burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları, operasyon geçirecek hastaların en çok merak ettiği konulardan birisidir.

Maliyetlerde en çok etkili olan, kişinin operasyonu hangi hastanede geçirmek istediğidir. Bir operasyonda en önemli husus ameliyat sonucunun hastayı tatmin etmesidir. Maliyetler tabiî ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu olabileceğiniz bir sonuca ulaşmak olmalıdır. Çünkü estetik; bir bakış açısı ve tarzdır.

Burun estetiği fiyatlarında ameliyatın açık ya da kapalı yöntemle yapılmasının büyük bir etkisi yoktur ancak burun estetiği ameliyatının hangi tip anestezi altında gerçekleştirileceğinin burun estetiği fiyatlarına etkisi büyüktür.

Burun Estetiği fiyatlarına etki eden en önemli maddelerden biri uygulanacak anestezi türüdür. Genel anestezi altında planlanan burun estetiği ameliyatında genellikle 1 özel durumlarda ise 2 gece hastanede yatış söz konusu olmaktadır. Operasyonun büyüklüğüne, planlanan tedavinin boyutuna göre lokal anestezinin tercih edildiği burun estetiği ameliyatları da söz konusudur.

Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti bizlerin sıklıkla bildiği ve kullandığı burun estetiği ameliyatına literatürde verilen isimdir. Burun estetiğinde amaç yüzüne en uygun burunu yapmaktır. Bu cerrahi işlem şüphesiz mevcut duruma göre yapılacaktır. Yani sizin cildinizin kalınlığı, mevcut kıkırdakların inceliği ve formu, daha önce geçirdiğiniz burun ameliyatları da bu cerrahi operasyonun ne kadar başarılı olacağını belirler. Amaç yüzünüze alakasız bir burun yapma değildir. Bu nedenle tek başına en güzel burunu yapmak sorunlarınıza çözüm olmayacaktır.

Yüzünüze en uygun burunu yapmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyütülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanmaya çalışılır. Burun deliklerinin aşırı görünmediği, diri, kemik çatısının kaybedilmediği ve ameliyat izlerinin saklanması da diğer önemli konulardır. Bu işlem gelişim döneminin tamamlanmasının ardından genç kızlarda 16-17 yaş sonrası, erkeklerde ise 18 yaş sonrası uygulanabilir. Kişinin son 6 ay içerisinde boy uzamasında değişiklik olmaması ergenlik döneminin tamamlanması hakkında yol gösterici olacaktır.

Burun estetiği ameliyatının nedenlerini oluşturan bazı faktörleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kemerli burun kemiği
  • Doğumsal şekil bozukluğu
  • Nefes alma problemine neden olan burun içi yapı bozuklukları
  • Önceden geçirilmiş bir burun operasyonu sonrası oluşan şekil bozukluğu
  • En önemli bölge olan burun ucunun geniş ya da kalın olması,
  • Yüz ile burunun açısında belirgin bir orantısızlık durumu
  • Aşırı geniş ve dar burun deliğine sahip olanlar

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatları için kullanılacak anestezi genel anestezidir. Ancak lokal anestezi ile de yapılabilir. Daha önceden geçirilen ameliyatlar, herhangi bir nedenle kullanılan ilaçlar, alerji veya solunum güçlüğü ve tütün (sigara, v.b.) kullanımı mutlaka estetik ameliyatı yapacak cerraha hasta tarafından iletilmelidir. Her türlü beklenti ve endişe mutlaka ameliyat öncesi belirtilmelidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamponlar burnunuzdan nefes almanızı zorlaştırır. Göz kapaklarındaki flasterler görmenizi engelleyebilir. Bunlara dokunmayın doktorunuz uygun zamanda çıkartacaktır. Ilık yeterli sıvı almanız, yumuşak gıdalar yemeniz, dudaklarınızı ıslak tutmanız faydalıdır. Sadece reçete edilen ilaçları kullanın ve asla aspirin veya aspirin içeren ilaçlar kullanmayınız. Uyurken veya dinlenirken başınızı, en az iki yastık olacak şekilde yüksekte tutunuz, böylece daha az şişlik ve morluk görülecektir. Burnunuzdan pembe/açık kırmızı renkli sızıntı olabilir; devamlı kırmızı kan gelmesi durumunda telefonla doktorunuza bildiriniz. Ameliyattan sonraki alçı atel ancak doktorunuz tarafından zamanında çıkarılırsa, burnun şekillenmesinde faydalı olacaktır.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy verildi. Ortalama puan: 5,00
Loading...

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Sizi Arayalım

Benzer Yazılarımızı Okuyabilirsiniz

YORUM YAZIN