Günümüzde birçok kadın ve erkeğin muzdarip olduğu ortak bir problem de ‘gözaltı morluğu’ dur. Kadınlar kozmetik sektörünün bir çok ürününü kolayla kullanabildiği için aslında daha şanslılar.

Birçok kadın makyaj yapmaya göz altındaki koyu halkaları kapatarak başlıyor. Erkekler ise ne yazık ki her ne kadar görüntüden mutsuz da olsalar çözümler konusunda kadınlar kadar bilgili ve şanslı değiller.

Şimdi gelin adım adım koyu renkli göz altları için etkili olabilecek çözümlerden bahsedelim.

*Kaliteli Uyku Şart

Eğer geceleri uyku konforunuz yeterince iyi değilse, bunun en tipik etkisi göz çevrenizde görülecektir. Yorgun görünüm, koyu halkalar ve şiş gözler, uykusuz geçen bir gecenin yadigarı olarak yüzümüze yerleşir. Eğer nefes alış verişlerinizdeki problemler nedeniyle uyku rutininiz her zaman kalitesizse, göz çevreniz normalden daha yorgun görünebilir.

Ertesi güne dinamik başlamak, vücudunuzu dinlendirmek ve bağışıklık sisteminizi korumak için uyku kalitenizi gözden geçirin. Uyuduğunuz odanın havalanmış ve karanlık olması uykuya dalış sürecinizi hızlandıracaktır. Sağlıklı nefes alıp veren bireyler geceleri uyurken bünyelerine gerekli miktarda oksijen alırlar, böylece vücut ve organlar gece boyu dinlenmiş olur. Doğru nefes almak yaşam kalitenizi her alanda ciddi şekilde etkileyecektir.

*Alkol Tüketiminizi Gözden Geçirin

Sık sık alkol alıyorsanız vücudunuz su tutabilir, kilo alırsınız ve karaciğeriniz zarar görebilir. Ancak alkole bağlı vucüdun su tutması kulağa hoş gelebilirse de bu gerçekte vücudu içten kurutan bir olaydır. Tıp da buna dehidratasyon deniyor.

Alkol ile birlikte sigara tüketimi ise göz çevresinin daha hızlı kırışmasına neden olur ve cilt kalitenizi düşürür. Cilt renginizi lekeli, sarı ve soluk bir ton yapabilir.

Gözaltlarındaki yorgunluğunuzun nedeni alkol ve sigara tüketimi ile ciddi oranda artış gösterebilir.

*Göz Altı Mezoterapilerine Önem Verin

Kendinizi güçsüz ve hasta olmaya yatkın hissettiğinizde yaptığımız en tipik davranış bir bardak suya eriyen bir vitamin atıp içmektir. İşte tıpkı bunun gibi göz çevresi de zaman zaman içeriden gelen bir desteğe ihtiyaç duyar.

Göz çevrenize uygulamış olduğunuz kremler derinize çok sınırlı bir etkide bulunabilir. Kremler sadece nem verir ve cildi yumuşatabilir. Ancak gerçek iyileşme ve destek cildin daha alt katmanlardan oluşur ve hiçbir krem bu bölgeye etki edemez.

İşte bu yüzden göz çevresi için uygulanan mezoterapiler cilde alt tabakadan etki ederek ihtiyaç duyduğu nem, mineral, vitamin ve kolajeni karşılar.  Gözaltı mezoterapileri ihtiyaca yönelik olarak birkaç seans olarak uygulanır.

*Işık Dolgusu Hassas Bir Konu

Gözlerimizin altındaki karanlık görüntünün sebebi, çok ince ve şeffaf olan gözaltı derisinin altındaki kan damarlarının görünür olmasıdır. Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması göz altındaki kan damarlarının üzerinde bir miktar örtücülük sağlayacağı için yüzeydeki koyu rengin açılmasını sağlar.

Eğer göz altları çukursa dolgu işleminden sonra cilt yüzeyine daha yakın olacağı için buraya gölge düşmesi de önlenmiş olacaktır.

Ancak çok önemli bir konu var ki, her göz yapısı ışık dolgusu için uygun değildir. Bu konuya çok ama çok dikkat etmeniz gerekir. Özellikle torbalanmış göz altlarına sahipseniz, size yapılacak yanlış dolgu uygulamaları gözlerinizin tıpkı kurbağa gibi çok daha torbalı görünmesine neden olur. Bu nedenle ışık dolgusu işleminden önce mutlaka hekiminizle detaylı şekilde istişare yapmalısınız ve uygunluk durumunuzun titizlikle değerlendirilmesini istemelisiniz.

*Su Tüketimi

Az su içmenin vücutta birçok olumsuz etkisi görülür. Böbreklerin zarar görmesi, vücuttaki yağlanmanın artışı, ciltte kuruluk, vücut direncinin düşmesi, baş ağrısı ve kas krampları en sık bilinen nedenlerdendir.

Az su tükettiğiniz zaman yaşlanmayı da daha hızlı çağırdığınızı unutmayın. Bu cilt kuruluğunda göz çevrenizdeki kırışıklıklar daha derin ve gözaltındaki şiş ve yorgun görüntü daha belirgin olacaktır.

*Cerrahi Seçenek Kalıcı Çözüm

Göz altlarındaki torbalanmalar ve üst göz kapağı düşüklüğünde kalıcı çözüm cerrahi seçenektir. Lokal ve genel anestezi altında yapılan bir operasyonla göz altındaki yağ fıtıkları temizlenir ve fazla cilt alınarak göz kapağı daha gergin bir hale getirilir. Gençleşmiş göz çevresinde koyu halkaların dikkat çekiciliği önemli ölçüde azalmış olur. Böylece kalıcı olarak daha genç, daha dinç bir ifadeye kavuşabilirsiniz.

Hemen Göz Atalım >> gurkankayabasoglu.com/goz-alti-isik-dolgusu  bağlantısını takip edin.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Oy verildi, Ortalama: 4,20)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          burun-ameliyatlarinda-geri-donusum

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara