Yüz germe ameliyatı dediğimiz zaman bir tür ameliyattan mı bahsederiz yoksa bunun çeşitleri var mıdır? Kişiye hangi uygulamanın yapılacağı neye göre kararlaştırılır?

Yüz germe ameliyatlarını kabaca iki alt kategoriye ayırabiliriz. Endoskopik yüz germe ameliyatları, endoskop cerrahi bir kameradır. Yaklaşık 2,7-4 mm arası değişen küçük kameraları saçların içerisinden küçük delikler açarak gitmek istediğimiz noktaya ilerletiriz ve orada ameliyatımızı gerçekleştiririz. Buna birinci alt kategori diyebiliriz.

Diğeri ise klasik yüz germe yani keserek yaptığımız yüz germe. Bunda da hastanın ihtiyacına göre mini yüz germe ya da hem boynu hem yüzü ele aldığımız tam yüz germe yapılabilir. Dolayısıyla, hastanın ihtiyacına göre küçük farklılıklar olmak üzere kabaca iki alt kategori vardır.

Bu ameliyatı geçiren kişilerin günlük hayata dönme süreleri ne kadardır?

Yüz germe ameliyatından sonra kendinize rahat bir şekilde bir hafta ayırmanızı tavsiye ediyorum. Bir hafta sonrasında neredeyse şişliklerinizin büyük bir çoğunluğu ve morluklarınız geçecektir. Dolayısıyla bir haftayı kendinize ayırın.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy verildi, Ortalama: 5,00)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara