burun-estetigi-ameliyati

Burun estetiği, burun anatomisinin detaylı incelenmesi sonrasında, kişinin beklentileri ve taleplerinin de göz önüne alınarak, yüzlerine olabilecek en uygun şekilde burunlarının yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Birçok burun yapısı vardır. Büyük burun, küçük burun, kalkık, eğri ve çengel burun gibi vs. Burun şeklini beğenmeyip bu yüzden sosyal veya psikolojik sıkıntı yaşayan kişiler burun estetiği yaptırmaktadır.

Burun estetiğine ihtiyacım var mı?

Burun estetiği, burun görüntüsünden mutlu olmayan kişiler için bir alternatif olabilir. Kemerli, büyük ya da ucu düşük görünen, eğrilikleri olan burunlar ameliyat ile tedavi edilebilir. Nefes problemi olan hastaların problemleri de bu işlemler sırasında eş zamanlı olarak çözülebilir.

Burun içinde septum deviasyonu yani burun kıkırdak ve kemik eğriliği sorunu olan insanların birçoğunda burunlarının dış şeklinde de eğrilikler bulunmaktadır. Ne yazık ki septum deviasyonu oranları bulunduğumuz coğrafyada %80’lerin üzerindedir. Bu durum ciddi nefes alma sorunlarına yol açabilmektedir. Burun içindeki eğrilik için ameliyat olmayı planlayan birçok hasta aynı ameliyat sırasında burun dış görünümü için de ameliyat olmayı düşünmektedir.

Hangi anestezi uygulanıyor?

Burun ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Operasyon ne kadar sürecek?

Yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir. Fakat bazı durumlarda kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınmasını gerektirdiğinden ameliyat süresi daha uzun olabilir.

Burun ameliyatı teknikleri nelerdir?

Burun ameliyatı 3 farklı teknikle uygulanabilir.

 • Açık Teknik:

  Burun estetiği ameliyatı sırasında içerideki doku ve kıkırdaklara ulaşmak için burun altından 3 mm’lik bir kesi yapılarak burun cildinin kaldırılarak cerrahi sürecin gerçekleştirildiği tekniktir.
  Açık burun ameliyatlarından sonra korkulan ya da korkutulan kadar iz kalmaz. Bu izler burun alt kısmına gizleneceği için silik beyaz bir hat şeklinde iyileşir. Titizlikle dikilmiş ve enfeksiyon kapmamış kesilerde, özellikle Afrikalı siyahi hastalarda ve yara iyileşme kusuru bulunan (keloid oluşturan) insanlar dışında, açık burun ameliyat tekniği sonrasında iz sorunu yaşanmamaktadır.

 • Kapalı Teknik:

  Bu teknikte kesi yapılmadan, burun deliklerinden giriş yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Her hasta kapalı teknik için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda hastanın hangi teknikle ameliyat edileceği detaylı muayeneler sonucunda hekim tarafından belirlenir.
  Kapalı teknikle yapılan ameliyatlarda burun altında kesi olmayacağı için iyileşme süreci diğer tekniğe oranla daha hızlı gerçekleşir.
  Özellikle estetik operasyon talebi olmayan, sadece nefes ameliyatı yapılacak hastalara sıklıkla kapalı teknikle tedavi yapılır.

 • Piezo Cerrahisi:

  Piezo sistemi ultrasonik ses dalgaları ile çalışır. Bu sistemi titreşimli bir mini testereye benzetebiliriz. Ancak bu ultrasonik testere sadece kemik dokulara duyarlıdır. Cihaz burun kemiğini düz ve kolay bir şekilde kesebilirken; damarlara, yumuşak dokulara ve ince ciltlere hiçbir travma yaşatmaz. Dokular zarar görmediği için hastanın ameliyat sonrasında ağrı hissi neredeyse hiç yaşanmaz. Piezo cerrahisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Ameliyatsız burun estetiği yapılır mı?

Ameliyatsız burun estetiği kulağa çok cazip gelse de, çoğu zaman bu tabir ticari olarak insanların dikkatini çekmek için kullanılıyor. Çünkü bir burunu gerçek anlamda tedavi etmek ve düzeltmek için cerrahi bir girişim gereklidir. Ameliyatsız burun estetiği diye tabir edilen uygulamalar;

 • Burun dolgusu

  Burun dolgusu ile ufak kemerler ve çöküntüler gizlenebilir ancak hiçbir zaman nefes problemleri ya da eğrilikler ameliyatsız işlemler ile tedavi edilmez. Burun dolgusu işlemi hakkında bilmeniz gereken başka bir detay ise dolgu uygulamasının her zaman yapıldığı alanı büyütmesidir. Bu nedenle çok miktarda dolgu yapılarak burun kemeri gizlenirse, burnunuz da doğru orantılı olarak büyüyecektir.

 • Burun ucu btoksu

  Btoks uygulaması yapıldığı alandaki kasları bloke ederek kırışıklık etkisini azaltır ya da ortadan kaldırır. Etki süresi kalıcı değildir, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4-5 ay kadar sürer. Burun ucunda istemsiz hareketler varsa, bu görüntüyü geçici olarak dondurmak için btoks uygulaması yapılabilir ancak bu işlemin hekim ve hasta tarafından iyi bir analiz ile seçilmesi gereklidir. Çünkü her burun bu işleme yanıt vermek için uygun olmayabilir.

 • İple burun ucu kaldırma

  Bu operasyondan korkan, ya da bu iş için bütçe ayıramayan hastalar tarafından sıklıkla sorulur. Ancak ne yazık ki burun ucu ip ya da askılar ile daha kalkık bir görüntüye kavuşmaz. Bunun gerçekleşmesi kalıcı olarak mümkün değildir. Burun ucunun daha kalkık bir görüntüye kavuşması için burun ameliyatı ya da sadece burun ucuna müdahale edilen Tipplasti gibi işlemler yapılmalıdır.

Burun estetiği öncesi bilmeniz gereken hususlar

Ameliyat öncesi bilmeniz ve yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Burun estetiği ameliyatlarında her ne kadar ileri cerrahi yöntemler kullanılacak da olsa, her hasta için mutlaka dinlenmesi gereken bir süre vardır. İyileşmeniz için bir süre istirahat etmeniz gerektiğini unutmayın. Ameliyatın hemen ertesi gününde işe geri dönemezsiniz.
 • Ameliyat sabahında hastaneye mutlaka belli bir açlık süresi ile giriş yapmanız gereklidir. Genel anestezi alacak olan tüm hastalara açlık tokluk bilgisi verilir. Ancak kimi zaman bunun çok önemli olmadığını düşünen hastalar, kan şekeri problemimi yaşamamak için ufak tefek atıştırmalıklar yapmak isteyebilir. Size masum görünen küçük atıştırmalıklar bazen ameliyatınızın ertelenmesine bile neden olabilir. Anestezi öncesi açlık konusu son derece önemlidir ve bu konuda mutlaka hekiminizden ya da ekibinden açlık süresi hakkında bilgi almalısınız.
 • Operasyon sonrası pansuman ve bakımlarınız olacaktır. Bu pansumanlarınızı düzenli ve tam olarak yapmak iyileşme sürecinizi olumlu olarak etkileyecektir.
 • Ameliyattan sonra reçetenizde olan ilaçları atlamadan, daha az ya da fazla değil, doktorunuzun önerdiği dozda kullanmalısınız.
 • İstirahat edeceğiniz odanın ısısı çok sıcak olmamalı. Serine yakın ılık ortamlar tercih edilmelidir. Yüksek ısı ödemlerinizin artmasına neden olabilir.
 • Burun ameliyatı sonrasında sık yapılan bir hata gözlerin üzerine buz uygulanmasıdır. Doğru olan buz değil serin uygulamadır. Jel pedlerden kullanıyorsanız bunları buzlukta değil sebzelikte saklamalısınız. Plastik eldiven içinde buz kullanacaksanız bu buzların hafif erimiş ve sulanmış olması gerekmektedir.
 • Burun girişlerinizi mutlaka temiz tutmalı, giriş yerlerinde kabuk, sümüksü doku ya da kan pıhtısı varsa bunları mutlaka temizlemelisiniz. Pansumana kadar burnunuza hiç temizlik yapmazsanız enfeksiyon riski oluşabilir.
 • Burun estetiği sonrasında yemek konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. İyi beslenmeli, bol sıvı tüketmeli ve tuvalet, giysi değişimi gibi ihtiyaçlarınızı kendi kendinize yaparak hızla normal yaşama dönmelisiniz. Bu uzun süre yatak istirahati gerektirecek bir ameliyat değildir.
 • Hekiminizden onay gelene dek yan değil, düz şekilde yatınız. Çift yastık kullanımı size rahat bir pozisyon için yardımcı olabilir.
 • Nefes sorunu yaşamamak için ameliyat sonrasında önerilen okyanus suyu spreylerinizi hekiminizin tarif ettiği şekilde ve gerekli sıklıkla kullanınız. Doğru şekilde sprey kullanmazsanız, okyanus suyu burun deliklerine gitmeyecektir ve yapılan uygulama amacına ulaşmamış olacaktır.

Ameliyat sonrası en çok merak edilen 12 soru…

Ameliyat sonrası bakımınız iyileşme sürecinizi direk olarak etkileyeceği için, bu konuya oldukça önem vermekteyiz. Operasyon sonrası ile ilgili bana en çok yöneltilen sorular:

 1. Ameliyat sonrası ağrı ya da acı hissedilir mi?
  Ameliyat genel anestezi altında uygulandığından ameliyat süresince herhangi bir acı söz konusu olmamaktadır. Ameliyat sonrasında önceden kullanılan burun tamponları yerine rahat nefes almanın sağlanabilmesi için şu an uygulanan yeni nesil silikon destekler ağrıya yol açmamaktadır.
 2. Rinoplasti sonrası morarma ve şişlik olur mu?
  Birinci haftanın sonunda burundaki alçı atel çıkartılır. Hala burundaki ve yanaklardaki gözaltı torbalarında ki şişlikler durmaktadır. Bu şişlikler ancak 15 gün içerisinde geçmektedir. Morluklar ise gitmiştir.
 3. Ameliyat sonrası ödem oluşacak mı?
  Ameliyattan hemen sonra oluşabilecek ödemi minimuma indirmek için hastalarımıza serin uygulama öneriyoruz. Sebzelikte (dikkat buzlukta değil) saklayacakları jeller ile her saat başı 10 dakikalık serin uygulamalar cildi rahatlatacak ve ödem oluşmasını engelleyecektir. Soğuk uygulamayı ilk üç gün lütfen ihmal etmeyin.
 4. Operasyon sonrası ilaç kullanmalı mıyım?
  Size uygun ilaçları doktor kontrolü altın da kullanabilirsiniz.
 5. İz kalır mı?
  Açık teknikte burun ile dudak kısmının birleşim yerinde küçük bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabilir. Kapalı teknikte ise bu kısımda kesi yapıldığı için iz kalma durumu oluşmaz.
 6. Hastanede ne kadar kalırım?
  Burun ameliyatınız sonrasında dilerseniz gece taburcu olabilir ve evinizdeki rahat yatağınızı tercih edebilirsiniz. Burun ameliyatları nispeten kolay bir ameliyatlardır, dilerseniz bir gece hastanede gözlem altında kalarak, ameliyattan bir gün sonra da hastaneden çıkabilirsiniz. Bu kararı hekiminizle birlikte vermenizde her zaman fayda var.
 7. Ne zaman gözlük takabilirim?
  Kemikler ile ilgili bir işlem yapılmamış ise 4 haftadan itibaren dilediğiniz güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz.
 8. İyileşme süreci ne kadar?
  Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, teknik olarak yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultusunda farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.
 9. Sonrasında denize girebilir miyim?
  Burnunuzun üzerindeki plastik koruyucu çıktıktan 2 hafta sonra denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz.
 10. İşe ne zaman başlayabilirim?
  Bu sorunun yanıtı herkes için farklı. Genel sağlığınız yerinde, spor yapıyor, sigara içmiyor, 20-40 yaşlarında iseniz ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği bakım önerilerinizi güzelce uyguluyorsanız ameliyat sonrası 4-5 gün içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.
 11. Sigara içebilir miyim?
  Ameliyattan önce ve sonra sigara ya da alkol kullanılmaması ya da ameliyat sonrasında kullanımın epey sınırlandırılması gerekir.
 12. Ameliyattan sonra nelere dikkat etmek gerekir?
  Doktorunuzun önerdiği miktarda sıvı alınmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca dudaklar kuru kalmamalıdır. Sürekli bir bez yardımı ile ıslatılmalıdır. Buruna koyulan tamponlara oldukça dikkat edilmeli ve yerinden kıpırdatılmamalıdır. Doktorunuzun söylediklerine dikkat edip yalnızca doktorun verdiği ilaçları kullanmalı ekstra ilaç almamalıdır. Size önerilen okyanus suyu spreyini bol bol kullanmanız nefes kanallarının tıkanmaması için gereklidir. Ameliyat sonrasında burun her zaman temiz olmalıdır. Burun girişlerinde kabuklar, kan pıhtıları varsa bunlar mutlaka temizlenmeli ve dikiş yerlerine antibiyotikli krem sürülmelidir. Bu bakıma özellikle ilk bir hafta çok dikkat edin lütfen.

Burun estetiği fiyatları neden farklılık gösteriyor?

 • Burun estetiği fiyatları ameliyatın gerçekleştiği kliniğe ve tercih edilen hekime göre değişiklik gösterir.
 • Burun bölgesine nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği gibi unsurlar da fiyat noktasında belirleyici olabilir. Başta operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olmak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir.
 • Bir ameliyatta en önemli husus ameliyat sonucunun hastayı tatmin etmesidir.
 • Maliyetler tabi ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu olabileceğiniz bir sonuca ulaşmak olmalıdır. 
 • 2020 burun ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için formu doldurabilir veya yorum kısmına yazabilirsiniz.
Gürkan Kayabaşoğlu Fiyat Bilgisi

Sizden gelen sorular

Hekim tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Hekiminizle buluşmadan önce burnunuzda sizi mutlu etmeyen ve değişmesini istediğiniz özellikleri çok iyi anlamaya çalışın. Hekiminizden bu sorunlara benzer özelliklerdeki hastalarını göstermesini rica edin. Hekiminizin bu konulardaki görüşlerini sorun. Unutmamalısınız ki, tıp bilimleri yoruma açık bilim dallarıdır. Farklı hekimlerin aynı konu üzerinde farklı düşünceleri olabilir. Dolayısıyla kendi düşüncenize en yakın, sizi en iyi anlayan hekimle mutlu sona daha kolay ulaşabilirsiniz.

Ayrıca unutmayın ki bazen talep ettiğiniz durumlar gerçekçi ya da değiştirilebilir özellikler olmayabilir. Hekiminizin bu konudaki görüşleri de çok önemlidir.

En doğru hekimin sizi ameliyat eden değil, belki de haklı gerekçelerle ameliyatınızı reddederek sizi burun ameliyatından uzaklaştıran hekim olabileceğine inanın.

Ben rinoplasti ameliyatı öncesi bu bilgilendirmelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ameliyat öncesindeki korku-kaygıların sadece gerçek ve detaylı bilgilendirmelerle aşılabileceğine inanıyorum. İnsan bilmediği şeylerden korkar. Dolayısıyla tüm süreçlere hakim olmalarının hastalarımın rahat geçirmesindeki önemli unsurlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Photoshop kullanıyor musunuz?

Bu programları incelerseniz, bir kaç gün içinde usta bir kullanıcı olabileceksiniz. Dolayısıyla ameliyat öncesinde çekilen fotoğrafınız üzerinde siz de evinizde çalışma yapabilir ve çok güzel bir burun ortaya koyabilirsiniz.
Asıl soru burada başlıyor.Bu bilgisayar programları ne kadar gerçekçi. Ben tüm hastalarımın fotoğraflarını çekiyorum, kayıt ediyorum, hatta tüm kontrollerinde tekrar çekiyorum ve iyileşme dönemini izliyorum.

Ameliyat sonrası burnuma masaj yapmalı mıyım?

Ameliyat sonrasında masaj sorusu hastalardan sıklıkla duymuş olduğumuz bir sorudur. Ancak şunu belirtmek gerekir ki, masajlar kötü yapılmış bir ameliyat sonrasında burnu düzeltmez ya da iyi yapılmış bir ameliyat sonrasında burunun şeklini bozmaz.

Ben kendi hastalarıma burun masajı önermiyorum. Birçok hasta masajın buruna şekil vereceğini düşünse de, iyileşme döneminde cildin oksijenlenme seviyesini arttıracak şekilde temizlik ve bakım yapılmasını daha çok tavsiye etmekteyim

Ameliyat sonrasında burnum ne zaman son şeklini alacak?

Bir yıl içinde son şeklini almaktadır.

Nefes almada problem yaşar mıyım?

Burnunuzdan nefes almakta zorluk çekmeniz en önemli nedenlerden birisi kıkırdak ve kemiklerinizdeki eğriliklerdir. Dolayısıyla ameliyatınız öncesinde mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanına muayene olmanız gerekmektedir. Çünkü nefes alamamanızın nedeni bu kadar basit olmayabilir. Detaylı bir burun içi endoskopik muayenesi çok önemli bilgiler verecektir.

Ayrıca burun etlerinizin durumunu, alerjik hastalık varlığınızı, sinüzit ve polip gibi başka sorunların varlığının da değerlendirilmesi çok önemlidir. Aksi durumda burnunuzdan iyi hava almanızı sağlamak pek mümkün olmaz. Çok sık karşılaştığımız güzel ama fonksiyon görmeyen burunların nedeni budur.
Plastik cerrahların yanılgıya düştüğü nokta da işte tam buradadır. Sadece burun içi kıkırdak-kemiklerin düzeltilmesi ile nefesiniz düzelmeyebilir.

Burun kemiğimde eğrilik var...

Deviasyon yani halk arasında burun kemiği eğriliği olarak bilinen bu durum burnun ortadaki kıkırdak kemik duvarının eğikliğidir. Burun kemiği eğriliği olan kişiler genelde burun tıkanıklığı ve nefes alamamaktan şikayet etmektedirler.

18 yaşından küçüğüm ameliyat olabilir miyim?

Önemli olan yaş sınırı değil, kemik ve kıkırdak yapısının gelişimidir. Fakat estetik ameliyatlarda yazılı olan bir kural olmasa da uzmanlar 18 yaşından altında uygulamaları tavsiye etmemektedir. Kanuni olarak da 15 yaşın altında olan çocuklarda ailenin imzası gerekmektedir.

Yurt dışında yaşıyorum size ameliyat olabilir miyim?

Her yıl yurt dışından gelen onlarca hastayı ameliyat etmekteyim. Artık yurt dışı hastalarıma hava alanı-otel-hastane transferleri, otel konaklaması, dilerlerse İstanbul’da turistik geziler için yardımcı olacak ekibimizle hizmet verebiliyoruz. Bu konudaki talepleriniz için iletişim formunu doldursanız size geri dönüş yapacağız.

Nefes almakta çok zorlanıyorum

Burnunuzun orta hattını oluşturan, “septum” denilen, arkada kemik, önde kıkırdaktan oluşan yapıda eğrilik nedeniyle burun deliklerinin birinden nefes almak zorlaşırsa buna “Septum deviasyonu” denir. Septumdaki eğrilik bazen basit bir cerrahi girişim ile ameliyat yapılmaksızın düzeltilebilirken bazen ise kulak ya da kaburgadan alınan kıkırdaklar kullanılarak estetik yapılandırma ile düzeltilebilir.

Burun ucunun burun sırtı ile birleştiği yerde, hava akımının doğal bir türbülans yaptığı geçiş noktasında gözle görülmeyen ama derin nefes alındığında ortaya çıkan bir geçiş sorunu vardır. Güçlü nefes alınırken burun kanatları içe doğru çökerek nefes almayı zorlaştırır. Normalde de nefes alırken burun kanatları içe çöküyorsa sıkıntı ortaya çıkar. Çoğu kez muayenede fiziksel bir sorun gözlenmez. Sorun fonksiyondadır.

Burun eti ve burun tıkanıklığı operasyonları burun estetiğiyle aynı anda yapılabilir mi?

Tecrübeli bir cerrah burun ameliyatı sırasında tüm problemleri eş zamanlı olarak ele alır. Burun eti problemi ve nefes sorunları da pek tabi eş zamanlı olarak çözülebilir. Bunun gibi işlevsel problemleri ve estetik sorunlarını iki farklı operasyona bölmeye gerek yoktur. Hatta bu sorunları iki farklı ameliyatta çözmeye çalışmak, hasta için zararlıdır.

Burun estetiği ameliyatını, burnun nefes açma ameliyatı ile aynı anda yapmanın faydaları nelerdir?

Burun estetiği ameliyatının başarılı şekilde gerçekleşmesi için burun şeklinizin istediğiniz şekilde değiştirilebilmesi için sağlam kıkırdak dokulara ihtiyaç vardır.

Bu ameliyatı ben inşaat yapmaya benzetiyorum. Nasıl bir inşaat sırasında demir, kum, çimento gibi malzemelere ihtiyaç duyuluyorsa, burun ameliyatlarında da kıkırdak ve kemik dokulara ihtiyaç vardır. Eğer siz sağlık ve estetik ameliyatları birbirinden farklı zamanlarda olursanız, ilk ameliyatta burun kıkırdaklarınız çıkartılmış ve kullanılmayacak hale gelmişse, bu durum ikinci burun ameliyatınızda kıkırdak noksanlığına neden olacaktır. İkinci ameliyatınız yani burun inşaatınızdaki doku noksanlığı (burnunuz yeterince içinde kıkırdak bulunmadığı için) kaburganızdan kıkırdak temini gerektirecektir.

Burun ameliyatından sonra koku alma sorunu yaşar mıyım?

Burun ameliyatlarından sonra kalıcı olarak koku kaybı oluşmaz. Ameliyatın yeni gerçekleştiği evrelerde burun içindeki dokular tam iyileşme göstermemişken, farklı hassasiyetlerin hissedilmesi normaldir ancak burun ameliyatları koku alma duyunuzu kalıcı olarak kayba uğratmaz.

İyileşme sürecinde bakımın iyi yapılmadığı burun içlerinde kabuklar, kan pıhtıları ya da sümüksü dokuların birikmesi kişinin koku ve nefes alma yetisini kısıtlar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı sonrasında sizlere iletilen bakımları tam ve düzenli olarak yapmanız iyileşme sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Burun ameliyatından korkmalı mıyım?

Sıfır riskli bir ameliyat yoktur. Önemli olan bu riskleri iyi bilen ve elinden geldiğince bunlara karşı önlem almaya çalışan bir doktorunuz olmalı. İkinci önemli husus, herşeye rağmen komplikasyon olursa doktorunuzun arkanızda olacağını bilmek.

Burun estetiği sonrası asimetri oluşur mu?

Eğer asimetri yüz yapısı kaynaklı ise, ameliyattan sonra da bu asimetri devam eder. Çünkü insan yüzü hiçbir zaman tam simetriye sahip değildir. Her zaman iki kulak, iki göz ya da yanakların yükseklik mesafeleri birbirinden farklıdır. Ameliyat sonrasında yüzdeki asimetriler devam edeceği için, bundan kaynaklı olanlar devam eder ancak ameliyat doğru ve başarılı şekilde yapıldığı sürece yeni asimetrilere sebep olmaz.

İnsan yüzü hiçbir zaman tam simetriye sahip değildir. Bu nedenle ameliyat öncesinde ya da sonrasında milimetrik farklara odaklanmak yerine, bütüne konsantre olarak yüz uyumunu görmek gereklidir. Çok büyük asitmetriler yağ dolgusu gibi işlemlerle daha normal bir seviyeye getirilse de, yaradılıştan gelen asimetrileri tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir.

Erkeklerde burun estetiği nasıl olmalıdır?

Burun estetiği günümüzde erkekler tarafından da sıkça talep edilmektedir. Gerek nefes alma işlevine yönelik problemler, gerekse burunda görüntü için yapılacak olan tedaviler eş zamanlı olarak gerçekleşebilir.

Erkek hastalar, kadınlara göre çok daha kalın bir cilde sahip oldukları için, iyileşme süreleri de bir miktar uzun olacaktır. Yoğun bir iş hayatı olan erkek hasta için 1 haftalık istirahat süresi oldukça yeterlidir. Hasta 7. Gün gerçekleşecek olan ilk pansumanın ardından 8. Gün sosyal hayatına ve iş yaşantısına dönebilir.

Erkek hastaların ameliyatları hassas bir terazi işidir. Hastanın ameliyattan sonra feminen görünmeyen, doğal ve yüzü ile uyum içinde bir burnu olmalıdır. Burnun yeni şekli hastanın beklentilerine göre şekillenebilir. Ameliyat öncesi yapılan görüşmelerde iletişim başarının bel kemiğini oluşturur.

Erkek burun estetiği ile kadın burun estetiği arasında bir fark var mı?

Erkek ile kadın burun estetiği temelde aynı prensiplere dayanıyor gibi görünse de, erkek burun estetiği oldukça dikkatli planlanması gereken bir ameliyattır.

Çünkü burun estetiği sırasında dikkatsizce ve özensizce oluşturulan burun kavisi ve kalkıklık derecesi gibi etkenler ameliyat sonrasında kadınsı bir sonuç alınmasına yol açabilir. Bu nedenle erkek burun estetiğinde burun açısının çok titiz bir şekilde hesaplanması ve burun sırtının şeklinin doğru şekilde planlanması gereklidir.

Doğallık, doğal görünüm erkek burun estetiği ameliyatının önemli bir unsuru olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle ameliyat sonrasında burun sırtında halen hafif bir kemer isteyen birçok erkek hasta adayı ile karşılaşmaktayım. Bu talebi de çok haklı bulmaktayım.

Erkek burun estetiğinde çok önemli bir diğer faktör de sıklıkla erkeklerin kalın ciltli olmasıdır.

Sadece burun ucu kaldırma estetiği yapılabilir mi?

Tipplasti yani burun ucu estetiği ile burun kemerine müdahale olmadan sadece burun ucu bölgesinde estetik yapılabilir. Bu işlem rhinoplasti’ye göre çok daha kısa süren ve daha kolay bir işlemdir.

Burun ucu estetiği ameliyatı hastanede kalış gerektirmeden hastanın aynı gün taburcu olmasına da olanak tanır. Burun sırtında herhangi bir değişiklik olmadan sadece tip bölgesi (burun ucu) değiştirilir.

Burun ucu ameliyatından sonra nefes kanallarına kimi zaman silikon hava kanallı şeritler yerleştirilebilir ancak bu ameliyatlardan sonra burun sırtına alçı konmaz. Burun ucunda hastayı rahatsız etmeyecek bir bandaj olacaktır. Sıklıkla ilk 5 günden sonra bu bandajlar da alınır.

Sinüzit hastası olanlar burun ameliyatı olabilir mi?

Elbette sinüzit hastası olan hastalar burun ameliyatı olabilir. Fakat sinüs cerrahisi rinoplasti ameliyatından çok farklı teknik ve yaklaşımlarla tedavi gerektirebilir. Her iki işlem de eş zamanlı olarak ya da farklı zamanlarda yapılabilir. Sinüzit hastaları için yapılacak farklı yaklaşımlarla bu hastaların yaşam kalitelerinde ciddi artış gözlenecektir. Hastanın burun görüntüsünde de değişiklik talebi varsa, iki ameliyatı aynı anda gerçekleştirmek mümkündür.

Operasyon sonucunu beğenmeyenler ne yapmalı?

Bunun iki nedeni vardır.Birincisi gerçekten burnu güzel olmamıştır  ve hasta haklı olarak burnunu sevmemiştir ve mutlu değildir. İkincisi burnu tek başına kendi içerisinde güzel olabilir. Ancak yüzüyle uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla burnu tek başına güzelleştirmenin aslında hastayı çokta mutlu etmediğini çok güzel anlatan bir örnek.
Burada yapılması gereken şey hastanın yüzünü değerlendirmek yüzünün ve güzelliğin bir bütün olduğunu algılamaktan geçmektedir.

Burun tipleri nelerdir?

• Kalın derili burun
• Uzun burun
• Kısa burun
• Eğri burun
• Kemerli burun
• Semer burun
• Erkek burun estetiği

Burun ucu düşer mi?

Doğru teknik ve yaklaşımla gerçekleşmiş bir burun ameliyatından sonra burun ucu düşmez. Çünkü bu ameliyatlarda burun içi desteği sağlam temellerle gerçekleşmiştir ve ameliyat sonrasında alacağınız pozitif sonuç ömürlüktür. Ancak yanlış ve eksik girişimlerle ya da acemice yapılan ve içeriden fazla kıkırdak çıkarılmış ameliyatlar sonrasında uzun dönemde burun ucu düşmesi görülebilir. Yapılacak olan düzeltme ameliyatı ile burun ucu desteği yeniden sağlanır. Bugün sahip olduğumuz cerrahi imkan ve tekniklerle birden fazla sayıda başarısız burun ameliyatı geçirmiş kişilerin tamamen çökmüş burunlarını bile tedavi edebilmekteyiz.

Burun törpüleme nedir?

Burun törpüleme işlemi rinoplasti ameliyatı sırasında yapılan burun kemerinin inceltilip arzu edilen şekle getirilmesi işlemidir. Şu anda piezo cihazı ile törpülemeye gerek kalmadan ses dalgaları ile bu işlem çok kolay yapılmaktadır.

Piezo ileri cerrahi bir sistemdir ve bu sistem sadece ses dalgaları ile çalışmakta ve kemik dokuya duyarlı olarak ilerlemektedir. Dolayısıyla bu ses dalgası ile çalışan mini testereler ameliyat sırasında hastaların damarlarına, yumuşak dokularına, sinirlerine ve cildine zarar vermez. Bu da hastanın iyileşme sürecini ciddi anlamda kısaltır.

Eski tekniklerde burun törpüleme sırasında görülen travmalar, ses dalgası ile çalışan piezo sisteminde görülmediğinden hastalar sosyal hayatına ve iş yaşamına çok konforlu şekilde birkaç gün içinde dönebilir.

Dar burun nedir?

Burnumuzun içi bir kibrit kutusunun boşluğu kadardır. Çok geniş bir yer değildir. Ve içerisinde iki deliği ayıran bir bölme vardır. En çok ameliyatlar sanki oradaki eğrilikten kaynaklanıyormuş gibi yapılmaktadır.

Burnumuzda neden iki delik vardır?

Burnumuzun bir deliği ve diğer deliği bu işi görevleşerek yani sırayla yaparlar. 3 saat biri 3 saat diğeri çalışır.

Revizyon burun ameliyatı yapıyor musunuz?

Tecrübeli bir hekimin elinde iyi planlanmış ve uygulanmış bir ameliyat sonrasında istediğiniz buruna kavuşmanız mümkün. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki revizyon burun oranları yüzde 5’in altında. Bence revizyon ameliyatlarla ilgili bir ameliyat adayı olarak bilmeniz gereken en önemli husus, bu ikinci ameliyatın kapsamı, yani büyüklüğü.

Revizyon ameliyatınıza burnunuzdaki çok küçük milimetrik asimetriler veya yüzeysel pürüzler nedeniyle de kadar verebilirsiniz, bu durumda çok kısa süreli lokal işlemlerle bu sorunlar düzeltilebilir. Ya da burnunuzda çökmeler olur, asimetriler olur, nefes problemleriniz olur ve ikinci ameliyatta kulak ya da kaburganızdan kıkırdak alınması gerekebilir.

Yani gerçek anlamda kapsamlı olarak burun ameliyatına ihtiyaç hissedebilirsiniz. Bu iki ameliyatı birbirinden net bir şekilde ayırmak gereklidir. Ben revizyon burun ameliyatı olarak ikincisini tanımlıyorum.

Doktor ve hastanın ameliyat öncesi görüşmesi...
 • Hekim ve burun ameliyatı adayının ameliyat öncesinde en azından 2 kez görüşmesinin doğru olduğunu düşünüyorum.
 • İlk görüşmede burun ameliyatı adayının beklentilerinin çok uzun uzun dinlenmesi gerektiğini, çekilen fotoğraflar üzerinden burnunun ve yüzünün özelliklerinin incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca burun ameliyatı veya kombine edilecek ameliyatlar için detaylı bilgi vermek için ilk görüşmenin önemli olduğunu düşünüyorum.
 • İkinci görüşmeye kadar geçen süre içinde burun ameliyatı adayı kendisine verilen bilgilendirme ve onay formlarını detaylı okuması için yeteri kadar zaman bulacaktır. Böylece ameliyatı gerçekten isteyip istemediğini kendisine uzun uzun sormak için vakti olacaktır.
 • İkinci görüşmede ise burun ameliyatı adayının ameliyatının en ince detaylarını kendisiyle konuşulması gerektiğini ve tamamen kendisine özel yapılacak ameliyat planlamasının yine beraberce oluşturulması gerektiğine inanıyorum.
 • İkinci görüşmede adayın refakatçilerinin de olmasının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ameliyatın aynı zamanda çok özel bir anı olduğunu düşünüyorum. Hayatın bu kesitine yardımcı olacak refakatçilerinin de ameliyat konusunda detaylı bilgilendirilmesi açısından bu görüşmelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Yazımıza oy verir misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (129 Oy verildi, Ortalama: 3,95)

Showing 40 comments
 • Zeynep
  Cevapla

  Merhaba Gürkan bey burnumun üstünde kesik izi var ve burun deliklerinde simetri bozukluğu var bunlar nasıl düzeltilir.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Zeynep Hanım;

   Kesik izi düzeltilmez fakat simetri düzeltilir. Detaylı bilgi için 0533 015 95 95 numarayı arayarak kliniğimize ulaşabilirsiniz.

  • Dilara
   Cevapla

   16 yaşındayım özgüvenimi etkileyen bir burnum var ameliyat olabilir miyim

 • Nükhet
  Cevapla

  Merhaba, burun inceltme üst kemer bölgesine kavis verme ve küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar Nükhet hanım, Bu saymış olduğunuz işlemleri Piezo cerrahisi ile ağrı Şikayeti olmadan ve sosyal hayatınızda uzun süre ara vermeden gerçekleştirmek mümkün. Burnunuzu detaylı şekilde analiz etmek ve size en doğru yaklaşımları belirlemek için sizi en yakın zamanda kliniğimize bekliyoruz. Detaylı bilgi ve randevu için bizi bu numaradan ulaşabilirsiniz 0533 015 95 95.

  • Turgut
   Cevapla

   Fiyat nekadar

   • Kübra aksoy
    Cevapla

    Burnumun yaygın olduğunu düşünüyorum bunun toparlanabilmesinin mumkum oldugunu ve fiyat bilgisinin ne kadar oldugunu sormak istiyorum

 • Fatmaü
  Cevapla

  Kemerli bir burnum var yaptırmak istiyorum açık mı kapalı mı yapıyorsunuz fiyat bilgisi verebilir misiniz

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Hem açık hem de kapalı bütün teknikleri uyguluyoruz. Ancak doğru olan size hangi tekniğin daha uygun olacağını belirlemek için bir muayene yapmaktır. Randevu almak isterseniz 0533 015 95 95 den kliniğimize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 • Batuhan
  Cevapla

  Burun estetik ameliyatı fiyatı ile ilgili bilgilendirilmek istiyorum.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Batuhan Bey;

   Burun ameliyatı sürecimiz bir muayene randevusu ile başlamaktadır. Muayeneye geldiğinizde çok detaylı bir konsültasyon sonrası ameliyata uygunluk durumunuzu değerlendiriyor.

   Ameliyatlarda Piezzo cerrahisi kullanıyoruz ve operasyonlarımızı Ataşehir Memorial Hastanesi ve Kozyatağı Acıbadem Hastanesi yapıyoruz. Piezo ileri cerrahi bir sistemdir ve iyileşme sürecinizi minimum ödem ve şişlik ile çok konforlu ve kısa sürede atlatmanızı sağlar. 1 gece hastanede kalış yapılamasını öneriyoruz. 1 hafta kadar da iyileşme süreciniz var. Eğer çalışıyorsanız, işinize 8.gün dönebilirsiniz. Ameliyattan sonra ilk pansumanınız 7.gün yapılır. Bu pansumanda alçınız ve burun içindeki silikon şeritler çıkarılır.

   Burun içindeki silikon şeritlerde hava kanalları olduğu için nefes almanıza engel değildir. Eğer daha önce 1 ya da daha fazla sayıda burun ameliyatı geçirdiyseniz, hocamız çöken burunların dahi tedavisini uzun yıllardır Revizyon Rhinoplasti ile başarıyla uygulamaktadır. Problemlerinize ait size özel çözüm ve tedavi, muayene sonrasında belli olacaktır.

   Muayenehanemiz İstanbul Ataşehir’dedir.
   Burun estetiği için eğer randevu ya da detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimize 0533 015 95 95 den ulaşabilirsiniz

   • Dilara
    Cevapla

    Septum deviasyonu ameliyatı olmak istiyorum. 16 yaşındayım olabilir miyim

 • Selin
  Cevapla

  Merhaba burun dolgusu yaptırmak istiyorum kalıcılığı ne olur?

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Selin hanım, burun dolgusu kalıcılığı 1,5 ile 2 yıl arasıdır.

 • merve
  Cevapla

  iyig ünler hocam burun estetiği ile ilgili fiyat sbilgisi alabilirsek çok iyi dlur çünkü ona göre gelip muayne oluruz

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Merve Hanım
   Buradan fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Randevu almak ya da ücretler hakkında fikir sahibi olmak için bizi 0533 015 95 95 den arayabilirsiniz

 • Ayhan sevdiren
  Cevapla

  Merhaba 🙂 burun delikerim çok büyük ve yaşım ilerledikçe burnum ile birlikte dahada büyüdü , burun deliklerine müdehale imkanı varmı ? Tesekkur ederim 🙏 şimdiden

 • Osman
  Cevapla

  Suan bitlisteyim burda güvenebileceğim doktor yok maalsef ama istanbula gelmek için kararsızım bu yüzden gittiğim klinikte kesin sonuç almam gerekiyor bunun için araştırma yapıyorum %100 memnuniyet garantisi verebilirmisiniz tecrübelerinizi öğrenme şansım varmı ve maliyet ne olur toplam preperatif ve postoperatif süreçte

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Osman Bey,
   Sağlık sektöründe hizmet veren merkezlerden %100 memnuniyet garantisi şeklinde bir ibare duyarsanız size hızlıca oradan uzaklaşmanızı öneririz.
   Söz konusu cerrahi girişimler olduğunda işlemin başarısında son noktayı koyan sizin iyileşme kapasitenizdir.
   Dolayısıyla en iyi merkezde en kaliteli hizmeti de alsanız, hücreleriniz ameliyat sonrası gerekli iyileştirmeyi göstermeyebilir.
   Ameliyatlar hayatınızda 1 kere alacağınız kararlardır. Uzaklık, mesafe gibi etkenleri düşünmeden sağlığınızı önemseyerek kendiniz için en doğru seçimi yapmanızı öneriyorum.

   Ücret bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz, mesleki tecrübe ve eğitimlerim hakkında ise web sitemizde detaylı bilgi bulabilirsiniz

 • Ayhan
  Cevapla

  Merhaba burnumun üst tarafı iki kasın altında küçükken bir gaza geçirdim iz kaldı iz yok olurmu kısacası artık bilmiyirom yapılır mı bir bilgi verir seniz sevinirim fiyat bilgisi rica etsem

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Ayhan Bey;
   Öncelikle sizlere geçmiş olsun diliyorum. İzin tamamen yok olması gerçekçi bir beklenti değil, ancak bu izi çok daha silik, belirsiz ve iyi bir konuma getirmek mümkün olabilir. Bunun için de önce sizi yakından görmek ve sizleri muayene etmek gerekiyor. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

 • Hasan Balaban
  Cevapla

  Yüz gençleştirme operasyonu yaptırmak istiyorum. Randevu istedim asistanınız 250.-TL görüşüşme ücreti istedi. Bana etik gelmedi. Yaşım 62. Potansiyel müşteriyim. Bir daha değerlendirir misiniz. Maltepe ve Didim’de yaşıyorum.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Hasan Bey,

   Öncelikle belirtmek isteriz ki, biz kliniğimize gelen hiçbir hastamızı mesajınızda kendinizi tanıttığınız gibi ‘’Müşteri’’ olarak görmeyiz. Çünkü bizler ticaret yapmıyoruz.
   Hekimlik bambaşka felsefe ile ticari kaygıların değil, insan sağlığının ve etik değerlerinin önde tutulduğu bir meslektir.

   Sizlere etik gelmeyen muayene ücreti konusu, Türk Tabipler Birliği tarafından tüm hekimlerce uygulanması yasal olan bir zorunluluktur. Başka hekimlerin muayene ücreti almayarak bu yasal zorunluluğa uymuyor olması bizimle ilgili bir durum değildir. Biz Tabipler Odası’nın koymuş olduğu kuralları uygulayan ve mevzuata her zaman saygı gösteren bir kurumuz. Nasıl ki bir göz doktoruna gözlerinizi muayene etmek için vizit ücreti ödeniyor, nasıl ki bir kalp doktoruna kalp sağlığınızı danışmak için muayene ücreti ödüyorsanız Yüz Cerrahlarının da yüzünüz ile ilgili yapacağı tedavi ve işlemler için yıllarca eğitim görerek mesleğini yapıyor olması karşısında bir muayene ücreti ödenmesi kadar doğal bir durum yoktur.

   Bizler sizlere bu bilgileri verebilmek için yıllarca Tıp Eğitimi almış, üzerine yabancı ülkelerde ihtisaslar yapmış ve hastalarımıza en iyi olanı verebilmek için her geçen gün bilimde ve teknolojide kendi alanımızdaki yenilikleri takip ederek kendimizi güncellemekteyiz. Muayene için gelen her hastamıza özel kliniğimizde ortalama 40-50 dk zaman ayırmakta, onlara detaylı muayeneler ve fotoğraf çekimleri sonrasında ‘’en iyi sonuç verecek’’ işlem için mesleki eğitim ve tecrübemizi kullanmaktayız. Bunca meşakkatli süreç içinde hastaların muayene ücreti ödemesi, üstelik de ameliyat kararı verdiklerinde bu ücretin ameliyat ücretinden düşülmesi kadar olağan bir durum yoktur.

   Estetik Operasyon gibi hayatınızda sadece 1 kere alacağınız bir kararda, ucuzu vaad edenden yana değil hangi kuruma giderseniz gidin sağlığınıza ve sizlere önem verenden yana tercih yapmanızı öneririz.

   • Zübeyde
    Cevapla

    Merhaba ben Ankara da yaşıyorum İstanbul a gelemem burun ameliyatı yaptırmak istiyorum Ankarada tavsiye ediceğiniz Doktor varmı 😊

 • Erhan demir
  Cevapla

  Merhaba Bende de burun sıkıntısı ve beğenmiyorum psikolojik olarak’ta mutlu değilim .bide madi olarak ta durum iyi değil masrafları da merak ediyorum yardımcı olabilmeniz mümkun mu acaba saygılar

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar,
   Burnunuzda nefes alma ile ilgili yaşadığınız problemler ve görüntü ile ilgili olan talepleriniz eş zamanlı olarak çözülebilir. Bununla ilgili süreciniz için sizi muayenehanemize davet etmek isteriz. Ancak çok detaylı ve kapsamlı bir muayene sonrasında tedavi planınız belirlenecektir. Ücret konusunda bilgi almak isterseniz kliniğimizde ekibim size bilgi verebilir. Kliniğimize 0533 015 95 95 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba Erhan Bey,
   Elbette burun estetiği konusunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

   Rinoplasti ameliyatları ile hem nefes ile ilgili yaşadığınız problemler hem de görüntü ile ilgili olan talepleriniz aynı anda tedavi edilerek, sizleri hem konforlu bir nefese hem de hayal ettiğiniz burun görüntüsüne kavuşturmak mümkündür.

   Burun ameliyatı sürecimiz bir muayene randevusu ile başlar. Muayeneye geldiğinizde çok detaylı bir konsültasyon sonrası ameliyata uygunluk durumunuzu değerlendirerek sürecinizle ilgili sizlere yardımcı olabiliriz. Bu muayenede beklentilerinizi ve problemlerinizi dinler, ameliyat sürecinizle ilgili size en iyi sonucu verecek çözümleri sizlerle paylaşırız.

   Burun Ameliyatlarında Piezo cerrahisi kullanmaktayız. Piezo Cerrahisi Ultrasonik rhinoplasti olarak da bilinir ve ameliyattan sonra minimum şişlik ve ile çok kısa bir sürede iyileşmenize olanak tanır.

   Burun operasyonlarımızı Ataşehir Memorial Hastanesi ve Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’nde yapıyoruz. Her ikisi de tam teşekküllü ve A sınıfı hizmet veren kuruluşlardır.

   Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalış yapılamasını öneriyoruz. 1 hafta kadar da iyileşme süreciniz olacaktır. Bu iyileşme süreciniz boyunca sürekli eve kapanmak zorunda değilisiniz rahatlıkla evdeki işlerinize devam edebilir ve masa başı çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız, işinize 8.gün dönebilirsiniz. Ameliyattan sonra ilk pansumanınız 7.gün yapılır. Bu pansumanda alçınız ve burun içindeki silikon şeritler çıkarılır. Pansuman sırasında herhangi bir acı hissi ya da ağrınız olmayacaktır.

   Ameliyat sırasında burun içine konan silikon şeritlerde hava kanalları olduğu için nefes alışınız etkilenmez. Eğer daha öncesinde bir ya da daha fazla sayıda burun ameliyatı geçirdiniz ama hala devam eden sorunlarınız varsa, Revizyon yani Düzeltme ameliyatları ile de problemlerinize çözüm sağlamak mümkündür.

   Problemlerinize ait size özel çözüm ve tedavi, muayene sonrasında belli olacaktır.

   Muayenehanemiz İstanbul Ataşehir’dedir.
   Randevu almak isterseniz ekibim size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Kliniğimize 0533 015 95 95 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

  • Mesut Sarı
   Cevapla

   Merhaba oğlum için yazıyorum şubat 2002 doğumlu özel bir hastanede 1 yıl önce muayene olduk burun kemiğinin aldığı bir darbeden dolayı yamuk olduğu ve burun deliklerinin birinin bu yüzden işlevsiz olduğu teşhisi kondu aynı zamanda oğlum burnunun biraz büyük olmasındanda şikayetçi hem burnu biraz küçültüp hemde nefes olayınınsa çözülmesini arzuluyoruz birde oğlumda doğüstan kalp kapakçığı eğriliģi var bu sorun olurmu teşekkür ederim

   • Gürkan Kayabaşoğlu
    Cevapla

    Yaşı 18 olduğu için onunla ilgili bir sıkıntı yok fakat ameliyat olabilmesi için kalp doktorundan ameliyat olabilir raporu almanız gerekiyor. Bu raporu alabilirseniz ameliyatı için herhangi bir engel kalmaz. Randevu ve detaylı bilgi için asistanım Gözde’ye 0533 015 95 95’ten ulaşabilirsiniz.

 • Mihrace
  Cevapla

  Gürkan bey ben 49 yaşında dudakyarığı olan bir biyoloğum burnumdan ameliyat olmak istemekle beraber uygun bir hekim bulamadım asimetri var ve bundan rahatsız oluyorum düzelirmi bana yardımcı olabilirmisiniz.Bir kaç dr gittim olmayabilirsin başarılı operasyon yapılmış dendi ama olabilecekse yaptırmak istiyorum.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar, burun ameliyatı sürecinizi değerlendirmek için sizlere kapsamlı ve detaylı bir muayene yaparak yardımcı olabiliriz. Ameliyata uygunluk durumunuzu değerlendirmek için bu kapsamlı muayene bizlere yol gösterici olacaktır.

   Randevu almak için kliniğimize 0533 015 95 95 den ulaşırsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

 • Ece
  Cevapla

  Vidyo da gördüğüm kadarıyla ağrım olmadı diyenlerin burnu hiç estetik olmuş gibi değil bende olmak istiyorum ama ben mükemmel bir sonuç almak istiyorum

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   izlediğiniz videoda birçok hastam Septoplasti ameliyatı geçirmiştir. Yani burnun dış görüntüsüne müdahale edilmeyen, içerideki problemlerin düzeltilerek nefes problemlerinin tedavi edildiği işlemlerdir. Rinoplasti operasyonu geçiren hastalarım içinse benim önceliğim başkalarının değil ”kendilerinin istediği ve hayal ettikleri” burunları yapmaktır.
   Ameliyat olmaya karar verirseniz sizin için de önceliğim kendi beklentinize göre sizin istediğiniz burun olacaktır.

 • Mustafa Kürşat Doğan
  Cevapla

  Sayın Hocam,
  51 yaşında erkeğim. Burnumun büyük olması beni rahatsız ediyor. Operasyon benim için uygun mu ve ücreti ne kadar. Saygılar.

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhaba, yaşınız ameliyat için engel değildir. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa ve yapılacak olan tetkiklerde kan değerleriniz ameliyat için uygun çıkarsa Rhinoplasti ameliyatı olabilirsiniz. Bu ameliyat ile burnunuz yüzünüz ile daha uyumlu bir hale getirilebilir. Ücret bilgisi için kliniğimizle irtibat kurarsanız ekip arkadaşlarım size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır

 • Büş
  Cevapla

  Merhaba öncelikle, 1 sene önce s tipi deviasyon ve burun modelimi beğenmediğim için ameliyat olmaya karar verdim. İşinde iyi oldugunu düşündüğüm bir doktordu kendisi, ameliyat güzel geçti. Ağrı olmadı,morarma olmadı, çok aşırı rahat bir ameliyat geçirdim. Fakat sonrasında 2 haftalık süreçte burnuma sert darbe aldım kızımdan dolayı kanama olmadı ve o süreçte koku sorunum vardı koku almıyordum, sadece sızı ve acı hissediyordum yoğun baş agrısıyla doktoruma sordum geçer böyle olur dedi. Geçmedi aşırı ödem oldu burun düştü böyle görünür ödem masaj dedi. Malesef geçmedi görenler sen mi ameliyat oldun emin misin aşırı düşük bir burun ameliyatı demeye başladı. Bunlar yetmez gibi ay ay sorunlar olmaya başladı, nefesim iyiydi tamamen gitti, vik vik tarzında tuhaf sesler gelmeye başladı, burun ucu yemek yediğim her an sağa doğru kayıyor elimle düzeltir hale geldim. Hayattan zevk alamaz bir haldeyim, üstelik kaç doktora gittiysem ya hafife alıyor ya umursamıyor,yada doktoruna görün o halletsin diyor. Ameliyat öncesinde süper olan doktor gitti şimdi bakmayı geç ucu düzelir ya biraz daha geçsin diyor. Şimdi aslında sorum şu şuan en son çekildiğim MR sonucunda
  Nazal septum sağa seviye olup, nazal pasaj açık sağ alt konka hipertrofiktir diyor. Yeniden ameliyat olabilir miyim kabul edermisiniz siz birde etli bir burun yapım varmış asla kalkık ve güzel bir burun olmaz sana yapılmaz dedi bu dogru mu merak ediyorum. Biliyorum çok uzun oldu umarım görür cevaplarsınız başarılarınızın devamını diliyorum…

 • Hatice oz
  Cevapla

  Revizyon ameliyatı burun çökmesi olan buruna kaburgadan kıkırdak alınarak yapılacak bir ameliyat ücreti ne kadardır..teşekkürler..

 • Samet BİN
  Cevapla

  Merhaba, Piezo ameliyatı büyük burunları küçültmede kullanılıyor mu?

  • Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
   Cevapla

   Merhabalar, piezo cerrahisi bizlere ameliyat sırasında kemiğe ses dalgaları ile şekil vermemizi sağlayan ileri teknolojik bir yöntemdir. Büyük burunları küçültmek için de bu teknik kullanılmaktadır. Piezo cerrahisi hastaya ağrı yaşamadan, çok daha kısa ve konforlu bir iyileşme süreci gibi avantajlar sağlar

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Ask Question

      ×
      Appointment


       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara