Lip Lift olarak adlandırılan dudak kaldırma nedir?

Dudak dolgusu çok biliniyor, çok yapılıyor. Neden; Birincisi çok kolay 10 dakikada yapılıyor ve hastaların o arzuladığı dolgun dudaklara 10 dakikada ulaşmak mümkün. Ama yapılan bir hata var o da şu, herkes dudak dolgusu için uygun aday değildir. Sizin dudak dolgusundan fayda görmenizin nedeni kırmızı dudağınızın büyük olmasıdır.

Mesela siz rujunuzu kırmızı dudağınıza sürüyorsunuz, eğer kırmızı dudağınız küçük ve ince ise, aşağıya doğru sarkıksa bu durumda siz dolgu yaptırırsanız sonucunuz hüsran olur. Çünkü o zaman ördek dudaklı olursunuz dudağınız büyür ve arı sokmuş gibi görünür.

Amaç kırmızı dudağın dışarıya doğru dönük kendi kıvrımlarını gösterir olmasıdır. Her hastada değil ama özellikle yaşlı hastalarda, özellikle doğuştan uzun dudağa sahip olan insanlarda bu kaçınılmazdır. Burnumuzun alt kısmında küçük bir cilt fazlalığı oluyor.

Genellikle bir kadındaki dudak uzunluğu 12-13 mm kadar olur. Aslında bunu bütün kadınlar ayna karşısında kendileri ölçerek bakabilir. Eğer dudağınız 15 mm’den daha uzunsa dolgudan çok fazla fayda görmeyebilirsiniz.

Dolayısıyla, dudağımızla burnumuzun birleştiği noktadan küçük bir cilt fazlası çıkartılarak yukarı doğru kaldırılıyor. Böylece daha dolgun ve hatlı göstermek mümkün oluyor.

Lip Lift İşleminin Dudak Dolgusundan Farkı Nedir?  => https://gurkankayabasoglu.com/dudak-kaldirma-lip-lift/

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy verilmedi.)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al


×
Doktorumuza Sorun

×