaktadır.

Ancak iki uygulama arasındaki keskin sınırları ve limitleri çok iyi bilmek gerekmektedir. Kaş tasarımı ile kaşınıza şekil verebilir, eksik olduğu noktaları tamamlayabilirsiz. Ancak kaşlarınız olması gerekenden aşağıda yerleşmiş, sarkmış ise bunu kaş tasarımı ile değiştiremezsiniz. Böyle bir durumda sizin için tek seçenek kaş kaldırma ameliyatıdır.

Botks yaptırdıktan sonra kaş kaldırma ameliyatlarına gerek var mı?

Kaşlarımızı kaldırmak için Botks son yıllarda en sık kullanılan uygulamalardan biridir. Botks bu konuda gerçekten etkin, basit, tekrarlanabilir bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü ofis ortamında kolaylıkla uygulanır, riskleri çok çok azdır, ameliyattan korkan ve kaçınan insanlar için kaş kaldırabilmek için yegane fırsattır..

Buraya kadar hepsi doğrudur ancak Botks’un da limitleri vardır. Öncelikle şunu çok iyi bilmeniz gerekir, Kaş Kaldırma amaçlı botks yapılan her hastada kaşları kaldırmak mümkündür ifadesi ne yazık ki doğru değildir. Daha önce hiç duymamıştınız değil mi? Nedeni ise şu; kaşlarınızın aşağı sarkmasına neden olan etmenlerden biri gözlerinizin etrafını saran kas yapıları ise Botks’tan fayda görürsünüz. Aksi bir durumda yani farklı bir anatomik yapınız varsa, bir değil, yüz şişe de botks yaptırsanız kaşlarınızı 1 mm bile kaldıramazsınız.

Ayrıca botks ile kaşların sadece dış kısımlarında bir kalkma sağlayabilirsiniz. Çok ciddi miktarda kaş sarkması varsa da yine botks yetersiz kalacaktır, zira botks ile sağlayacak kalkma işlemi genellikle 3-4 mm’yi geçmez. Etkilerinin kalıcı olmaması ise botksun bir diğer dezavantajıdır.

Ameliyatla kaş kaldırmanın hiç mi riski yoktur?

Kaşları olması gerekenden daha fazla ya da daha az kaldırmak, istenmeyen estetik sonuçlara neden olabilir. Eğer kaşların başlangıç noktaları (yani yüzümüzün ortasına yakın olan kısımları) çok kalkarsa hayret veren, şaşırmış bir ifade yüze yansır. Kaşların bitiş noktaları (yani kulaklarımıza yakın olan kısımları) çok kaldırılırsa, bu sefer de kızgın bir ifade yüze yansır ve kaşlarla gözlerin ilişkisi ve etkileşimi azaltılmış, gözler fazlasıyla ortaya çıkartılmış olur ve sonuçta doğal olmayan ve istenmeyen bir görünüm ortaya çıkarır. Bu nedenle tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi tecrübe çok önemlidir. Hekiminize bu ameliyatlar konusundaki tecrübesini mutlaka sorun ve daha önce yaptığı vakaları göstermesini rica edin.

Yazımıza oy verir misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy verilmedi.)

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Введите текст и нажмите «Ввод» для поиска

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Ask a Doctor

          WhatsApp

          Şimdi Ara