Aynada Göründüğünüzden Daha mı Genç Hissediyorsunuz?; Yıllar geçiyor ve zaman, kuşkusuz bedenimize şefkatli davranmıyor. Zamanın kaçınılmaz sonuçları, yalnızca vücudumuzun şekline değil, ruhumuza da tesir ediyor. Eğer, aynada göründüğünüzden daha genç hissediyorsanız, yüz germe ameliyatı için doğru adaysınız demektir.

Eskiden sadece ünlülerin yaptırdığı düşünülen yüz germe ameliyatlarının sayısı Türkiye’de her geçen gün artıyor. Uluslararası arenada 60’dan fazla sempozyum ve kongrede davetli konuşmacı olarak görev yapan ve Türkiye’yi başarı ile temsil eden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatlarının bu denli popüler olmasının nedenlerini ve ameliyat sürecinin tüm detaylarını anlattı.

Yıllara Yenilmek İstemeyen İnsanlar Popülerliğini Artırdı

Aynada Göründüğünüzden Daha mı Genç Hissediyorsunuz?; Geliştirmiş olduğu 6 farklı cerrahi tekniği tıp literatürüne kazandıranKulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatlarının popülaritesini şöyle değerlendirdi: “Günümüz modern yaşamı ve iş hayatı bundan 50 yıl öncesiyle kıyaslandığında çok hızlandı. İnsanlar geçmişe oranla çok daha sosyalleşti ve ortalama insan ömrü uzadı. Ne yazık ki çalışma süreleri, stres faktörleri, güneşe maruziyet arttı, bunun aksine organik beslenme azaldı. Tüm bunların sonucunda da insanlar daha erken yaşlanır hale geldiler. Yaşama dair tüm bu değişiklikler sonrasında çoğunlukla emeklilik yaşına gelen ancak içinde inanılmaz bir gençlik hissi duyan insanların sayısı arttı. Çünkü çalışmaktan yaşamaya fırsat bulamadık. Bu nedenlerden ötürü daha genç görünmeyi arzu eden, yani yıllara yenilmek istemeyen insanlar, yüz germe ameliyatlarının popüler hale gelmesini sağladılar.”

Kendinize Yapacağınız En İyi Yatırım, Yüz Germe Ameliyatı

Aynada Göründüğünüzden Daha mı Genç Hissediyorsunuz?; Yüz germe ameliyatının tüm estetik ameliyatlar içerisinde en büyük değişimi yaratan ameliyat olduğunun altını özellikle çizen Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu; ‘’Genel sağlık durumunuz iyi olduğu sürece yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. Yaşlanma etkileri 45’li yaşlardan itibaren hızlanır. Bu sebeple 50’li yaşlar yüz germe ameliyatı için en ideal yaştır. Ancak şu noktayı vurgulamakta fayda var, yüz germe ameliyatı olmak için iyice yaşlanmayı beklememelisiniz. Çünkü yüz germe ameliyatı kendinize yapacağınız en iyi yatırımlardan biridir ve bu yatırımı ne kadar erken yaşlılık döneminde yaparsınız o kadar uzun süre keyfini sürersiniz” dedi.

Her Hastaya Özel Ameliyat Planlaması

Geliştirmiş olduğu 6 farklı cerrahi tekniği dünya tıp literatürüne kazandırma başarısı gösteren Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu ameliyat sürecini şöyle anlatıyor: “’Yüz germe ameliyatı için bir kaç farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve anatomik yüz yapısının özellikleri detaylıca gözden geçirilerek yapılıyor. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar veriliyor. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, yüz germe ameliyatlarında da her hastaya özel ameliyat planlaması yapılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Özgüveni Artırıyor

Aynada Göründüğünüzden Daha mı Genç Hissediyorsunuz? Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatı sonrasında hastaların hislerinin ve görüşlerinin şu yönde olduğunu açıkladı: “Yüz germe ameliyatı sonrasında birçok hasta kendilerini çok daha genç hissettikleri için, daha uzun ve keyifli yaşamak adına müthiş bir enerji duyduklarını, eşleri, dostları ve akrabalarıyla çok daha iyi ilişkiler kurduklarını, hem iş hem de sosyal yaşamlarında kendilerini çok daha iyi ifade ettiklerini ve özgüvenlerinin arttığını belirtiyorlar.’’

Recent Posts

Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Start typing and press Enter to search

Fotoğraf Analizi

  ×
  Randevu Al


   ×
   Doktorumuza Sorun

    ×
    Photo

     ×
     Appointment


      ×
      Ask Question

       ×
       Vereinbaren Sie einen Termin


        ×
        Stellen Sie eine Frage

         ×
         Fotoanalyse

          ×

          Messenger

          Doktora Sor

          WhatsApp

          Şimdi Ara