piezo burun estetiği

piezo burun estetiği

Piezo burun estetiği, burun ameliyatları esnasında burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan, teknolojinin burun ameliyatlarına hediye olarak kabul edilebilecek, cihazın kullanıldığı ameliyatlardır. Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir.

Bu son teknolojinin ilginç özelliği yumuşak dokuları mesela cildi, kasları, damarları kesmemesine rağmen, cihazın sadece kemik dokuya dokundurulduğunda işlev görmeye başlamasıdır. Doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur, bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki konforu artmış olur.

Piezo Burun Estetiği Avantajları

Piezo cerrahisi özellikle kanamayı çok azaltmıştır.
Ameliyat sonrası morluklar azalmaktadır.
Şişlikler de daha önceki yöntemlerle karşılaştırılırsa çok daha kısa sürmektedir.

Piezo Burun Estetiği Korkusunu Yenmekte Etkili mi?

Piezo burun estetiğinin teknolojisi neticesinde bir takım avantajları vardır. Bunlardan bir tanesi ameliyat sonrasındaki ödemi şişliği ve morluğu azaltmaktır.

Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki en büyük korkuları başlıca ağrı; acaba ameliyattan sonra ağrım olur mu?

Ameliyattan sonra şişlik, morluk olucak mı?

Bundan 10 yıl önce hastalarımız çok yoğun morluklar ve şişlikler tarif ediyorlardı. Dolayısıyla ameliyattan kaçınmak için sebeplerden bir tanesi de buydu. Belki de piezo burun estetiği ve bundan sonra gelişecek teknolojiler sayesinde hastaların artan konforuyla hastalar ameliyat ile kararlarını daha doğru verebilir.

Piezo Burun Estetiğinde Morluk Oluşur Mu?

Piezo burun estetiği sadece kemik dokuya seçici olduğundan işlem sırasında kesme ve şekillendirme sadece kemik dokuda oluşmakta yumuşak dokuda ve damarlarda bir hasar meydana gelmediği için kanama da minimum seviyede olmaktadır. Yumuşak doku ve damar hasarı olmadığı için ameliyat sonrası morluk ve şişlik yok denebilecek kadar az olmasının yanı sıra kişiler günlük yaşantısına erkenden dönmektedir.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi Neler Bekler?

Piezo burun estetiği ameliyatından sonra hastaların en fazla merak ettiği sorulardan biri burunun iç kısmına yerleştirilen tamponların özellikle nefes alıp verme konusunda sıkıntı yapıp yapmayacağıdır. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaprak biçimindeki tamponlar kullanılır. Oluklu bir sisteme sahip olduğu için nefes alıp verme konusunda rahatlık yaratmaktadır. Ameliyat bittikten sonraki süreçte kişiler ne zaman sosyal yaşama ve iş yaşamına dönebileceklerini fazlasıyla merak etmektedirler. Burun ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Eve çıkan hastanın 1 haftayı doldurması ile tamponları çıkartılır. Tamponların çıkartılması sonucunda kısa süre içinde sosyal ve iş yaşamına geri dönmek mümkündür.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları hastanın durumuna ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Kullanılan teknolojide zaman zaman ek maliyetler doğurmaktadır. Fakat estetik ameliyatlarda fiyatların göreceli olarak değişmesindeki en temel farklılık doktorun deneyiminin farklılığından ileri gelmektedir. Çünkü halen günümüzde tecrübeye değer biçilmemiştir.  Ödeyeceğiniz ücret karşılığı size verilecek sağlık hizmeti, bir hızlı tüketim olgusu değildir. Kendinize yaptığınız on yıllara yayılan bir yatırımdır. Bu yönden baktığınızda Türkiye’deki fiyatların oldukça uygun ve karşılanabilir olduğunu fark edeceksiniz. En ucuzunu bulmak her zaman doğru çözüm olamaz.

Ortalama fiyatlar zaten bellidir. Bunların çok altı veya üstü size sağlık veya maddi açıdan zarar verebilir. Ani ve duygusal kararlar vermekten kaçının, eğer maddi anlamda zorlanıyorsanız operasyonunuzu bir süre erteleyebilirsiniz. Sağlığın, güzelliğin ve gençliğin en önemli hazine olduğunu sakın unutmayın. Bu hazineniz için gereksiz spekülasyon ve pazarlıklardan kaçının.

Piezo Burun Cerrahisi Nedir?

Piezo Burun Cerrahisinin Avantajları

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy verildi. Ortalama puan: 5,00
Loading...

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Sizi Arayalım

Yeni Eklenen Yazılar

YORUM YAZIN