Kadınların Estetik Kaygıları Nelerdir?

Women’s Health Röportaj Cevapları; 1.Kadınların genel estetik kaygıları neler? Estetik ameliyat olmalarının altında neler yatıyor?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Herkesin bildiği gibi kadınlar dış görünümlerine büyük önem veriyor. Günümüzde kadınlar geçmişe oranla iş hayatında daha dominant bir şekilde yer alırken, çok daha uzun süreler sosyal yaşam içinde var oluyor ve bu da kadınların genç görünme isteklerini artırıyor.

Bu doğrultuda insanlarla etkileşim kurarken en çok göz önünde olan yüz, estetik görünümde büyük önem kazandı. Bu nedenle her zaman daha güzel, daha estetik ve genç görünmeyi arzu eden insanlar tarafından talep göremeye başlayan estetik ameliyatları (yüz germe, burun estetiği, çene estetiği gibi) oldukça popüler bir çözüm haline geldi.

İnsanlar yüzünün genel yapısının daha simetrik bir görünüm kazanması isteği ile daha küçük ve doğal buruna, yüzleri ile uyumlu bir çeneye, daha genç görünmelerini sağlayacak göz kapaklarına sahip olma arzusu taşırken, kırışıklıklardan ve sarkan dokulardan kurtulmak istiyorlar. Estetik ameliyatları sonrası ortaya çıkardığımız sonuç, hastaların estetik kaygılarını yok ederken, kendilerine olan özgüvenlerini artırıyor.

2. Hemcinslerim en çok hangi bölgenin değişimini istiyorlar?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Kadın hastalarımız arasında talep edilen estetik ameliyatların başında burun-çene estetiği ve yüz germe operasyonları geliyor. Bunların ardından ise dudak, kepçe kulak, gıdık estetik ameliyatları gibi ameliyatlara da yoğun talep olduğunu söyleyebilirim.

3. Size en çok gelen sorular neler oluyor?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Burun estetiği sonrasında nefes almam daha iyi olacak mı? Estetik burun ameliyatı sonrasında çok ağrı yaşar mıyım? Ameliyat sonrasında burnumda çökme sorunu yaşar mıyım? Burun estetiği için ideal yaş aralığı nedir? Kaç gün sonra işe dönebilirim? Ameliyat öncesi ve sonrası nelere dikkat etmeliyim? gibi sorular ile kaygılarını dile getiren hastalarımız, ameliyat öncesi gerçekleştirdiğimiz detaylı tetkik, analiz ve bilgilendirme sonrası bu kaygıların ve kafalarındaki tüm soru işaretlerinden kurtulmuş oluyorlar. Elbette tüm bu soruları yanıtlarken, hekim seçiminin öneminin altını özellikle çizmekte fayda var.

4. Operasyonlar sonucunda mutsuz olan hastalar oluyor mu?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Öncelikle bize estetik ameliyatları için başvuran hastalarımızın ne istediğini çok iyi anlamaya çalışıyoruz. Hastayı mutlu etmeyen ve değişmesini istediği özellikleri hasta ile birlikte detaylı bir şekilde analiz ediyoruz. Bu nedenle ön bilgilendirme, analiz ve hazırlık süreci büyük önem taşıyor. Her hastamıza, ’’Hekim seçimi hayati önem taşıyor. Sizi en iyi anlayan, kendi düşüncenize en yakın hekim ile mutlu sona daha kolay ulaşabilirsiniz’’ önerisinde bulunuyoruz. Bu nedenle biz her hastamızla en az 2 kez detaylı ön görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bu kadar detaylı ve titizlikle gerçekleştirdiğimiz ön görüşmeler, ameliyat sonrasında oluşacak mutsuz ve memnuniyetsiz sonuçları da engellemiş oluyor.

5. Gençlerin ve orta yaşın şikayetleri farklı oluyordur. Bunlar neler?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Estetik görünme arzusu her insanda olsa da, tabii ki bu arzu kişinin yaşına göre farklılıklar gösterebiliyor. Burun, çene, kepçe kulak, dudak gibi estetik operasyon taleplerinde yaş farkı etken olmayabiliyor. Ancak yüz germe, gıdık, PRP, mezoterapi ameliyatlarına doğal olarak orta yaşlı hastalar daha çok ilgi gösteriyor. Orta yaşlı hastalar geleceğe yönelik ameliyatlar ile içlerindeki gençlik hissi ve genç görünme arzusunu yaşatmak istiyorlar. Gençlerin ve orta yaşlı hastaların hayata ve estetik kavramına bakış açısı, talep ettikleri estetik ameliyatlarında etkili oluyor.

6.Yüz gerdirme operasyonundan bahsedecek olursak, bunu biraz açabilir misiniz?

Yüz germe ameliyatı tüm estetik ameliyatlar içerisinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Biz de bu değişim ile gençleşmek isteyen insanların dünyasını değiştiriyoruz, onları sosyal hayata yeniden adapte ediyoruz

Genel sağlık durumunuz iyi olduğu sürece yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. Yaşlanma etkileri 45’li yaşlardan itibaren hızlanır. Bu sebeple 50’li yaşlar yüz germe ameliyatı için en ideal yaştır. Ancak şu noktayı vurgulamakta fayda var, yüz germe ameliyatı olmak için hastalar iyice yaşlanmayı beklememelidir. Çünkü bu ameliyat, bir insanın kendisine yapacağı en iyi yatırımlardan birisidir ve bu yatırım ne kadar erken yaşlılık döneminde yapılırsa o kadar uzun süre keyfi sürülür.

Yüz germe ameliyatı olmak demek ağzınızın gerilmesi-açılması, yüzünüzün çekilmesi demek değildir. Doğal yüz germe ameliyatı olmaya karar verirken, konusunda uzman emin ellere yüzünüzü emanet ederseniz, alacağınız sonuçlar da son derece tatmin edici ve doğal olacaktır.

Ben bir Yüz cerrahı olarak, yüz germe ameliyatı için başvuru yapan hastaların her birine aynı hassasiyetle yaklaşıyorum ve bu operasyonları bir sanat eseri inşa etmeye benzetiyorum. Hastalarımızın nezdinde bir zaman makinesi gibi onları 15 yıl öncesinde çekildikleri fotoğraftaki hallerine döndürmeyi amaçlıyoruz.

Ameliyat detayları ise şu şekilde seyrediyor. Yüz germe ameliyatı için bir kaç farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve anatomik yüz yapısının özellikleri detaylıca gözden geçirilerek yapılıyor. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar veriliyor.

7. Peki ya burun estetiği? Bu aralar ameliyatsız burun estetiği popüler. Bu, nasıl oluyor? Hiçbir cerrahi müdahale olmadan burun eski haline dönmeden kalabiliyor mu?

Herkes çok kolay bir şekilde yüzünde, burnunda, vücudunda değişikliğe sahip olup, hem hızlıca iyileşmek, hem de risk almadan ve hastaneye uğramadan çok az maliyetle bu işin üstesinden gelmek istiyor. Bunu istemekte elbette kendilerince haklılar. Yüzde veya ciltte çok basit uygulamalar ile istenilen güzelliğe ve mutlu sona ulaşabilmek mümkün. Ancak söz konusu olan şey burun estetiği ise, durum farklı bir noktaya geliyor.

Eğer burnunuz büyük ise, bunu ameliyatsız bir şekilde küçültme şansınız yok. Yapılacak hiçbir işlem; büyük, kemerli, eğri ya da asimetrik bir burunu küçültemez veya düzeltemez. Ameliyata ihtiyaç olmadan daha güzel bir görünüm elde etme, burunda var olan hafif bir çöküntü, kavis, asimetri, milimetrik düzensizlikler, pürüzler gibi durumlarda geçerlidir. Bu bölgelere dolgu yaparak daha düzgün ve güzel bir görünüm sağlanabilir. Dolayısıyla ameliyatsız burun estetiği, en sık bu nedenlerle yapılır.

Bir de ip ile yapılan burun askılama yöntemleri var. Bu da büyük bir ameliyat değil ancak yine de cerrahi bir işlem gerektirir. Küçük bir delik yardımıyla burnun içerisine ipler sokulur ve bu ipler yarımıyla burun ucu biraz daha kaldırılır. Ancak bu işlem ömür boyu kalıcı olmamakla beraber, başarısı diğer cerrahi işlem kadar etkili değildir ve büyük değişiklikler yaratmaz. Dolayısıyla burun ameliyatlarına alternatif olarak ameliyatsız burun estetiği diye bir şey söz konusu değildir. Sadece küçük noksanlıkları giderilecek müdahaleler vardır.

8. Kaç yıldır bu mesleği yapıyorsunuz ve başınıza gelen en ilginç olay nedir?

14 yıldır (2003’ten bu yana) doktorluk mesleğini icra ediyorum. Aslında bu 14 yıl içerisinde karşılaştığım hastaların hemen hepsinin ilginç hikayeleri var ancak bunları anlatmaya kalksak sayfalar yetmez. Dolayısı ile buna tek bir vaka ile cevap vermek çok zor. Ancak bu soruya insanlarımızın izlediği dizilerden ne kadar etkilendiğine dair toplumsal bir örnek verebilirim.

Yıllar önce asistanlık yaptığım dönemde Kurtlar Vadisi dizisindeki şiddet sahnelerinden etkilenen ve şiddeti çevresindekilere uygulayan çok vaka ile karşılaştım. O dönem, dizinin başrol karakterlerinden birisinin boyun kesme sahnesinden sonra bir hafta içinde acil servise en az 4-5 boyun kesme vakası gelmişti.. Boynu kesik halde gelen hastalara çok fazla dikiş attığımı hatırlıyorum.

9. Erkeklerin estetik ameliyatlara ilgisi nasıl?

Genç ve güzel bir yüz, bilinenin aksine sadece kadınların değil, erkeklerin de ihtiyaç duyduğu değişimlerin başında geliyor. Bu nedenle son dönemde erkeklerde özellikle burun estetiği ameliyatı taleplerinde patlamalar yaşanıyor. Erkeklerde burun ameliyatı, estetik görünüm açısından tercih edildiği gibi, nefes almak konusunda zorlanma gibi sağlık sorunlarını giderme amaçlı da uygulanmaktadır. Erkek ve kadın burun yapıları, estetik ve anatomik açıdan büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle erkekler burun estetiği ameliyatını gerçekleştirecek hekimi seçerken, sonucun hekimin bilgi ve deneyimiyle doğru orantılı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalılar.

10. Botoks ve dolgu işlemleri, daha az cesaret gerektiren işlemler. Bir kadın en erken kaç yaşında botoks yaptırmalı?

Botoksun nereye uygulandığı ile ilgili bir durum. Botoks migren tedavisinde kullanıldığı gibi kırışıklıkları gidermek için ya da terleme sorununu gidermek için koltuk altına da uygulanabilir. Bu nedenle tam bir yaş aralığı vermek doğru olmaz. Ancak botoksun kullanım amacı kırışıklık gidermek için ise, 35-45 yaş aralığı en uygun zamandır. Kırışıklıklar yüze tam anlamıyla yerleşmeden ve kalıcı olmadan müdahale edilmiş olur.

11. Estetik müdahalelerde karşı olduğunuz bir şey var mı?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Estetik ameliyatlarının sonuçlarının hastalara doğal bir görünüm kazandırmasından yanayım. Bundan 10 yıl önce sıkça rastladığımız ‘hokka burunlu’, konuşurken mimiklerini bile kullanamayan insanlar yerine, artık hem operasyonlar ile gençleşen hem de buna rağmen gayet doğal görünen yüzler olmalı. Estetik uygulanan bölgenin doğallığını kaybetmesi ve fonksiyonel özelliklerini yitirmesi doğru değil. Yanlış uygulamalar sonucu hokka burunlar ile dolaşıp nefes alamayan ya da gergin ve biyonik gibi görünen yüzlü insanlara sıkça rastlıyoruz. Bu nedenle estetik müdahalelerde sonuç hem doğal hem de fonksiyonel olmalı.

12. Women’s Health okuyucularına vermek istediğiniz bir tavsiye var mıdır?

Women’s Health Röportaj Cevapları; Güzellik endüstrisi, 50 milyar dolarlık ekonomi hacmi ile dünyanın en büyük endüstrilerinden birisi olmakla beraber, kadına ve güzelliğe hizmet eden, ucu bucağı görünmeyen dev bir sektör. Bunun içerisinde ojeden tutun, epilasyon makinelerine kadar, saymakla bitmeyecek ölçüde ürün ve işlem söz konusu ve hem bu endüstri içerisindeki ürün gamları hem de teknolojik yenilikler anbean gelişiyor ve değişiyor. Sağlık alanında çalışan hekimler ise bu sektörün çok küçük bir kısmında yer alıyor.

Bu sektör, büyük oranda endüstriyel şirketleri içeriyor. Bu pastadan çok büyük dilimler alan, ticari kaygılarla, hasta sağlığından daha da önce, sadece para kazanmak arzusuyla hareket eden oyuncular, bu piyasayı kirletiyor. Gerçek anlamda başarılı ve etkili olmayan birçok işlem ve ürünü bugün piyasada görebiliyoruz ve tüm bunlar halkı yanıltıyor. Derginizin okuyucularına en önemli tavsiyem şudur ki; vücutlarına yaptıracakları herhangi bir işlem öncesinde, mutlaka ama mutlaka güvenilir bir hekime danışmalılar. Bu işin uzmanı bir hekimden bilgi ve yönlendirme almadan, piyasadaki faydasız yöntemlere başvurmamalılar. İyice araştırmalı ve tamamen hekimlerinin kontrolünde ve yönlendirmelerinde göre hareket etmeliler.

Recommended Posts
Fotoğraf Analizi

×
Randevu AL

×
Soru Formu

×
Gürkan Kayabaşoğlu’nu tanıyalım

 

Gürkan Kayabaşoğlu, 1979 da Sakarya’da doğdu.

1997-2003 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesinde eğitim aldı.

Kulak Burun Boğaz uzmanlığı eğitimine Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı,
ama çoğu uzman adayı için rutin olan bu eğitim,  tahmin ettiğinden çok daha farklı geçti.

Uzmanlık eğitiminin büyük bir kısmını Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde
ve Amerika Birleşik Devletlerinde tamamladı.

Bu süreçte Yüz Plastik Cerrahinin Amerika’daki en önemli kliniklerini ve hocalarını
ziyaret etti, ameliyatlarına dahil oldu ve hatta onlarla dost oldu. 

Amerika’dan döndüğünde ise aklında sadece Yüz Plastik Cerrahisi ile ilgilenmek bu
konuda uzmanlaşmak vardı.

2009 yılı Ekim ayında Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı oldu.

2009 yılı Kasım ayında Viyada’da Avrupa Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı sınav
komisyonunun düzenlediği ilk Avrupa KBB Board sınavının yazılı olan ilk etabına
girdi ve en yüksek puanı alan üçüncü Avrupalı KBB uzmanı oldu.

2009-2010 yılında ise Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin düzenlediği ‘’ Yüz Plastik
Cerrahisi Üst İhtisas eğitimini ‘’ (Official Fellowship) almak üzere onur bursu alarak
Avrupa’ya davet edildi. Bu eğitim alan İLK Türk hekimi oldu. www.eafps.org

 ‘’Yüz Plastik Cerrahisi’’ üst uzmanlığı eğitiminin ardından, 2010 yılının haziran ayında
Amerika’da Washington D.C. kentinde düzenlenen ve Amerika’lı meslektaşlarıyla
yarışarak girdiği Board sınavında başarılı oldu. www.abfprs.org

Bu nedenle  ‘’ Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’’ tarafından kendisine Yüz
Plastik Cerrahi Uzmanı diploması verildi. Bu diplomayı alan ÜÇÜNCÜ Türk hekimi oldu. www.iffpss.org

2012 yılı ekim ayında Sakarya Üniversitesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları anabilim
dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı, Ekim 2015 ‘de girdiği sınav sonrasında
Doçent ünvanını aldı.

Kasım 2015’de Avrupa Birliği Kulak, Burun, Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Dernekleri
tarafından düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Baş ve Boyun Cerrahisi Board Sınavının
sözlü kısmını başarıyla tamamladı. Avrupa Birliği Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun
Cerrahisi Board Diploması almaya hak kazandı.

 

Gürkan Kayabaşoğlu’nun yurtdışı deneyimleri ve eğitimleri

 

Aralık 2015’de akademik görevinden ayrıldı ve özel muayenehanesinde inandığı ‘’HEKİMLİK SANATI’’ felsefesini uygulamak üzere çalışmaya başladı.

 

×
Yasal Uyarı

www.gurkankayabasoglu.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, ilgili kişileri- sayfa ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Sağlık durumunuzla ilgili tüm konularda mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dr.Gürkan Kayabaşoğlu tüm ameliyatlarını tam teşekküllü hastane ortamında gerçekleştirmektedir. Muayenehane ortamında hiç bir cerrahi müdahalede bulunmamaktadır. Yasalar nedeniyle sağlıkla ilgili websitelerinde hasta fotoğrafı (ameliyat öncesi-sonrası), ameliyat fiyatlarını paylaşmak yasaktır. Bu nedenle hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası resimleri yayınlanmamaktadır.

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’na ait olan www.gurkankayabasoglu.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz.

Bu sitede verilen bilgiler, Gürkan Kayabaşoğlu’nun bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini içermektedir. Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’nun tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamaları, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir. Bu websitesineki sayfalar Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’nun en güncel uygulamalarını ya da görüşlerini içermeyebilir.

Site ziyaretçileri soru sorma formları, yada e-mail yolu ile site kurucusuna (Gürkan Kayabaşoğlu’na) soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler şeklinde cevap yazılmaktadır; sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir. Bu site ticari bir site değildir; site kurucusunun kendisinin, yaptığı ameliyatların, çalıştığı hastane yada kliniğin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır. Siteye hiç bir şekilde reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Sitenin içeriği Gürkan Kayabaşoğlu tarafından hazırlanmıştır. Siteden faydalanmak için üye olmak yada herhangi bir ücret ödemek gerekmemektedir. Siteye erişim serbest ve anonimdir. Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız.

Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yaş ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (ameliyatlar, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır, herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu amaçla tüm tedavi alternatifleri, ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Tüm web sitesinin tasarımının aşağıda sıralanan kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir.

“1928 tarihli, 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun”
“Türk Ticaret Kanunu”
“HON-Code” (Health on net) kriterleri”
“6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Yasası”
“Türk tıbbi deontoloji tüzüğü”
“Hasta hakları yönetmeliği”
“Türk Tabipleri Birliği Etik Kuralları”
“Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik”
“Türk Ceza Kanunu”
“Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”

×
Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’nu tercih etmeniz için nedenler

 

Ameliyat kararı kendinize dair bir iç-yolculuktur, Bu yolculuğa Gürkan Kayabaşoğlu ile başlamanız için geçerli nedenleriniz var… 

 1. Gürkan Kayabaşoğlu, Hekimliğin bir sanat olduğunu düşünmektedir. Hastalarıyla kurduğu iletişimiyle, ameliyat öncesi ve sonrasındaki tüm soru ve sorunlarıyla ile ilgilenmesiyle, ameliyatlar sonrasında hedeflediği doğal sonuçlarıyla tüm çalışmalarını bir sanatçı yaklaşımıyla, kişiye özel planlanmalarıyla çalışmaktadır.
 1. Cerrahi ve tıp bilimlerinde teorik bilgi ve alt yapı çok önemlidir. Gürkan Kayabaşoğlu Türkiye’deki Avrupa Kulak Burun Boğaz ve Yüz Plastik Cerrahisi Board sınavını başarmış bu diplomalara sahip tek hekimdir. Ayrıca Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Uzmanlığı Diplomasını Amerika Birleşik Devletlerinde girdiği sınavla kazanmış Türkiye’deki 3 hekimden biridir.
 1. Ameliyat tecrübesi ise bambaşka bir konudur ve diğer el sanatlarında olduğu gibi cerrahi sanatında da önemlidir. Gürkan Kayabaşoğlu cerrahi eğitimini dünyanın en önde gelen kliniklerinde, yaşadığı dönemin otörleri olarak kabul edilen yabancı ve Türk hocalarından almıştır.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu Türkiye’nin ilk seçilmiş ve kabul edilmiş Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği Resmi Fellow’u (Üst ihtisas eğitimi alan hekim) dur.
 1. Tıp ve cerrahi alanında sürekli yenilikler oluşmaktadır. Gürkan Kayabaşoğlu da tıptaki gelişmelere katkıda bulunmaktadır. Gürkan Kayabaşoğlu’nun bulduğu-uyguladığı ve tarif ettiği ardından Dünyanın en saygın bilimsel dergileri olarak kabul edilen tıp dergilerinde yayınlanmış 6 farklı cerrahi teknik bulunmaktadır. Yapmış olduğu bilimsel çalışmaları ile bir çok Türkiye derecesi ve ödülleri bulunmaktadır.
 1. Kulak Burun Boğaz ve Baş boyun cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra yapmış olduğu bilimsel çalışmaları takdir edilmiş, akademik çalışmalarına üniversitede devam etmiş ve 2015 Ekim ayında Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır.
 1. Estetik Burun ve Yüz cerrahisi konusundaki tüm yenilikleri ve bilimsel yayınları yakından takip eden Gürkan Kayabaşoğlu dünyanın birçok değişik ülkesinde düzenlenen uluslararası kongrelere konferans vermek için her yıl davet almaktadır.
 1. Yüz Plastik Cerrahi Okulu’nda eğitmen hoca olarak görev yapmaktadır. Bu okulda her yıl yapılan başvurular arasından seçilen 10-15 uzman hekime Yüz Plastik Cerrahisi ameliyatları (Yüz Germe, Rinoplasti, Otoplasti, Cilt Tümörleri, Flep ve greftler, Göz Kapağı Estetiği, Çene Ucu Estetiği) hakkında eğitimler verilmektedir.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu’nun Düzeltici (Revizyon) Burun ameliyatları deneyimleri standartların çok üzerindedir. Revizyon burun ameliyatlarında hekimin kaburga ya da kulak kıkırdağı alması gerekebilir ve bu ameliyatlar birincil ameliyattan genellikle daha uzun süren, daha fazla deneyim, planlama gerektiren zor bir operasyonlardır.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu Yüz Plastik Cerrahi Derneği’nin bir üyesidir, ayrıca derneğin Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.
 1. “Doğal görünüm” Gürkan Kayabaşoğlu için birincil önceliktir bu nedenle yapmış olduğu tüm estetik ameliyatlarda kişinin yüzüne, genel görünümüne en uygun ve doğal olacak şekilde planlamalar yapar. ‘’Dünya’da 7 milyar insan varsa, 7 milyar farklı burun olmalı’’ prensibini benimsemektedir.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu, ‘’Önce sağlık’’ prensibini çok önemsemektedir. Bir hekimin herşeyden önce hastalarının temel sağlığını korumasını öğütleyen Hipokrat yeminlerine sıkı sıkıya bağlıdır.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu ameliyatlar öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasındaki tüm süreçlerde de hastalarının yanında olmaktadır. Tüm hastalarını uzun dönem takip prensibi ile yakından takip etmektedir.
 1. Gürkan Kayabaşoğlu ameliyat için başvuran yeni hastalarının eski hastalarıyla görüşmelerini ve yaşanan tüm süreçleri bir de onlardan dinlemeleri konusunda hastalarını motive etmekte ve bu iletişimi desteklemektedir.
 1. Kısacası, Gürkan Kayabaşoğlu bilimseldir, etiktir, önce insan felsefesiyle hekimlik yapan ve işini bir sanat olarak gören Zanaatkardır.
×
Yurtdışı Eğitimleri

 

Gürkan Kayabaşoğlu’nun Yurtdışı Eğitimleri:

1. Haziran 2014’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Sacramento şehrinde, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof. Dr. Jonathan Sykes’ı image6 hafta süreyle ziyaret etti. Yüz Plastik Cerrahisi ve özellikle Yüz Germe ameliyatları konusunda eğitim aldı.

2. Mayıs 2014’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Boston Şehrinde, St. Elizabeth’s Medical Center, Tufts University School of Medicine kliniğinde, Prof. Dr. Peter J. Catalano’yu gözlemci hekim olarak ziyaret etti. Endoskopik Sinus cerrahisi konusunda eğitim aldı.

3. Mayıs 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. James Suen ‘ı imagegözlemci hekim olarak ziyaret etti. Doğum lekeleri tedavisi konusunda eğitim aldı.

4. Nisan 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’ta, Prof. Dr. Rollin Daniel’i imageziyaret etti. Estetik Burun ameliyatları konusunda eğitim aldı.

5. Şubat 2010-Nisan 2010 tarihleri arasında, İngiltere Londra’da St.Georges University Hospital, Maxillofacial Surgery Departmentında Prof.Dr.Mehmet Manisalı ‘yı image6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti. Maksillofasyal cerrahi, ortognatik ameliyatlar konusunda eğitim aldı.

6. Ocak 2010’da dört hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. Lisa Buckmiller’ı imageAvrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti. Yarık dudak-damak ameliyatları, doğum lekeleri tedavileri konusunda eğitim aldı.

7. Aralık 2009-Şubat 2010 tarihleri arasında, Hollanda Blaricum’da Tergoiizuikenhuizen Hospital, Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr.Hade Vuyk imageve Prof.Dr. Koen Ingels’i image6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti. Cilt kanserlerinin cerrahi tedavileri konusunda eğitim aldı.

8. Kasım 2009 ‘da İtayla Varese’de, University of Varese, Rhinology and Facial Plastic Surgery Department’da Prof.Dr. Pietro Palma’yı imageiki hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti. Estetik Burun ameliyatları konusunda eğitim aldı.

9. Kasım 2009’da İtayla Varese’de, University of Varese, Beyin Cerrahisi Kliniğinde Prof.Dr. Paolo Castelnuovo’yu iki hafta süreyle ziyaret etti. Endoskopik Kafatabanı cerrahisi konusunda eğitim aldı.

10. Ekim 2009’da Türkiye İzmir’de, Ege Üniversitesi KBB Anabilim dalında, Prof.Dr.Fazıl Apaydın’ı imagebir ay süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti. Yüz plastik cerrahisi eğitimi aldı.

11. Temmuz 2008’de ABD Boston’da, Medical School of Harvard University, MEEI Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr. Mack Cheney ‘ı image1 ay süreyle ziyaret etti. Yüz felci ameliyatları, baş-boyun bölgesindeki tümörler konusunda eğitim aldı.

12. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Cleveland Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. James Zinns ‘i image2 hafta süreyle ziyaret etti. Yüz germ eve Estetik göz kapağı ameliyatları konusunda eğitim aldı.

13. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Zeeba Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Bahman Guyuron ‘u image2 hafta süreyle ziyaret etti. Estetik Burun ameliyatları konusunda eğitim aldı.

14. Mayıs 2008’de ABD Dallas’ta, Texas Surgery Center, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Jack Gunter ‘ı image2 hafta süreyle ziyaret etti. Estetik Burun ameliyatları konusunda eğitim aldı.

15. Mayıs 2008’de ABD New Orleans’ta, Hedgewood Surgery Center’da Prof.Dr. Calvin Johnson ‘u image2 hafta süreyle ziyaret etti. Yüz plastik cerrahisi ve özellikle Yüz germe ameliyatları konusunda eğitim aldı.

16. Nisan 2008’de ABD Albany’de, Williams Surgery Center’da Prof.Dr. Edwin F.Williams ‘ı image2 hafta süreyle ziyaret etti. Yüz plastik cerrahisi ve özellikle Yüz germe ameliyatları konusunda eğitim aldı.

17. Nisan 2008’de ABD Seattle’da, Larrabee Surgery Center’da Prof.Dr. Wayne Larrabee ‘i image2 hafta süreyle ziyaret etti. Yüz plastik cerrahisi ve özellikle Yüz germe ameliyatları konusunda eğitim aldı.

18. Ocak 2008’de ABD Sacramento’da, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof.Dr. Jonathan Sykes’ı image3 ay süreyle ziyaret etti. Yüz plastik cerrahisi eğitimi aldı.

19. Haziran 2007- Ocak 2008 arasında Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. Emre Vural’ı image6 ay süreyle ziyaret etti. Yüz felci tedavisi ameliyatları, baş-boyun bölgesindeki tümörler konusunda eğitim aldı.

×
sakarya burun estetigi