Kulaklarımız,  öne doğru çok belirgin olduğundan bazen bizlere büyük gibi görünebilir. Fakat boyutları normaldir. Kulak gelişiminin %80-90’ı 6 yaşında tamamlanmaktadır. Kulak kişilerin psikolojisini ve toplumsal iletişimlerini etkileyen ciddi bir kozmetik problemdir.

Yapılan birçok sosyolojik çalışmada çocukluk yıllarında, okul döneminde arkadaşları tarafından kulakları nedeniyle alay konusu olan öğrencilerin okul başarısının azaldığı ve okuldan uzaklaşma eğiliminde olduğu gösterilmiştir. Kadınlarda saç kullanma özgürlüğünü kısıtlayan kepçe kulaklar, erkeklerde ise genelde uzun saç kullanma eğilimi yaratmaktadır.

Kulak Estetiği Doktoru

Kepçe Kulak Neden Oluşur?

Kulağın çok özel kıvrımlı bir yapısı vardır. Kepçe kulak oluşmasına kabaca iki farklı faktör yol açmaktadır. Bunlardan ilki kulağın kıvrımlarının yetersiz açılanmaya sahip olması, ikincisi ise kulak kıkırdaklarının normalden daha büyük olmasıdır. İki farklı durum için uygulanması gereken cerrahi teknikler de birbirinden farklıdır.

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’nu Tanıyalım

 1. 2009-2010 yılında Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin düzenlediği ‘’ Yüz Plastik Cerrahisi Üst İhtisas eğitimini ‘’ (Official Fellowship) almak üzere onur bursu alarak Avrupa’ya davet edildi. Bu eğitimi alan ilk Türk hekimidir.
 2. ‘’ Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’’ tarafından kendisine Yüz Plastik Cerrahi Uzmanı diploması verildi. Bu diplomayı alan üçüncü Türk hekimidir.
 3. Son üç yıldır düzenli olarak Sapanca’da düzenlenen ve çok yüksek katılımla takip edilen ‘’Burnun Estetik Buluşmaları’’ kongrelerinin düzenleyicisidir.
 4. Kasım 2015’de Avrupa Birliği Kulak, Burun, Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Dernekleri tarafından düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Baş ve Boyun Cerrahisi Board Sınavının sözlü kısmını başarıyla tamamladı. Avrupa Birliği Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Board Diploması almaya hak kazandı.
Gürkan Kayabaşoğlu Kimdir
Gürkan Kayabaşoğlu Facebook
Gürkan Kayabaşoğlu Instagram
Gürkan Kayabaşoğlu Youtube

Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanın kulağında kepçeliğe yol açan farklı problemler olabilir.  Sorunun basit nedenlerden kaynaklandığı durumlarda kulağa kesi yapılmadan, yaklaşık 20 dakika süren bir işlemle kulak istenilen şekile getirilebilir.

Problemin daha büyük olduğu durumlarda ise kulağa kesi yaparak şekillendirmek gerekebilir ve bu durumda ameliyat süresi 40-50 dakikayı bulabilmektedir.  Kesiler genellikle kulağın arkasından yapılır ve böylece iz bırakmadan iyileşir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Kulak ameliyatında doğallık nasıl sağlanır?

Tedavisinde geçmişten günümüze 200’den fazla farklı tekniğin tarif edildiği kulakların tedavisinde doğal sonuçları yakalamak gerçekten çok önemlidir. Amaç kafaya daha yakın duran kulaklar oluşturmak değildir.  Bu nedenle kepçe kulak ameliyatları kesinlikle çok tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır. Normal bir kulağın kıvrımlarındaki benzersizliğe dikkatinizi çekmek istiyorum, bu anatomiyi ameliyatta yeniden oluşturmak büyük bir cerrahi birikim gerektirir. Bu nedenle hekiminizden daha önce yaptığı ameliyat örneklerini size göstermesini rica edin.

Kulak estetiği ameliyatı işitmeyi etkiler mi?

Yapılan hiçbir bilimsel çalışmada kepçe kulak ameliyatlarının işitmeyi olumlu ya da olumsuz yönde etkilediği sonucuna varılmamıştır.

Kulak estetiği ameliyatı için ideal yaş kaçtır?

Kulak ameliyatları için en ideal yaş çocukların pansumanlara uyum gösterebilecekleri ve okula başlamadan önceki dönem olan 5-6 yaşlardır. Bu yaşlarda kulak kıkırdakları erişkin yaşlarla kıyaslandığında şekillendirilmek için çok daha yumuşaktır. Bu durum hem ameliyat süresini, hem de yapılacak işlem miktarını azaltmakta ve dolayısıyla iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Doğuştan kulağı olmayan hastalar için de ideal ameliyat yaşı 5-6 yaşlardır. Erişkinler için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur, her yaşta ameliyat olabilirler.

Doğuştan kulağı olmayan (Microtia) hastaların ameliyatları işitmelerine fayda sağlar mı?

İşitme iç kulakla ilgili bir fonksiyondur. Eğer hastanın işitmesinde de bir problem varsa, hasta ya da ailesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanına başvurmalı ve işitme açısından ayrıca değerlendirilmelidir. Eğer yapılan incelemelerde hastanın işitmesi normal saptanırsa yapılacak işlem sadece estetik amaçlı olacaktır. Hastanın iç kulağında bir problem varsa yani işitmesi de az ise; bu sorunun tedavisinde işitme cihazları, biyonik kulak takılması gibi ek uygulamalar gerekebilir.

Kulak estetiği ameliyatının iyileşme süreci nasıldır? Ağrı olur mu?

Kulak estetiği ameliyatının sonrasındaki ilk bir iki gün hastanın hafif ağrıları olabilir. İlk üç gün kulaklar yumuşak–elastik bir pansuman ile sarılı kalırlar. Üçüncü günde pansuman çıkartılır ve hastanın bir hafta boyunca sadece geceleri uyurken kullanacağı elastik bandaj uygulamasına geçilir. İlk hafta boyunca ağrı kesici ve antibiyotik kullanılması tavsiye edilir.

Kulak estetiği fiyatları nedir?

Kulak estetiği kişiye özel olarak planlandığı ve neredeyse bütün ameliyatlarda farklı işlemler yapıldığı için fiyatlar konusun da değişiklik gösterir. Kulak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Videolarla Kulak Estetiği 

Kepçe Kulak Estetiği Kimlere Yapılır?

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Bakım

İple Kulak Estetiği Nedir?

Yazımıza oy verir misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 Oy verildi, Ortalama: 4,50)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Showing 5 comments
 • ümit payıdar altınok
  Cevapla

  kulak memesi küçültme ameliyatı yapıyormusunuz.? mümkünse tahmini fiyatını söyleyebilirmisiniz.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Ümit Bey; detaylı bilgi almak için 0542 522 5454 numarayı arayabilirsiniz.

 • mehmet
  Cevapla

  para peşin mi yoksa taksit durumu var mıdır ?

 • Hazal Keskinoğlu
  Cevapla

  Merhabalar. Kepçe kulak ameliyatı için fiyat öğrenmek istiyorum.

 • şefika erdilmen
  Cevapla

  Kepçe kulak için fiyat ve detaylı bilgi rica edebilir miyim

Görüşleriniz biz için değerlidir

Fotoğraf Analizi

×
Randevu Al

×
Doktorumuza Sorun

×