Revizyon burun ameliyatı, çeşitli nedenlerden dolayı daha önceden yapılan burun estetiği ile hedeflenen sonuçlara ulaşılamadığı durumlarda uygulanan burun ameliyatı türüdür. Burun revizyonu estetiği ile:

• Başarısız burun ameliyatlarının sonuçları düzeltilir.
• Komplike burun estetiği gereken vakalarda ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli tekniklerden faydalanılır.
• Önceki burun ameliyatının estetik açıdan sonuçlarından memnun olmayan hastalar için umut kaynağı olur.

Revizyon Burun Ameliyatı Doktoru

Literatürde gerçekleşen burun ameliyatlarının ortalama %5-10’u ikinci bir düzeltme ameliyatına ihtiyaç duyuyor. Burun kıkırdak yapılarında ilk ameliyat sırasında aşırı çıkarım yapılması sonucu, burun desteğinin tamamen bitmesi, burun ucu düşmesi veya burun çökmesi, burunda eğrilik ve yamulma oluşması ya da tam düzelmemesi, burun ucu ve kanatlarında oluşan asimetri, aşırı kalkık burun veya aşırı oyulmuş burun sırtı, revizyon burun ameliyatlarında en sık karşılaşılan nedenler olarak sayılabilir.

Daha önce burun ameliyatı geçirmiş ve bundan mutsuz olabilirsiniz! Bu durumun yeniden yapılacak bir ameliyatla düzelebileceğini unutmayın ve içiniz rahat olsun…

Revizyon Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Birincil burun estetiğinin karmaşıklığına bağlı olarak tamamlanması bir buçuk ve üç buçuk saat arasında sürebilir. Genellikle genel anestezi ile hastanın bilincinin yerinde olmaması yani hastanın tamamen uyutulması tercih edilir. Ufak müdahaleler için bazen lokal enjeksiyonlar da tercih edilebilir. Kesiler burun içine (kapalı rinoplasti) açılabilir veya burun ucunun altına küçük bir kesi (açık rinoplasti) açılabilir. Daha iyi görüş açısı ve genel olarak daha iyi sonuçlar sunabileceği için açık rinoplastinin tercih edildiği zamanlar vardır.

Tecrübeli bir hekimin elinde iyi planlanmış ve uygulanmış bir burun ameliyatı sonrasında istediğiniz buruna kavuşabilirsiniz. Yapılan çalışmalar da revizyon burun oranları yüzde 5’in altındadır.

Revizyon burun ameliyatında burnunuzdaki çok küçük milimetrik asimetriler veya yüzeysel pürüzler nedeniyle de kadar verebilirsiniz, bu durumda çok kısa süreli lokal işlemlerle bu sorunlar düzeltilebilir. Ya da burnunuzda çökmeler olur, asimetriler olur, nefes problemleriniz olur ve ikinci ameliyatta kulak ya da kaburganızdan kıkırdak alınması gerekebilir.

Revizyon burun ameliyatı fiyatları muayene olan hastanın burun bölgesine gerçekleştirilecek müdahale sonrası belirlenmektedir. Revizyon burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için form doldurabilir ve yorum kısmına yazabilirsiniz.

Gürkan Kayabaşoğlu Facebook
Gürkan Kayabaşoğlu Instagram
Gürkan Kayabaşoğlu Youtube

Gürkan Kayabaşoğlu Whatsapp

Revizyon Burun Ameliyatları Kaça Ayrılır?

Revizyon burun ameliyatlarını ikiye ayırabiliriz.

  1. Bu ameliyatlardan bazıları 15-20 dakika süren, küçük dokunuşlar ile problemlerin ortadan kaldırıldığı minör ameliyatlar oluyor.
  2. Bunun dışında majör revizyonların yapıldığı, 5-6 saat sürebilen, kulak ya da kaburgadan alınan ekstra kıkırdaklar sayesinde burnu yeniden şekillendirdiğimiz revizyon burun ameliyatları da oluyor.

Revizyon Burun Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Nasıldır?

Hastalar ilk ameliyatlarını olduktan sonra mutlu olmasalar da sabırla beklemeliler. 6-12 aylık iyileşme süreci sonrasında ortaya çıkacak olan sonuç halen kendilerini mutsuz ediyorsa, revizyon burun ameliyatı yöntemine başvurmalılar. Bu kararı alırken konuya korku ile yaklaşmamalı ve hekim seçiminin çok büyük bir önem taşıdığını unutmamalılar. Alanında uzman, hastası ile sağlıklı bir iletişim kurabilen, hastasını anlayan ve revizyon burun estetiği konusunda deneyimli hekimler, yaptıkları doğru analizler ve titizlikle planlanan cerrahiler sonucunda hastanın daha önce yaşadığı sorunları ve mutsuzluğu ortadan kaldırabilirler.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 Oy verildi, Ortalama: 4,62)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×