Burun estetiği fiyatlarını etkileyen birkaç unsur vardır. Hekim tercihiniz, hastane tercihiniz, burnunuzun özellikleri, daha önce ameliyat olup olmamanız ameliyat ücretini belirleyen önemli faktörlerdendir.

 • Hekiminizin mesleğe bakışı, burun ameliyatları konusunda tecrübesi tabi ki fiyatları belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir.
 • İkinci olarak hastane tercihinizdir. Her hastanenin kendine özgü farklı otelcilik hizmetleri kurumsal anlayışları gereği farklı olacaktır.
 • Burnunuzun yapısı ameliyatın ücretini belirleyen diğer unsurdur. Burnunuzun çok fazla değişikliğe ihtiyaç göstermesi yapılacak ameliyatın zorluğunu etkileyecek ve bu da maliyeti değiştirecektir.
 • Burun estetiği her kişiye özel olarak planlandığı için ve neredeyse bütün ameliyatlarda farklı işlemler yapıldığı için fiyatlar konusun da da değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinde amaç yüzüne en uygun burunu yapmaktır.

Bu cerrahi işlem şüphesiz mevcut duruma göre yapılacaktır. Yani sizin cildinizin kalınlığı, mevcut kıkırdakların inceliği ve formu, daha önce geçirdiğiniz burun ameliyatları da bu cerrahi operasyonun ne kadar başarılı olacağını belirler. Amaç yüzünüze alakasız bir burun yapma değildir. Bu nedenle tek başına en güzel burunu yapmak sorunlarınıza çözüm olmayacaktır.

Yüzünüze en uygun burunu yapmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyütülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanmaya çalışılır. Burun deliklerinin aşırı görünmediği, diri, kemik çatısının kaybedilmediği ve ameliyat izlerinin saklanması da diğer önemli konulardır.

Bu işlem gelişim döneminin tamamlanmasının ardından genç kızlarda 16-17 yaş sonrası, erkeklerde ise 18 yaş sonrası uygulanabilir. Kişinin son 6 ay içerisinde boy uzamasında değişiklik olmaması ergenlik döneminin tamamlanması hakkında yol gösterici olacaktır.

Burun estetiği ameliyatları için kullanılacak anestezi genel anestezidir. Ancak lokal anestezi ile de yapılabilir. Daha önceden geçirilen ameliyatlar, herhangi bir nedenle kullanılan ilaçlar, alerji veya solunum güçlüğü ve tütün (sigara, v.b.) kullanımı mutlaka estetik ameliyatı yapacak cerraha hasta tarafından iletilmelidir. Her türlü beklenti ve endişe mutlaka ameliyat öncesi belirtilmelidir.

Ameliyat sonrası neler yapmalıyım?

Tamponlar burnunuzdan nefes almanızı zorlaştırır. Göz kapaklarındaki flasterler görmenizi engelleyebilir. Bunlara dokunmayın doktorunuz uygun zamanda çıkartacaktır. Ilık yeterli sıvı almanız, yumuşak gıdalar yemeniz, dudaklarınızı ıslak tutmanız faydalıdır. Sadece reçete edilen ilaçları kullanın ve asla aspirin veya aspirin içeren ilaçlar kullanmayınız. Uyurken veya dinlenirken başınızı, en az iki yastık olacak şekilde yüksekte tutunuz, böylece daha az şişlik ve morluk görülecektir. Burnunuzdan pembe/açık kırmızı renkli sızıntı olabilir; devamlı kırmızı kan gelmesi durumunda telefonla doktorunuza bildiriniz. Ameliyattan sonraki alçı atel ancak doktorunuz tarafından zamanında çıkarılırsa, burnun şekillenmesinde faydalı olacaktır.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Oy verildi, Ortalama: 5,00)

Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’ndan Bilgi Alın

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×
          Ameliyatsız Burun EstetiğiBurun Estetiği Sonrası

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara