Piezo burun estetiği, burun ameliyatları esnasında burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan cihazın adıdır. Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir.

Bu teknolojinin ilginç özelliği yumuşak dokuları mesela cildi, kasları, damarları kesmemesine rağmen, cihazın sadece kemik dokuya dokundurulduğunda işlev görmeye başlamasıdır. Doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur, bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Hastaların ameliyat sonrasındaki konforu artmış olur.

Fonksiyonel sağlık problemleri veya estetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmak isteyen hastaların, ameliyat sırasında burun kemiklerinin kırılması, ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve olası ağrılar nedeniyle ameliyatı sürekli olarak korkuyla ertelemeleri gibi durumlar sıkça yaşanıyor.

Piezo Burun Estetiği Avantajları

 • Piezo cerrahisi özellikle kanamayı azaltmıştır.
 • Ameliyat sonrası morluklar azalmaktadır.
 • Şişlikler de daha önceki yöntemlerle karşılaştırılırsa çok daha kısa sürmektedir.

Piezo Burun Estetiği Korkusunu Yenmekte Etkili mi?

Burun ameliyatı olmak isteyenlere tavsiyem şudur ki; ameliyat dönemini sağlığınıza mola verdiğiniz bir dönem olarak görmeyiniz. Biz hekimler, hastalarımıza ameliyat sonrasında karşılaşacakları süreci anlatırken, “neredeyse hiç yatakta kalmayın ve hemen günlük rutin yaşantınıza dönün” önerisinde bulunuyoruz.

Zaten başarılı geçen bir burun ameliyatının 1 haftasında hastalarımız ameliyat öncesindeki günlük tempolarına geri dönmüş oluyorlar. Ameliyat kaygılarınız kesinlikle yersiz değil, fakat burun ameliyatlarının gerekli tedbirler, özenli planlama ve güvenilir bir hekim ile yapıldığında iyi sonuçlar elde edilen ve yaşam konforunu farkedilir şekilde artıran ameliyatlar olduğunu benimsemelisiniz.

Piezo tekniği, 1980’li yıllarda İtalyan cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. ‘’Piezo burun estetiği, burun kemiklerini şekillendirmek üzere ultrasonik ses dalgalarının titreşim gücüyle çalışan ve sadece kemikleri hedefleyen bir teknolojidir. Bu teknoloji, ameliyat sırasında sadece kemikleri hedefliyor. Diğer yumuşak dokulara, kıkırdaklara, deriye ve damarlara hasar vermediği için kanamaya da yol açmıyor.

Piezo Sadece Estetik İçin Mi Kullanılır?

Piezo Burun Estetiğinde Morluk Oluşur Mu?

Piezo burun estetiğinin teknolojisi neticesinde bir takım avantajları vardır. Bunlardan bir tanesi ameliyat sonrasındaki ödemi şişliği ve morluğu azaltmaktır.

Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki en büyük korkuları başlıca ağrı; acaba ameliyattan sonra ağrım olur mu?

Ameliyattan sonra şişlik, morluk olucak mı?

Piezo Burun Cerrahisi ameliyat sırasında olduğu gibi, ameliyat sonrasında da hastalara ve biz hekimlere büyük avantajlar sağlıyor. Bu yöntem ile gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında, hastalarda morluk ve şişlik problemleri yok denebilecek kadar az yaşanıyor. Bu nedenle hastalar standart günlük yaşantılarına zaman kaybetmeden dönebiliyorlar.
Piezo burun estetiği sadece kemik dokuya seçici olduğundan işlem sırasında kesme ve şekillendirme sadece kemik dokuda oluşmakta yumuşak dokuda ve damarlarda bir hasar meydana gelmediği için kanama da minimum seviyede olmaktadır. Yumuşak doku ve damar hasarı olmadığı için ameliyat sonrası morluk ve şişlik yok denebilecek kadar az olmasının yanı sıra kişiler günlük yaşantısına erkenden dönmektedir.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi Neler Bekler?

Piezo rinoplasti ameliyatından sonra hastaların en fazla merak ettiği sorulardan biri burunun iç kısmına yerleştirilen tamponların özellikle nefes alıp verme konusunda sıkıntı yapıp yapmayacağıdır. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaprak biçimindeki tamponlar kullanılır. Oluklu bir sisteme sahip olduğu için nefes alıp verme konusunda rahatlık yaratmaktadır.

Ameliyat bittikten sonraki süreçte kişiler ne zaman sosyal yaşama ve iş yaşamına dönebileceklerini fazlasıyla merak etmektedirler. Burun ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Eve çıkan hastanın 1 haftayı doldurması ile tamponları çıkartılır. Tamponların çıkartılması sonucunda kısa süre içinde sosyal ve iş yaşamına geri dönmek mümkündür.

Piezo Burun Ameliyatı İçin Tatil Planımı Ertelemelimiyim?

Burun ameliyatı olmayı ve yazın tatile de çıkmayı istiyorsanız, ikisi arasında tercih yapmak zorunda değilsiniz.

Ben estetik burun ameliyatı olan hastaların, ameliyatlarından 15 gün sonra temiz bir denize girmelerinde sakınca yoktur. Aksine deniz suyu burun içindeki dokuların iyileşmesine ve tıkanıklıkların açılmasında faydalı bile olacaktır.

Ancak hastaların dikkat etmesi gereken 2 önemli konu vardır;

 1. Denize atlamaktan, derin dalışlardan kaçının. 1 ay kadar güneş ve deniz gözlüğü kullanmayın. Burnunuzu azami şekilde darbelerden koruyun.
 2. Mutlaka geniş bir şapka kullanın ve denizden çıktıktan sonra gölgede zaman geçirirken, güneş koruyucu kullanın.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları

Burun estetiği hakkında cevap aradığınız sorular, videolar ve daha detaylı bilgi için burun estetiği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 Oy verildi, Ortalama: 4,35)

Recent Posts
Showing 3 comments
 • Gülşah
  Cevapla

  Merhabalar,
  Piezo estetiği sonrasında iyileşme normal yönteme kıyasla ne kadar kısalıyor?

 • Elif
  Cevapla

  Daha önce açık develasyon ameliyatı oldum acaba bu tekniklebestetik işlem gerçekleştire bilirmiyim

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Burun Kemiği EğriliğiAmeliyatsız Burun Estetiği

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara