Piezo burun estetiği, burun ameliyatları esnasında burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan, teknolojinin burun ameliyatlarına hediye olarak kabul edilebilecek, cihazın kullanıldığı ameliyatlardır. Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir.

Bu son teknolojinin ilginç özelliği yumuşak dokuları mesela cildi, kasları, damarları kesmemesine rağmen, cihazın sadece kemik dokuya dokundurulduğunda işlev görmeye başlamasıdır. Doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur, bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki konforu artmış olur.

Fonksiyonel sağlık problemleri veya estetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmak isteyen hastaların, ameliyat sırasında burun kemiklerinin kırılması, ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve olası ağrılar nedeniyle ameliyatı sürekli olarak korkuyla ertelemeleri gibi durumlar sıkça yaşanıyor. Burun ailesine son katılan teknolojik ürünlerden biri olan ‘Piezo Burun Cerrahisi’ ile hastaların korkuları artık son buluyor.

Piezo Burun Estetiği Avantajları

  • Piezo cerrahisi özellikle kanamayı çok azaltmıştır.
  • Ameliyat sonrası morluklar azalmaktadır.
  • Şişlikler de daha önceki yöntemlerle karşılaştırılırsa çok daha kısa sürmektedir.

Piezo Burun Estetiği Korkusunu Yenmekte Etkili mi?

Burun ameliyatı olmak isteyenlere tavsiyem şudur ki; ameliyat dönemini sağlığınıza mola verdiğiniz bir dönem olarak görmeyiniz. Biz hekimler, hastalarımıza ameliyat sonrasında karşılaşacakları süreci anlatırken, “neredeyse hiç yatakta kalmayın ve hemen günlük rutin yaşantınıza dönün” önerisinde bulunuyoruz.
Zaten başarılı geçen bir burun ameliyatının 1 haftasında hastalarımız ameliyat öncesindeki günlük tempolarına geri dönmüş oluyorlar. Ameliyat kaygılarınız kesinlikle yersiz değil, fakat burun ameliyatlarının gerekli tedbirler, özenli planlama ve güvenilir bir hekim ile yapıldığında iyi sonuçlar elde edilen ve yaşam konforunu farkedilir şekilde artıran ameliyatlar olduğunu benimsemelisiniz.
Hedef Sadece Kemikler

Piezo tekniği, 1980’li yıllarda İtalyan cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. ‘’Piezo burun estetiği, burun kemiklerini şekillendirmek üzere ultrasonik ses dalgalarının titreşim gücüyle çalışan ve sadece kemikleri hedefleyen bir teknolojidir. Biz cerrahlar, bilinenin aksine kemikleri kırmayız, bu teknoloji ile kemikleri kalemle yazı yazar hassasiyetiyle keser ve şekillendiririz. Bu teknoloji, ameliyat sırasında sadece kemikleri hedefliyor. Diğer yumuşak dokulara, kıkırdaklara, deriye ve damarlara hasar vermediği için kanamaya da yol açmıyor.

Piezo Sadece Estetik İçin Mi Kullanılır?

Piezo Burun Estetiğinde Morluk Oluşur Mu?

Piezo burun estetiğinin teknolojisi neticesinde bir takım avantajları vardır. Bunlardan bir tanesi ameliyat sonrasındaki ödemi şişliği ve morluğu azaltmaktır.

Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki en büyük korkuları başlıca ağrı; acaba ameliyattan sonra ağrım olur mu?

Ameliyattan sonra şişlik, morluk olucak mı?

Piezo Burun Cerrahisi ameliyat sırasında olduğu gibi, ameliyat sonrasında da hastalara ve biz hekimlere büyük avantajlar sağlıyor. Bu yöntem ile gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında, hastalarda morluk ve şişlik problemleri yok denebilecek kadar az yaşanıyor. Bu nedenle hastalar standart günlük yaşantılarına zaman kaybetmeden dönebiliyorlar.
Piezo burun estetiği sadece kemik dokuya seçici olduğundan işlem sırasında kesme ve şekillendirme sadece kemik dokuda oluşmakta yumuşak dokuda ve damarlarda bir hasar meydana gelmediği için kanama da minimum seviyede olmaktadır. Yumuşak doku ve damar hasarı olmadığı için ameliyat sonrası morluk ve şişlik yok denebilecek kadar az olmasının yanı sıra kişiler günlük yaşantısına erkenden dönmektedir.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi Neler Bekler?

Piezo rinoplasti ameliyatından sonra hastaların en fazla merak ettiği sorulardan biri burunun iç kısmına yerleştirilen tamponların özellikle nefes alıp verme konusunda sıkıntı yapıp yapmayacağıdır. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaprak biçimindeki tamponlar kullanılır. Oluklu bir sisteme sahip olduğu için nefes alıp verme konusunda rahatlık yaratmaktadır. Ameliyat bittikten sonraki süreçte kişiler ne zaman sosyal yaşama ve iş yaşamına dönebileceklerini fazlasıyla merak etmektedirler. Burun ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Eve çıkan hastanın 1 haftayı doldurması ile tamponları çıkartılır. Tamponların çıkartılması sonucunda kısa süre içinde sosyal ve iş yaşamına geri dönmek mümkündür.

Piezo Burun Ameliyatı İçin Tatil Planımı Ertelemelimiyim?

Burun ameliyatı olmayı ve yazın tatile de çıkmayı istiyorsanız, ikisi arasında tercih yapmak zorunda değilsiniz. Hem rinoplasti ameliyatı ile daha iyi nefes alan, daha iyi görünen bir buruna sahip olabilir, hem de yaz tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bütün mesele doğru teknik, doğru planlama ve doğru zamanlama olmalı.

Ben estetik burun ameliyatı olan hastaların, ameliyatlarından 15 gün sonra temiz bir denize girmelerinde sakınca yoktur. Aksine deniz suyu burun içindeki dokuların iyileşmesine ve tıkanıklıkların açılmasında faydalı bile olacaktır.

Ancak hastaların dikkat etmesi gereken 2 önemli konu vardır;

  1. Denize atlamaktan, derin dalışlardan kaçının. 1 ay kadar güneş ve deniz gözlüğü kullanmayın. Burnunuzu azami şekilde darbelerden koruyun.
  2. Mutlaka geniş bir şapka kullanın ve denizden çıktıktan sonra gölgede zaman geçirirken, güneş koruyucu kullanın.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları hastanın durumuna ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Kullanılan teknolojide zaman zaman ek maliyetler doğurmaktadır. Fakat estetik ameliyatlarda fiyatların göreceli olarak değişmesindeki en temel farklılık doktorun deneyiminin farklılığından ileri gelmektedir. Çünkü halen günümüzde tecrübeye değer biçilmemiştir.  Ödeyeceğiniz ücret karşılığı size verilecek sağlık hizmeti, bir hızlı tüketim olgusu değildir. Kendinize yaptığınız on yıllara yayılan bir yatırımdır. Bu yönden baktığınızda Türkiye’deki fiyatların oldukça uygun ve karşılanabilir olduğunu fark edeceksiniz. En ucuzunu bulmak her zaman doğru çözüm olamaz.

Ortalama fiyatlar zaten bellidir. Bunların çok altı veya üstü size sağlık veya maddi açıdan zarar verebilir. Ani ve duygusal kararlar vermekten kaçının, eğer maddi anlamda zorlanıyorsanız operasyonunuzu bir süre erteleyebilirsiniz. Sağlığın, güzelliğin ve gençliğin en önemli hazine olduğunu sakın unutmayın. Bu hazineniz için gereksiz spekülasyon ve pazarlıklardan kaçının.

Burun estetiği hakkında cevap aradığınız sorular, videolar ve daha detaylı bilgi için burun estetiği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 Oy verildi, Ortalama: 4,33)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×
Burun Kemiği EğriliğiAmeliyatsız Burun Estetiği